Taylan Yıldız Kimdir?

Taylan Yıldız Kimdir?
22.11.2022 23:16
Sosyal medyada gençlere yakınlığı ile bilinen Taylan Yıldız politikacıdır. Taylan Yıldız kimdir, evli mi, eşi kimdir? Taylan Yıldız aslen nereli, alevi mi, boyu kaçtır ve hangi partili gibi soruları siz değerli okurlarımız için araştırdık ve bu yazımızda bir araya getirdik.

Sosyal medyada “internetçi abi” olarak tanınan Taylan Yıldız 7 Mayıs 1980 İzmir doğumludur. Başarılı eğitim hayatı ile üniversite sınavında Türkiye 31.si olmuştur. Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği 2001 yılı mezunudur. Buradaki eğitiminden sonra yüksek lisans eğitimi için Amerika’da Massachussetts Üniversitesi’ne gitmiştir. Buradaki eğitimini tamamlayıp Standford Üniversitesi’ nde işletme doktorasını tamamlamıştır. Bu süreçte dünyanın en büyük şirketlerinden olan Google firmasında yöneticilik yapmıştır. 2017 yılında ülkemize dönen Taylan Yıldız, 2017 anayasa değişikliği referandumu için “Hayır” kampanyasında rol almıştır. Meral Akşener ile İyi Parti’nin kurulmasında önemli görev almıştır. Ve partinin genel başkan yardımcısı olmuştur.

Taylan Yıldız Evli Mi?

Kendisi Alev İnam ile evlidir. İstanbul’da yaşamaktadırlar. İnternet konusunda ülkede yapmış olduğu yardımlar ve destekler unutulmamaktadır. Amerika’dan döndüğü sırada birçok insan tarafından dönüş nedeni merak konusu olan Yıldız. Dönüşünün sebebini şu sözleriyle açıklamıştır: “Dünyada yetişen beyinlerimizin dönecek ülkesi olsun diye döndüm. Devlet okullarında okudum, devletin sunduğu sağlık hizmetleriyle iyileştim, ailem devlet memuru idi. Bu günümü borçlu olduğum ülkeme, borcumu ödemek için döndüm!”

Taylan Yıldız Aslen Nereli?

Taylan Yıldız İzmir doğumludur. Babası doktor annesi röntgen teknisyenliğiyle ilgilenmekteydi. Taylan Yıldız 2022 yılı itibariyle 42 yaşındadır. İyi Parti İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi Sarıyer Üyesi olarak görev almaktadır.

Taylan Yıldız Alevi Mi?

İnternetçi abi lakabıyla bilinen Taylan Yıldız’ın dini ile ilgili herhangi bir açıklama bulunmadığı için Alevi olup olmadığı konusu bilinmemektedir.

Taylan Yıldız Boyu Kaçtır?

Net olarak bilinmemekle beraber ünlü siyasetçinin boyu 1,70-1.85m olarak tahmin edilmektedir. Ünlü siyasetçi Koç Burcudur.

Taylan Yıldız Hangi Partili?

2017 yılında Amerika’dan ülkemize dönen Taylan Yıldız, İyi Partilidir. Kendisi partinin kurulmasında Meral Akşener ile önemli görevler almıştır. İstanbul metrosundaki ücretsiz internet hizmetinin başlatılmasında önemli rol oynamış bu konuda sosyal medya üzerinden geniş kapsamlı kampanyalar başlatmıştır. Bu kampanyalar başarı ile sonuçlanmış Ekim 2021’de İstanbul metrosunda ücretsiz internet hizmeti başlamıştır. Pandemide online eğitim döneminde eğitim görmekte olan çocuklara ve gençlere tablet bilgisayar dağıtmıştır. Aynı zamanda internetçi abi olarak tanınan Taylan Yıldız cep telefonu, bilgisayar, internet gibi teknoloji araçlarındaki vergilerin azaltılması gerektiğini ve sosyal medyada gençlerin özgürlüklerinin kısıtlanmaması gerektiğini savunmaktadır.

Taylan Yıldız Aldığı Ödüller ve Başarıları Nelerdir?

Taylan Yıldız aynı zamanda birçok ödül almış bir siyasetçidir. Almış olduğu ödüller ve günümüze kadar olan başarıları şu şekildedir:

·        Google Platin Proje Ödülü

·        Standford Jaedicke Liyakat Ödülü

·        Üç Google Patent Başvurusu

·        Üniversite Sınavı Türkiye 31.’si

·        Lisansüstü Eğitim Sınavı Türkiye 21.’si

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir