Volim Gluten İçerir Mi?

Volim Gluten İçerir Mi?
10.11.2022 22:25
İlk içişte meyveli soda benzeri bir hissiyat bırakması nedeni ile içki etkisi yapıp yapmayacağı sıkça araştırılan volim hakkında birçok merak edilen soru vardır. Volim gluten içerir mi, hangi ülkenindir, içinde hangi alkol var, kokar mı? Migros’ta volim var mı? Volim nerede satılır? Tüm merak edilen soruları sizler için bu yazımıda derledik.

Bu alkollü içecek türü genelde hızlı içim ve hızlı hafa yaşamak isteyenlerin tercih ettiği bir ürün olarak bilinmektedir. Volim bira içmekten daha çok tercih edilmektedir. Bunun nedenleri ise hızlı içim ve daha etkili bir kafa yaşamak isteyenlerin içkisi olmasından kaynaklıdır. Rakı sofrası gibi meşakkatli uğraştırıcı bir sofranın kurulmasına da gerek olmayacaktır.

Volim az tüketildiğinde sarhoşluk hissiyatı vermeyen ancak çok tüketilirse sarhoş eden bir alkollü içecek olarak karşımıza çıkmaktadır. Birçok çeşidi olan bu içeceğin içerisinde gluten bulunmaktadır. Volim içerisinde bulunan alkol oranı ise yaklaşık %14.4 olarak biliniyor.

Volim Hangi Ülkenindir?

Volim içeceğini üreten ülke Türkiye’dir ve Şahin Kırbıyık aynı zamanda Kırbıyık Holding Yönetim Kurulu Başkanı olarak bilinmektedir. Volim içeceği Kırbıyık holding tarafından üretilmektedir.

Volim %14,4 alkol oranına sahip bir içki olarak karşımıza çıkmaktadır. Alkol oranının yüksekliği ile ve aroması ile içtiğiniz zaman tam olarak istediğiniz keyif alabileceğiniz bir içki olarak birçok kişinin favorisi haline gelmiştir.

Volim İçinde Hangi Alkol Var?

İçeceğin içinde %14,4 lük alkol oranıyla gözü korkutsa da ilk dikişte ağıza da bıraktığı aroma alkolden ziyade meyveli soda içiyormuş hissi verdiği bilinmektedir. Üründe dışarıdan etil alkol ilavesi bulunmaktadır.

Yumuşak içimli olmasına karşın alkol oranı oldukça yüksek olan içeceğin normal biranın ortalama 3 katı daha çok alkol oranına sahip olmasıyla karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca alkol tadını net olarak almak istemeyen birçok insan için ideal bir seçenek olarak bilinmektedir. Ayrıca bu içecek ağızda güzel bir tat bırakmakta ve bir soda ya da meyve suyu içiyormuş hissi yaratması ile bilinmektedir. Ayrıca mideye de hiçbir şekilde şiş hissi vermeyecektir.

Volim Kokar Mı?

Volimin içerisinde;

·            Limon

·            Su

·            Şeker

·            Beyaz Şarap

·            Votka bulunmaktadır.

Yumuşak ve hoş bir tada sahip olan Volim, size soda içiyormuş hissiyatı verse de etkili bir alkol içeceği olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca aromaları sebebiyle en az kokan alkollü içecekler arasında yer almaktadır.

Ayrıca alkolün vücuttan atılması alkol oranına göre 48 ila 72 saat arasında değişmektedir. Alınan alkol mideden başlayarak bağırsak ve sindirim sistemimizce hızla emilir ve vücut sıvısına geçmekte olduğu bilinmektedir.

Migros'ta Volim Var Mı?

Bu çok sevilen alkollü içecek Migros ve Carrefour marketlerde satışa sunulduğu gibi tüm tekel bayilerinde de satışadır. Fakat fiyatlar marketten markete değişiklik gösterebileceği gibi ortalama fiyatı 2022 yılı itibariyle 50 TL olarak belirlenmiştir. Volim şişeleri genellikle bira reyonlarında yer aldığı söylenebilir.

Volim Nerede Satılır?

Volim ve benzeri içecekleri soğuk içilmesi önerilmektedir. Alkolün sıcakta bozulma imkanı bulunur dolayısıyla soğuk içmenizde fayda vardır.

Volim bira mahallenizdeki Tekel bayileri dahil birçok mağazalarda bulabilmeniz mümkün. Volim içeceği en sıklıkla Migros gibi büyük parkende zincirlerinde bulabilmeniz mümkün.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir