Sera Kadıgil Evli Mi?

Sera Kadıgil Evli Mi?
27.02.2023 22:45
Sera Kadıgil evli mi, eşi kimdir, annesi kimdir, aslen nerelidir, alevi mi? Sera Kadıgil babası kimdir, boyu kaçtır, boşandı mı, çocuğu var mı, dini nedir? Milletvekili, avukat ve parti sözcüsü Sera Kadıgil hakkında merak ettikleriniz mi var? Hadi yazımızda buluşalım.

Sera Kadıgil’in siyasi kariyeri kadar özel yaşantısı da merak edilmektedir. Ünlü siyasetçi Tolga Sütlü ile evlidir. Boğaziçi Üniversitesi’nde akademisyen olan Tolga Sütlü ile Sera Kadıgil 2011 yılından beri evlidir.

Sera Kadıgil Eşi Kimdir?

Sera Kadıgil’i eşi Tolga Sütlü’ dür. Boğaziçi Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü öğretim görevlisidir. Ancak Sütlü Ekim 2021 yılında görevinden uzaklaştırılmıştır.

Sera Kadıgil Annesi Kimdir?

Sera Kadıgil’in özel yaşantısı da siyasi kariyeri kadar merak edilmektedir. Meclis kürsüsünde yapmış olduğu sert ve eleştirel üslubu ile tanınan genç siyasetçinin annesi merak ediliyor. Sera Kadıgil’in annesi Sevilay Kadıgil’dir.

Sera Kadıgil Aslen Nerelidir?

Sera Kadıgil 1984 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Vefa Lisesi’nden mezun olmuştur. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu bir avukattır. Mezun olduktan sonra bir dönem İstanbul barosuna bağlı olarak serbest avukatlık mesleğini icra etmiş ve daha sonrasında aktif siyaset hayatına devam etmiştir. Sera Kadıgil aslen Gümüşhane/Kelkit Babakonağı Köyü’ndendir.

Sera Kadıgil Alevi Mi?

Meclisteki protestoları sebebiyle TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un kınama cezası verdiği Sera Kadıgil, inandığı değerleri daha yüksek sesle söylemek istediği gerekçesiyle CHP’den ayrılarak 2021 yılında Türkiye İşçi Partisi’ne katılmıştır. Aslen Gümüşhane/ Kelkitlidir. Ünlü siyasetçi alevi kimliği ile bilinmemektedir.

Sera Kadıgil Babası Kimdir?

TBMM’de yapmış olduğu konuşmaları ve eylemleriyle sık sık siyaset gündemine gelen Sera Kadıgil’in babası da kendisi gibi bir avukattır. Engin Çelik Kadıgil, “Fetullahçı Terör Örgütü Üyeliği “suçundan hapse mahkum edilen bir askerin avukatlığını yaptığı ortaya çıkmıştır. Bu haber siyaset gündemine bomba gibi düşmüş ve uzun zaman konuşulmuştur.

Sera Kadıgil Boyu Kaçtır?

Sera Kadıgil İstanbul doğumlu ve CHP İstanbul milletvekilidir. Genç vekil CHP’den 2021 yılında istifa etmiş aynı yıl TİP’ e katıldığını duyurmuştur. Ünlü siyasetçinin boy uzunluğu 1.61 cm’dir.

Sera Kadıgil Boşandı Mı?

Sera Kadıgil akademisyen Tolga Sütlü ile 2011 yılında evlenmiştir. Çift boşanmamıştır. Evlilikleri devam etmektedir. 

Sera Kadıgil Çocuğu Var Mı?

Ünlü genç siyasetçi Sera Kadıgil’in özel yaşamı çok merak edilmektedir. Bu anlamda hayatı mercek altına alınmış ve detaylar arama motorlarında aratılmaya başlanmıştır. Henüz çok genç yaşlarındayken siyasete atılan ve aktif bir şekilde de görevine devam eden Kadıgil, akademisyen Tolga Sütlü ile 2011 yılında nikah masasına oturmuştur. Çiftin çocuğu yoktur.

Sera Kadıgil Dini Nedir?

Sera Kadıgil daha önce Müslümanları kızdıracak açıklamalar yapmıştır. İmam Hatiplerin kapatılmasını isteyen ve ezan sesinden rahatsız olduğunu söyleyen açıklamalarında dolayı Sera Kadıgil’in Müslüman olmadığı düşünülmektedir. Ancak siyasetçinin bu konu hakkında bir açıklaması bulunmamaktadır.

 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir