Toki Arsa Başvurusu Nasıl Yapılır?

Toki Arsa Başvurusu Nasıl Yapılır?
13.10.2022 12:21
Toki arsa başvurusu nasıl yapılır, başvurusu şartları nelerdir, fiyatları 2022 ne kadar? Toki arsa başvurusu hangi illerde yapılıyor, başvurusunu kimler yapabilir, uzatıldı mı ve ne zaman bitecek? Herkes arsa sahibi olmayı istemektedir. Toki arsa başvurusu ile bu istek gerçekleşebilmektedir. Toki arsa ile ilgili aklınızda kalan tüm sorulara yanıt aradık.

Toki arsaya başvurmak için e-devlet platformu üzerinden başvuru sağlayabilirsiniz. Ya da Ziraat Bankası şubelerinden de toki arsa başvurusu yapabilirsiniz. Toki arsa başvuruları ise 10 Ekim 2022 tarihinde başlayıp 7 Kasım 2022 tarihinde son bulacaktır. Bu tarihler arasında toki arsa başvurularınızı yapabilirsiniz.

Toki Arsa Başvurusu Şartları Nelerdir? 

Toki arsa başvuru şartları vardır. Bu şartlar ise Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak gerekmektedir. 18 yaşını doldurmak gerekmektedir. Arsanın bulunduğu belediye sınırlarına ait ikametgâh şartı aranmaktadır. Arsa başvurusu yapacak kişinin kendisinin, eşinin ya da çocuğunun ev yapmaya müsait arsasının olmaması gerekmektedir. Arsadan ise dar gelirli vatandaşların faydalanması için bu şartlar vardır. Çevre ve Şehircilik Bakanının açıklamasında ise şöyle bir kısım dikkat çekmiştir; Sosyal konut projesine başvuru yapanlar toki arsa başvurusu da yapabileceğini açıklamıştır.

Toki Arsa Fiyatları 2022 Ne Kadar? 

Toki arsa fiyatları öncelikle başvuru bedeli alınması ile başlamaktadır. Başvuru bedeli ise 500 TL’dir. Toki arsa kurasında çıkması halinde başvuru ücreti olan 500 TL kişiye tekrar iade edilir. Toki arsa proje kapsamında iki çeşit arsa vardır. Müstakil konutların yapılacağı arsaların fiyatları 192 bin 500 lira olacaktır. Taksitleri ise 1.604 TL şeklinde ödenecektir. Bir diğer arsa çeşidi ise hisseli arsalar olacaktır. Hisseli arsalar ise 112 bin 500 liradan olacaktır. Taksitleri ise 937 TL şeklinde ödenecektir.

Toki Arsa Başvurusu Hangi İllerde Yapılıyor?

Toki arsa, proje kapsamında toplam 1 milyon arsa ve 10 bin iş yeri için başvuruları alacaktır. 28 farklı ilde toki arsa başvuruları alınacaktır. Bu iller ise; Ankara, İzmir, Bursa, Konya, Adana, Malatya, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Kocaeli, Eskişehir, Kayseri, Manisa, Denizli, Balıkesir, Van, Erzurum, Trabzon, Tekirdağ, Afyonkarahisar, Aksaray, Isparta, Çorum, Ordu, Sivas, Şırnak, Kastamonu’dur. Bu illerde Toki arsa başvuruları yapılacaktır. Toki arsa başvuruları ise 10 Ekim 2022 tarihinde başlayıp 7 Kasım 2022 tarihinde son bulacaktır. Bu tarihler arasında toki arsa başvurularınızı yapabilirsiniz.

Toki Arsa Başvurusunu Kimler Yapabilir?

Toki arsa başvurusu yapabilecek kişiler, arsanın verildiği illerde olması, Büyükşehir Belediyesinin Merkez ilçesinin herhangi birinde ikamet eden ve aynı Belediyenin herhangi bir Merkez ilçesi nüfusuna kayıtlı olanlar başvurularını gerçekleştirebilecektir. Arsadan ise dar gelirli vatandaşların faydalanması için bu şartlar vardır. 

Toki Arsa Başvurusu Uzatıldı Mı?

Toki arsa başvuruları ise 10 Ekim 2022 tarihinde başlayıp 7 Kasım 2022 tarihinde son bulacaktır. Bu tarihler arasında toki arsa başvurularınızı yapabilirsiniz. Yani başvuru tarihlerinde herhangi bir değişiklik yapılmamıştır. Toki arsaya başvurmak için e-devlet platformu üzerinden başvuru sağlayabilirsiniz. Ya da Ziraat Bankası şubelerinden de toki arsa başvurusu yapabilirsiniz.

Toki Arsa Başvuruları Ne Zaman Bitecek?

Toki arsa başvuruları ise 10 Ekim 2022 tarihinde başlayıp 7 Kasım 2022 tarihinde son bulacaktır. Bu tarihler arasında toki arsa başvurularınızı yapabilirsiniz. Toki arsaya başvurmak için e-devlet platformu üzerinden başvuru sağlayabilirsiniz. Ya da Ziraat Bankası şubelerinden de toki arsa başvurusu yapabilirsiniz. Yani başvurular 7 Kasım 2022’de bitecektir. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir