İlişki Nasıl Bitirilir?

 İlişki Nasıl Bitirilir?
05.10.2021 22:00
Eski çağlardan beri insanlar duyguları ile hareket eden bir canlı olarak karşımıza çıkmakta olup, kadın erkek arasında ki ilişki karmaşık bir hal almaktadır. İlişki bitirme nedenleri nelerdir, yöntemleri hangileridir ve konuşma nasıl yapılır? İlişki bitirme cümleleri nelerdir, zorunluluğu ne zaman olur ve ritüeli nedir? İlişki bitirme hakkında merak edilenleri sizler için derledik.

Kadın ve erkek birbirinden hoşlanabilen canlılar olarak, flört eder ve sonrasında ilişki başlarken, beraber mutlu anlara şahitlik edebilmektedirler. Tabi ki mutlu mesut süren ilişkiler varken, zaman içinde yıpranıp artık bitmesi gereken birçok ilişkiye de şahit olabilmekteyiz. Özellikle bir ilişki bitirilecekse bu saygı çerçevesi içinde daha fazla yıpranmadan yapılması gerekirken, mutlu anların hatırına bile olsa ayrılırken dikkat etmek gerekir. İlişkiyi bitirmek size ve karşınızdakine fayda sağlayacak ise bu seçeneği düşünmeniz gerekir. Karar vermeden önce bütün artı ve eksileri masaya yatırmanız gerekirken, bundan da önemlisi duygunuz var mı yok mu bunu iyi tartmanız gerekir. Bunların ışığında eğer artılarınız ağır basıyorsa son bir kez ilişkiniz için çaba sarf etmeniz gerekebilir, tabi ki eğer ilişkinizde bir ışık varsa. Yoksa hem kendinizi hem de karşınızda ki insanı kandırmadan ilişki bitmelidir. Bitirme işlemi için mükemmel bir zaman beklemeyin ve gerekli ortamı sağlayın. Bu konuşmanın yüz yüze olmasına önem verirken, konuşurken net olun ve karşınızdakini cezalandırmaktan kaçının ve saygı çerçevesinde konuşun.

İlişki Bitirme Konuşması Nasıl Yapılır?

Bir ilişki bitecekse bunu doğru bir konuşma ile yapılması daha iyi sonuçlar verirken, dikkat edilmelidir. Bu zor süreçte iyi bir konuşma ile ilişki bitirilmeli olup, daha fazla saygısızlığında önüne geçilmesi de böylece de mümkündür. Öncelikle ilişkinin bitirilmesi konusunda emin olun ve buna karar verin. Daha sonra konuşmayı yapacağınız yeri belirleyip, bu konuşmayı yüz yüze yapın. Konuşurken net olmaya özen gösterip, bütün terslikleri ona aktarın. Bu konuşmayı yaparken, karşınızda ki insanı kırmadan, dökmeden saygı çerçevesinde yapmaya özen gösteriniz.

İlişki Bitirme Nedenleri Nelerdir?

Bir ilişkiyi bitirmek için birçok net olabilirken, bu kişilere ve ilişkilere bağlı olarak değişmektedir. Bu ilişkilerin bitme nedenleri genelde kıskançlık, maddi durum, fikir uyuşmazlıkları yaygın olarak görülmektedir. Diğerleri ise aldatma, tartışmadan konuşamamak, fiziksel ya da cinsel tacizler, öncelik olmaktan çıkmışsanız, eğlencenin kalmaması, duyguları yitirmek ve daha binlerce sebep ilişkiyi bitirmek için neden olabilmektedir.

İlişki Bitirme Yöntemleri Hangileri?

Öncellikle iyi düşünüp, bu ilişkinin gerçek bitmesi gerektiğine karar vermeniz gerekiyor. Evet, sizin için her yönü ile bitmişse, ilişkiyi bitirmek adına yollar aranmalıdır. Bunun için bazı yöntemler kullanılmalı olup, öncelikle buna karar verilip, gerekli ortamı hazırlayın. Mükemmel bir zaman beklemeyin, bitmiş bir ilişkiyi geciktirmeyin. Bu yöntemi yüz yüze konuşarak yapın ve kendinizi iyi ifade edin. Karşınızda ki insana saygı duyup, kırmadan, dökmeden bunu yapın.

İlişki Bitirme Cümleleri Nelerdir?

Bu cümleler ilişkiden ilişkiye ve kişiden kişiye değişiklik göstermekle birlikte milyonlarca cümle ortaya çıkabilmektedir. İnsanlar bazen bunları fark etmeden söyler, bazen ise isteye isteye ilişkiyi bitirmek için söylemektedirler. En klişe laflardan olan, sen benden iyilerine layıksın cümlesi, ilişkiler biterken en çok kullanılanlar arasındadır. Seni karanlığıma çekmek istemem, kafam çok karışık, biraz ara verelim ve daha yüzlercesi ilişkiyi bitirirken başvurulur.

İlişki Bitirme Zorunluluğu Ne Zaman Olur?

Bir ilişki yıpranmış ve sürekli kavgalara sahne oluyorsa geleceği hakkında sorular sorma vakti gelmiştir. Bir ilişkide saygı bitmişse ilişkiyi bitirme zorunluluğu var olmakla beraber, bu bitirme işlemi saygı çerçevesinde yapılmalıdır. İlişkisi olan iki insanın artık konuşacak bir şeyinin kalmaması, ilişkiyi bitirmek için gereken zamanın geldiğine işarettir.

İlişki Bitirme Ritüeli Nedir?

Bir ilişkide saygı bitmişse ayrılık kararı uzakta değil, çok yakınlardadır. İşte bundan sonraki süreçte ilişki bitirme ritüeli başlamış olmaktadır. Bu ritüel öncesinde önce karar verilir, gereken ortam hazırlanır ve yüz yüze bir konuşma ile ilişki saygı çerçevesinde bitirilir. Konuşurken karşı tarafta ki insanın gururunu kırmadan bu işlem yapılmalıdır. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir