Yılların Sunucusu Esra Erol Hakkında Merak Edilenler

Yılların Sunucusu Esra Erol Hakkında Merak Edilenler
12.11.2021 15:25
Yılların popüler sunucu Esra Erol, yaptığı programlar ile göz önünde olan başarılı bir isimdir. Esra Erol kaç yaşında, çocuğu var mı, ilk eşi kim? Esra Erol kaç kardeş, nereli? Esra Erol ile ilgili merak edilenleri sizler için araştırdık.

Hal böyle olunca hemen herkesin tanıdığı bir isim haline gelmiştir. Popüler sunucunun hayatı ile ilgili pek çok detay ise bir merak konusu olmuştur. Esra Erol Özbir, sunucu ve televizyon programcısıdır. Polis olan bir babanın 5 kız çocuğunun ortancası olanıdır. Kız lisesi Çini ve Seramik mezunudur. Lise mezuniyetinin ardından Üniversite eğitimini Açık Öğretim Fakültesinde tamamlamamıştır. Daha sonra Maltepe Üniversitesinin diksiyon ve spikerlik kursunu tamamlamıştır. Kursu tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesinin Radyo ve Televizyon bölümünde eğitim almıştır.

Genç yaşından itibaren oyunculuğa yönlenen Esra Erol’un ilk ekran deneyimi, 2003 yılında Siemens Mobile kuşakta sunuculuk yaparak gerçekleşmiştir. Daha sonra ilk oyunculuk deneyimini yaşayan Esra Erol 2004 yılında Kalp Gözü adlı dizide, hemen arkasından Çemberimde Gül Oya ve Cennet Mahallesi gibi yapımlarda yer almıştır. Başarılı sunucu oyunculuk deneyimlerinin ardından 2005 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan Turkuaz isimli programın sunuculuğunu yapmıştır. Bu program 2007 yılına kadar devam etmiş daha sonra bitmiştir. Ardından Dest-i İzdivaç adlı programı sunmaya başlayan Esra Erol bu konsept sayesinde adını daha sık duyurmaya başlamıştır. Esra Erol’dan sonra farklı kanallar, farklı sunucularla aynı konsept üzerinden programlar yapmaya başlamıştır. Bu dönem Esra Erol’la Evlilik programını sunan başarılı sunucu evlilik programlarının yayından kaldırılması ile Esra Erol adlı programı sunmaya başladı. Bu program kayıp insanların bulunmasına yardım edilen bir format olarak bugün hala yayın hayatına devam ediyor. Esra Erol ise son oyunculuk performansını Alemin Kralı adlı dizide konuk oyuncu olarak sergilemiştir.

Esra Erol Çocuğu Var Mı?

Esra Erol kariyeri ve programları ile olduğu kadar özel hayatını da medya önünde yaşamaktan çekinmeyen bir sunucu. Başarılı isim 2010 yılında Ali Özbir ile evlenerek hayatını birleştirmişti. Esra Erol’un Ali Özbir ile olan evliliğinden 2011 yılında İdris Ali Özbir, 2015 yılında ise Ömer Erol Özbir adında iki erkek çocuğu dünyaya gelmiştir. Esra Erol oğulları İdris Ali, Ömer Erol ve eşi Ali Özbir ile sosyal medyada mutlu aile yaşantısını paylaşmaktan çekinmiyor. Takipçileri Esra Erol ve ailesini beğenerek takip ediyor.

Esra Erol İlk Eşi Kim?

Özel hayatını gizlemeyi tercih etmeyen Esra Erol’un geçmişi bir başka merak konusuyken, daha önce herhangi bir evlilik yapıp yapmadığı da internet üzerinde sık aratılan bir soru. Esra Erol’un bugün bilinen tek evliliği 2010 yılında Ali Özbir ile yaptığı evliliktir. Bu evlilik dışında daha önce herhangi bir evlilik yapmamıştır. Esra Erol’un Ali Özbir ile olan evliliği bugün hala devam etmekte olup, bu evlilikten dünyaya gelen iki çocuğu vardır. Geçmişte bilinen başka bir evliliği olmayan Esra Erol bugün evli ve iki çocuk annesi olarak biliniyor.

Esra Erol Kaç Kardeş?

Esra Erol’un babası Seyfi Erol Sinop Ayancık doğumlu olup, polistir. Polis baba Seyfi Erol neredeyse Türkiye’nin her bölgesinde görev yapmıştır. Seyfi Erol’un ilk evliliğinden iki tane kız çocuğu dünyaya gelmiştir. İkinci evliliğini Necla Erol ile yapan Seyfi Erol ise bu evlilikten 3 çocuk sahibi olmuştur. Esra Erol ikinci evlilik Necla Erol’dan dünyaya gelmiştir. Esra Erol’un öz kardeşlerinin adı, Bihter Erol ve Eda Erol iken ilk evlilikten olan üvey kardeşlerinin adı ise Necla Erol ve Filiz Erol’dur. Yani Esra Erol’un toplamda dört tane kız kardeşi vardır.

Esra Erol Nereli?

12 Mayıs 1982 yılında dünyaya gözlerini açan Esra Erol, İstanbul Eyüp doğumludur. Babası polis olduğu için sürekli şehir değiştirmek zorunda kalan Esra Erol, ilk orta ve lise öğrenimini Kütahya’da tamamlamıştır. Sosyal ve okul yaşantısı babasının mesleği gereği şehir değişikliği ile geçse de Üniversite eğitimi için memleketi İstanbul’a döndükten sonra bir daha farklı bir yere ayrılmamıştır. Bugün aktif iş yaşantısını ve aile hayatını doğduğu memleketi İstanbul’da sürdürmektedir. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir