Yağlı Saçları Olanlar Hangi Şampuanı Kullanmalı?

Yağlı Saçları Olanlar Hangi Şampuanı Kullanmalı?
19.01.2023 00:48
Yağlı saçları olanlar hangi şampuanı kullanmalı? Yağlı saç kaşınır mı? Yağlı saç maşa tutar mı? Yağlı saçlar neden dökülür, sabunla yıkanır mı? Yağlı saçlar saç kremi kullanmalı mı? Yağlı saçlar çoğu insanda gözlemlenmekte olan bir durumdur. Yağlı saçlar hakkında merak edilen tüm soruların cevaplarını okuyucularımız için bu yazımızda yanıtladık...

Kremli şampuan ya da haricen saç kremi kullanmak, saçınızın olduğundan da çabuk yağlanması sağladığından yağlı saçlara sahip kişiler bu ürünlerin kullanımından uzak durmalıdır. Son olarak zengin içeriğe sahip saç peeling ürünleri ile haftada bir ya da iki kez gerçekleştireceğiniz uygulamalar, saçlarınızın derinlemesine temizlenmesine ve yağ sorunundan kurtulmanıza büyük oranda yardımcı olacaktır.

Yağlı Saç Kaşınır Mı?

Yağlı saç derisi için de kepek sorunu olabilir. Kepek probleminin hep kuru saçlarda olduğu düşünülmektedir. Halbuki yağlı saç derisine sahip olanlar da kepek ve kaşıntı problemi yaşayabildikleri gözlemlenir ve bu nedenle kaşınma meydana gelebilir. Saç derisine ılık zeytinyağı sürmek, cilt yüzeyindeki kaşıntılı kabukların ve pulların yumuşatılmasına ve gevşemesine yardımcı olacaktır.

Yağlı Saç Maşa Tutar Mı?

Maşa uygulanacak olan saçın temiz olması önerilmektedir. Banyoda yıkma işleminin ardından saça saç kremi uygulamak, maşanın ısısının saça zarar vermesini büyük ölçüde engelleyecektir. Bunun yanında kirli saça maşa uygulamak, dalgaların kalıcılığını azaltmaktadır ve saçlarınız hızlı bir şekilde bozulabileceği gözlemlenen bir durumdur.

Yağlı Saçlar Neden Dökülür?

Yağlı saç derisi, saç dökülmesine sebep olabilmektedir. Saç derisinde aşırı miktarda yağ kir, kepek ve ürün birikmesi sonucunda gözenekler tıkanmaktadır ve yeni saçların uzamasını engellemektedir.

Doğru ürün ve bakım uygulanmadığı takdirde yağlı saçlar çok daha kuru, cansız ve güçsüz hale gelebilmektedir. Bu durum saç dökülmesi sorununu da beraberinde getirmektedir. Bu nedenle vitaminsiz kalan saç diplerini beslemek ve uygun ürünleri kullanmak gerekir.

Yağlı Saçlar Sabunla Yıkanır Mı?

Saçların ve saçlı derinin pH oranı yaklaşık 5 olarak hesaplanmıştır. Sabunlar ise 9-10 arasında pH değerine sahip oldukları bilinmektedir. Dolayısıyla saçları yıkarken sabun kullanmak saça zarar verecektir. Saçları sabunla yıkamak saç derisinin yağ dengesini bozabileceği unutulmamalıdır. Saçları kurutup, kırılmaya yol açabilmektedir. Sabun ürünleri kullanmak hatta saçları keçeleştirip sertleştirebilir.

Bu temizlik için yalnızca kükürtlü sabun kullanılabilir. Saç için kullanılacaksa, haftada 3 ya da 4 kez kullanım sağlanabilir. Saçlar kükürtlü sabunla iyice köpürtülmeli ve saç diplerine masaj yapılarak uygulanması gerekmektedir.

Yağlı Saçlar Saç Kremi Kullanmalı Mı?

Saç kremi ve içerisinde nemlendirici de bulunduran ikisi bir arada ürünleri yağlı saçlarda kullanmamak önem arz etmektedir. Çünkü zaten yağlı saç derisini daha da yağlandırabilmesi söz konusudur. Saça sürülen nemlendiriciler, sadece deriden salgılanan yağın kolayca saçta yayılmasına neden olabileceği bilinmektedir.

Yağlanan saçlara uygun saç bakım kremi kullanıldığında ve saç bakım kremi yalnızca saçın uç kısımlarına uygulandığında saç yağlanmayacaktır ve aksine bakımı sağlanacaktır.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir