Tonsürton Ne Demektir?

Tonsürton Ne Demektir?
14.10.2022 13:28
Tonsürton tarzında kombinler yapıp etrafınızdaki insanları kendinize hayran bırakın. Tonsürton ne demek, tonsürton renkler nelerdir, tonsürton kombin nedir, tonsürton nasıl olur, makyajı ne demek, kontrast renkler nelerdir ve aynı tonlarda giyinmeye ne denir? Merak ettiğiniz her şey bu satırlarda…

Aslen Fransızca olan, ‘ton üzerine ton’ diye de açıklayabileceğimiz ‘tonsürton’ trendi son zamanların ve moda dünyasının en çok kullanılan terimlerinden biridir. Modada en fazla aynı rengin farklı farklı tonlarını bir arada giyilmesine karşılık gelen ''tonsürton'', hem sakin hem de modern görünümlerin çıkış noktası haline gelmiştir. Birbirleri ile uyumlu olan renklerin kıyafet seçimlerinde yan yana getirilmesinden oluşan tarz biçimidir. Herkese yakışan bu akım seçilen parçalarla sizi farklı gösteren moda akımıdır.

Tonsürton Renkler Nelerdir?

Tonsürton tarzına uygun kombinler yapmak isterseniz bazı hususları göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Eğer sade ve minimal bir kombin olsun istiyorsanız, mutlaka ve mutlaka pudramsı ve pastel tonlardan yana seçimler yapmalısınız. Çünkü diğer canlı renkler, renk uyumundan çok göz karmaşası yaratmaya neden olabilmektedir.Açıktan koyuya giden aşamalı bir kombin ile uyumu yakalayabilirsiniz. Bu konuda size desenli kıyafetler de büyük yol gösterici olabilecektir. Örneğin; pudra renk bir pantolon giyebilir ve üzerine de fuşya, pembe, vişne gibi minik desenleri olan bir gömlek ya da bluz ekleyerek tamamlayabilirsiniz.

Tonsürton Kombin Nedir?

Tonsürton kombin; tek bir rengin farklı tonlarının kombininiz üzerinde kullanılmasını ifade etmektedir. Kemer, çanta, kıyafet ve ayakkabıda bir bütün olarak uygulanan tonsürton akımı; bir rengin aynı tonunun kullanılması değil, farklı tonlarının uyum içinde birlikte ve uyumlu olarak kullanılması anlamı taşır.

Aynı Tonlarda Giyinmeye Ne Denir?

Aslında ‘monokrom’ giyim tarzı yani tonsürton giyim ne renk olursa olsun tek bir rengin farklı tonlarını da kullanabilmek anlamına gelmektedir. Aynı tonlarda giyim tarzı olan tonsürton giyim modası geçmeyen ve geçmeyecek olan giyim tarzıdır. Uzun yıllardır moda sektörüne yön vermiş ve daha da yön verecek olduğu açık olan, herkes tarafından kabul edilmiş giyim tarzıdır.

Tonsürton Nasıl Olur?

Bu giyim tarzına göre belirli bir alan için bir renk tonu belirlenir ve sonrasında aksesuarların geri kalanı için, seçilen rengin farklı tonları kullanılır. Kısacası ton sür ton, bir rengin farklı tonlarının üst üste meç haline getirmekle oluşturulan bir tasarım stilidir. Göz yormayacak ve kafa karışıklığı yapmayacak biçimde yapılması gereklidir.

Tonsürton Makyaj Ne Demek?

Tonsürton makyajda tıpkı moda trendinde olduğu  gibi, tek bir renk kullanılarak yapılan makyajlar anlamına geliyor. Bu makyaj türünde; bir renk seçilerek makyaj malzemelerinin açıklı koyulu halleri kullanılarak düzenlemeler yapılmaktadır.

Kontrast Renkler Nelerdir?

Kontrast renkler; tamamlayıcı ve bütünleyici renk olarak tanımlanırlar. Bir ana rengin kontrastı kesinlikle bir ara renktir. Kontrast renkler şu şekildedir; Kırmızı Yeşil, Mavi , Sarı, mor ve turuncudur. Kontrast renkler;  birbirinden farklı renklerde olabilirler. Renk tekerleğinin üzerindeki yerlerine bağlı olarak kontrast seviyeleri çoktan aza doğru değişir. Örneğin; renk çarkında birbirinin tam karşısında yer alan renkler mümkün olan en yüksek kontrasta sahipken, birbirinin yanında olan renkler düşük kontrasta sahiptir.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir