Son Zamanlarda Sıklıkla Duyduğumuz Dişil Enerji Nasıl Yükseltilir?

Son Zamanlarda Sıklıkla Duyduğumuz Dişil Enerji Nasıl Yükseltilir?
29.08.2022 14:18
Dişil enerji, kadınlarda yüksek olması gereken bir enerji türüdür. Peki dişil enerji nedir, nasıl yükseltilir, yükseltince neler elde edilir? Detayları haberimizin derinliklerinde saklı..

Dişil enerji, eril enerjinin tam tersidir. Bu kesin gibi görünebilir, ancak her enerji türünün kendine özgü özellikleri olduğunu anlamak önemlidir. Zıt kutuplardır, ancak piller gibi, her ikisinin de doğru dengesi olmadan işler olması gerektiği gibi çalışmaz. Toplumumuzda, iddialı özellikler olumlu olarak kabul edilir ve başarılı olmak için gerekenler olarak vurgulanır. Saldırganlık, dürtü, mantık, yapma ve yapı gibi eril enerji nitelikleri daha değerlidir. Duygusal olmak, daha yumuşak bir taraf sergilemek ve hareketsiz kalmak daha az arzu edilen, tembel veya zayıf olarak görülebilir. Kadınlar kombine dişil enerjimizin bir kasırganın gücüne sahip olduğunu ve Doğa Ana'nın birçok unsuru gibi olumlu değişim getirebileceğini gösteriyorlar. Peki dişil enerji nasıl yükseltilir?

Dişil Enerjiyi Yükseltme Yolları Nelerdir? 

Yaratıcılığınıza dokunduğunuzda, dişil enerjinize bağlanıyorsunuz. Sonuçta biz kadınız. Biz olmadan insan hayatı yaratılamaz. Hayat doğmaz. Yaratıcı yönünüzü ortaya çıkarın. Sizinki dans ederek gelebilir, güzel mobilyalar yapabilir, duvar resimleri yapabilir veya insanlara güzel saç kesimleri ve saç stilleri verebilir. Araştırmamdan keşfettiğim birçok şeyden biri, kadınsı enerjimdeyken en mutlu olduğumdur.

Şehvetli olmak, duyularınız aracılığıyla tatmin olmanın tadını çıkarmak demektir. Doğayla bütünleşin ve güneşin cildinizde ne kadar iyi hissettirdiğinin keyfini çıkarın. Yeşilliklerin güzelliğini içinize çekin ve parkta yürürken taze çiçek kokularının tadını çıkarın. Sadece doğal element olan ateşle tutuşturduğunuzda serbest kalan bir mumun ferahlatıcı kokularını içinize çekin. Okyanusu seyredin, bir göle bakın veya suyla dolu bir küvete dalın.

İç düşünceleriniz, duygularınız ve maneviyatınızla bağlantı kurun. Sen kimsin ve hayat - senin hayatın - ne anlama geliyor? Kendinizi daha iyi anlamak için meditasyon yapabilir, günlük tutabilir veya bir terapist veya yaşam koçuyla konuşabilirsiniz. Kadınlar olarak doğal olarak aldığımızdan çok daha fazlasını veriyoruz. Vermek, beslemenin ayrılmaz bir parçasıdır. Ama almak sorun değildir. Vücudumuz doğal olarak bu şekilde tasarlanmıştır. Gebe kalmak için erkeği “almalıyız”. İdeal olarak - ya da en azından eski günlerde - bebeği doğurmak ve ona bakmak için erkeğin sağladığı şeyi almamız gerekiyordu. Kendimiz ve bebeğimiz için yiyecek ve barınak sağlamak için gerekli olanı (avlanma veya çalışma yoluyla) verdi. Ve korumasını da verdi.

İhtiyacınız olduğunda yardım isteyin. Teklif edildiğinde yardımı kabul edin. O erkeğin senin için kapıyı açmasına, yiyeceklerini taşımasına ya da parayı ödeyen kişi olmasına izin ver. Bir iltifatı kabul etmekten çekinmeyin. Kendinizi şımartın. Bir spa günü ya da masaj kulağa hoş geliyor. Bir şeyler yapmak için çok zaman harcıyoruz. “Boş bir zihin şeytanın oyun alanıdır” ifadesini bir kenara bırakalım. Toplumumuz meşgul olmaya değer verir. Ama hepimizin dinlenmeye ihtiyacı var, sadece uykuya ya da fiziksel dinlenmeye değil. Zihnimizin rahatlamaya ve sadece olmaya ihtiyacı var. Bazen istediğimizi, sadece istediğimiz için yapmalıyız, üretken olduğu için veya bir amacı olduğu için değil.

Dişil enerji su gibi akışkandır. Serbestçe akmasına izin verirseniz, nereye gideceğini bilemezsiniz. Eril enerji gibi katı ve yapılandırılmış değildir. Özgür olun ve eğlenin. Bir kardeşlik kurarak dişil enerjiyi kutlayın. Hayatınızda sizin için olumlu bir destek sistemi olan başka kadınlar oluşturun. Bir kadın örgütüne veya kitap kulübüne katılın. Kendinizi sevdiğinizde, kim olduğunuzu gerçekten kucaklayabilirsiniz. Dişil enerjinizi yaymanın, kendinizi bir kadın olarak ve bunun anlamı olan her şeyi kabul edip sevmekten daha iyi bir yolu var mı? Kadınsı enerji besleniyor. Merhamet besliyor. Kendinize şefkat ve koşulsuz kabul verin. Bir hippi gibi ses çıkarma riski altında, ayakkabılarınızı çıkarın ve çimlerde çıplak ayakla yürüyün. Kendinizi topraklamak, toprakla bağlantı kurmak demektir. Yüzmeye gitmek. Çıplak teninizde kumun nasıl hissettirdiğine dikkat ederek kumlu bir plaja uzanın. Dişil enerjinize dikkat edin. Dikkatli olmak, şimdiyi kasıtlı ve bilinçli olarak deneyimlemektir. Beş duyunuzla farkındalık pratiği yapabilirsiniz. Aynı zamanda, yargılamadan nasıl hissettiğinizi tanımaktır. Dişil enerjinizde olduğunuzu hissettiğinizde, etrafınızdaki kokuların daha çok farkında mısınız? Daha mı duygusalsın yoksa daha çok bir bakıcı gibi mi hissediyorsun? Gülmek, pahasına olmadığı sürece, “Ben de” diyebilir. “Anlıyorum” diyebilir. Davetkar olabilir. Odadaki gerilimi kırabilir. Gülmek aynı zamanda endorfin salgılar; bunlar bizi iyi hissettiren kimyasallardır. Gülerken hem kendiniz hem de başkaları için pozitif enerji yaratıyorsunuz.

Dişil Enerji Yükselince Neler Elde Edilir? 

Dişil enerji yükselince neler elde edileceği araştırılmaktadır. Dişil enerjinizi yükselttiğinizde; insanların daha çok saygı duyduğu, vakit geçirmek istediği, “erkeklerin el üstünde tuttuğu”, istediklerini kolaylıkla elde edebilen bir kişi olmanız sizin için mümkün olacaktır.

İlgili Haberler

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

YAŞAM Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir