Tolga Karel Kimdir?

Tolga Karel Kimdir?
16.11.2022 23:39
Türk oyuncu, şarkıcı ve söz yazarı Tolga Karel hakkında merak edilenler var. Tolga Karel kimdir, filmleri ve dizileri nelerdir, eşi kimdir, aslen nerelidir? Tolga Karel Amerika’ya nasıl gitti, anne ve babası kimdir, Amerika’da ne iş yapıyor, boyu kaçtır? İşte merak edilenler.

Tolga Karel, 1978 İstanbul doğumlu Türk tiyatro sanatçısıdır. Eğitim hayatına Yeditepe Üniversitesi Fransız Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde başlamıştır. Fakat çok geçmeden oyuncu olmak istediğine karar veren Tolga Karel, daha sonrasında Paris Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünden mezun olmuştur.

Ayrıca söz yazarı ve şarkıcılık kariyeri de olan Tolga Karel, birçok ünlü isime şarkı vermiştir. 1999 yılındaki ilk sinema filmi “Gece Şahinleri“ adlı yapım ile oyunculuğa başlamıştır.

Tolga Karel Filmleri Ve Dizileri Nelerdir?

12 Ekim 1978 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiş, Türk oyuncu, besteci ve söz yazarıdır. Meslek hayatı boyunca birden fazla dizi ve film projesinde yer almıştır.

Gece Şahinleri (film)

Aşkın Bedeli(film)

Evdeki Yabancı(Dizi)

Şeytan Çıkmazı(film)

Ödünç Hayat(dizi)

Kabuslar Evi: Karanlıktan Gelen(film)

Yaprak Dökümü(dizi)

Cin Geçidi(film)

Yavuz Sultan Selim (kısa film)

Kanıt 3. Sezon (dizi)

Bir Zamanlar Osmanlı: Kıyam(dizi)

Kod Adı K.O.Z (film)

Kalbimdeki Yabancı(dizi)

Tolga Karel Eşi Kimdir?

Tolga Karel 2011-2015 yılları arasında ilk eşi Günay Musayeva ile evli kalmıştır. Ardından 2016 yılında Amerika’ya yerleşmiştir. Burada tanıştığı Sara Scott 2.evliliğini yapmıştır. Halen Sarah Scott ile evlidir.

Tolga Karel Aslen Nerelidir?

Tolga Karel 1999 yılında başlamış olduğu oyunculuk kariyerini 2016 yılında sonlandırmıştır. İstanbul’da doğup büyümüştür. Aile kökenlerinin Seçuklu Aydın Oğulları yörüklüğüne uzandığı bilinmektedir.

Tolga Karel Amerika’ya Nasıl Gitti?

Kurmuş olduğu sağlık turizmi şirketi iflas edince Tolga Karel Amerika’ya taşındı. Sarah Scott ile evlendi.  Evlendikten sonra eşinin ailesinin lllinois eyaletinde bulunan evlerinde yaşamaya başlamışlardır.

Tolga Karel Anne Ve Babası Kimdir?

Tolga Karel’in babası Tufan Önce’dir. 78 yaşında İstanbul’da yaşamını yitirmiştir. Tolga Karel Amerika’da bulunması sebebi ile cenazeye katılamamıştır.

Tolga Karel Amerika’da Ne İş Yapıyor?

Tolga Karel Türk sinema oyuncusu, söz yazarı, bestecidir. 2004 yılında “Göçebe“ adlı müzik albümü yayınlamıştır. Birçok ünlü şarkıcıya beste vermiştir. Asuman Krause- Tenimizin uyumu ve kukla Ebru Yaşar’ın Yeşillenirim şarkılarının sözleri Tolga Karel’e aittir.

Ünlü oyuncu Türkiye’deki sağlık turizmi alanında yapmış olduğu girişim başarısızlıkla sonuçlanınca 2016 yılında Amerika’ya yerleşmiştir. Burada Sarah Scott ile tanışıp kısa bir süre sonra da evlenmişlerdir.

Evlendikten sonra bir süre eşinin ailesinin evine yerleşip burada yaşayan çift daha sonrasında Tolga Karel’in aylık 8bin dolar karşılığında tır şoförlüğü yapmasıyla kendi evlerine taşındılar. Tolga Karel Florida eyaletinde satın aldıkları müstakil evlerinden sosyal medyada fotoğraf paylaşıp mutluluğunu dile getirmişti.

Tır şoförlüğü yaparken hem kendine çevre edinmiş hem de para biriktirmiştir. Bu sayede 2 tır alan Tolga Karel Amerika’da nakliye şirketi kurdu. Halen daha Amerika’da yaşamaktadır.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir