Yaz Düğünleri Hakkında İpuçları!

Yaz Düğünleri Hakkında İpuçları!
16.07.2022 16:14
Yılın en sevilen zamanlarından biri olan yaz ayları, birçok farklı düğün teması sunabileceği için en iyi düğün mevsimidir.

İster romantik bir bahçe töreninde isterseniz de sahilde evleniyor olun, sizin için hazırladığımız bu ipuçları; düğün mekanınızı seçmenize, kullanacağınız renk paletine karar vermenize ve vizyonunuza uygun fikirlerle ilgili ilham toplamaya başlamanıza yardımcı olacaktır. Bir yaz düğünü yapmayı planlıyorsanız, bu yaz düğünü fikirlerine ve ipuçlarına göz atabilirsiniz. 

Yaz Düğünü İçin En İdeal Mekanlar

Yaz mevsiminin güneşli ve sıcak havasından yararlanmak istiyorsanız, açık hava mekanları yaz düğünleri için en ideal seçimdir. Bunun yanı sıra yaz düğünleri için en popüler mekanlar şunlardır:

Bahçeler: Yaz düğününüzü bahçeli bir mekanda yaparak doğal güzelliklerin tadını çıkarabilirsiniz. 

Üzüm bağları: Harika şarap ve muhteşem manzaralara sahip olan üzüm bağlarında muhteşem bir yaz düğünü yapabilirsiniz. 

Çiftlikler ve Ahırlar: Bir çiftlik ya da ahırı düğün için hazırlayarak  bütün geceyi yıldızların altında kutlayabilirsiniz. Bu rustik ve rahat mekanlar, düğününüzü dev bir parti gibi hissetmenize olanak sağlar.

Plajlar: Bir plajda şık ve konforlu bir düğün planlayabilirsiniz. 

Yaz Düğününde Hangi Renkler Kullanılır?


Yaz düğünü fikirleri tamamen eğlenceli ve rahat bir atmosfer yaratmakla ilgilidir, bu nedenle renk paletinizi sonlandırırken bunu göz önünde bulundurun . Özellikle sahilde veya tropik bir bölgede evlenecekseniz, parlak ve renkli paletler yaz düğünleri için popüler bir seçimdir. Pastel düğün renkleri veya nötrler daha çok tarzınızsa, bunlar da harika çalışır! Açık havada evleniyorsanız, hafif ve havadar hissedeceklerdir. Bir yaz düğününde kullanıldığında, özellikle açık havada manzaralı bir yerde evleniyorsanız, nötrler ve pasteller hafif ve konforlu hissettirir. 

En İyi Yaz Düğünü Temaları 

Dekor ve diğer yaz düğünü fikirlerini düşünürken, belirli bir stile veya temaya odaklanmaya çalışın. İşte favori seçeneklerimizden sadece birkaçı:

Bohem: Bohem düğün stili, özellikle mekanınız açık havada ise, yaz mevsimi için çok uygundur. Bu özgür ruhlu estetik, tüyler, yeşillikler, sulu meyveler ve jeodezler gibi doğadan ilham alan ayrıntıların kullanılmasına odaklanır. Asılı merkez parçaları, makrome detayları ve karıştır ve eşleştir mobilya gibi diğer bohem unsurların tümü, dekorunuza eklektik bir hava katacaktır.

Plaj veya deniz: Bu, deniz kıyısındaki bir mekanda evlenen herkes için popüler bir seçenektir, ancak plajda olmasanız bile, deniz düğünü teması düğününüze anında yazlık bir his verecektir.


Rustik: Bir ahırda veya çiftlik mekanında evleniyorsanız rustik bir düğün teması ideal bir seçimdir.


Romantik Bahçe Stili: Düğünleriniz için klasik bir görünüme meyilliyseniz, zarif bir bahçe düğünü teması  harika bir seçimdir. Pastel renklerin yanı sıra yemyeşil çiçek aranjmanları kullanabilirsiniz.


Tropikal: Canlı ve enerjik renkler, meyveli kokteyller, bu eğlenceli yaz düğünü temasının kilit unsurlarıdır.


Yaz Düğünleri İçin En Güzel Çiçekler 


Bir yaz düğünü planlıyorsanız en popüler düğün çiçeklerinden bazıları haziran, temmuz ve ağustos aylarında çiçek açtığı için şanslısınız. En iyi yaz düğün çiçeklerinden bazıları şunlardır: 

  • Bahçe gülleri
  • Ortancalar
  • Şakayık
  • Frezyalar
  • Lavanta

 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir