Şarkıcı Yeliz Eker Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Şarkıcı Yeliz Eker Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?
06.08.2022 16:30
Fatma Yeliz Eker nereli, Yeliz Eker kaç yaşındadır, Yeliz Eker oğlu kimdir, Yeliz Eker çocuğu var mı, Yeliz Eker evli mi vb. soruların cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Fatma Yeliz Eker ya da kısaca Yeliz, 12 Aralık 1957 senesinde hayata geldi. İtalyan Lisesi'nden arkadaşı Nilüfer'in yardımıyla ile müzik kariyerine başladı. 1975 Eurovision Şarkı Yarışması Türkiye Finali'nde ikinci seçilen Yeliz, yarışma ardından yayınlanan 45'likleri ile Türk pop müziğinin en beğenilen seslerinden bir tanesi oldu

Fatma Yeliz Eker Nereli?

Bir dönemin ünlü isimlerden Yeliz, Armağan Çağlayan'ın sunduğu YouTube programı 'Dur Bi Dinle'ye konuk geldi. Şaşırtan sözleriyle tekrar gündeme gelen Şarkıcı Yeliz hakkında araştırmalar yapılmaya başlandı Fatma Yeliz Eker ya da kısaca ismiyle Yeliz, 12 Aralık 1957 senesinde yaşama geldi. İtalyan Lisesi'nden arkadaşı Nilüfer'in desteği sayesinde müzik kariyerine başladı.

Yeliz Eker Kaç Yaşındadır?

Fatma Yeliz Eker ya da kısaca Yeliz, 12 Aralık 1957 senesinde yaşama geldi. İtalyan Lisesi'nden arkadaşı Nilüfer'in yardımıyla müzik kariyerine başladı. 1975 Eurovision Şarkı Yarışması Türkiye Finali'nde ikinci seçilen Yeliz, yarışma ardından yayınlanan 45'likleri ile Türk pop müziğinin en sevilen isimlerinden bir tanesi oldu. Günümüz itibariyle 64 yaşındadır.

Yeliz Eker Oğlu Kimdir?

Kötü evlilikler yaptığını dile getiren Yeliz psikolojik ve fiziksel şekilde çok bedeller ödediğini de dile getirdi. 2 defa evlenen şarkıcı Yeliz'in çocuğu ise yoktur. 1978 senesinden 1988 senesine kadar arabesk ve fantezi müzik alanında çalışmalar yürüten ve pop müziğe dönüşü 1992 senesindeki albümü "Haklıydın" ardından müzik yaşamına bir dönem ara veren Yeliz, 2007 senesinde "Haykırdım Sessizce" adlı albümü ile müzik kariyerine geri döndü.

Yeliz Eker Çocuğu Var mı?

Kötü evlilikler yaptığını dile getiren Yeliz psikolojik ve fiziksel şekilde çok bedeller ödediğini de dile getirdi. 2 defa evlenen şarkıcı Yeliz'in çocuğu ise yoktur.

Yeliz Eker Evli mi?

Fatma Yeliz Eker ya da kısaca Yeliz, 12 Aralık 1957 senesinde hayata geldi. İtalyan Lisesi'nden arkadaşı Nilüfer'in yardımıyla ile müzik kariyerine başladı. 1975 Eurovision Şarkı Yarışması Türkiye Finali'nde ikinci seçilen Yeliz, yarışma ardından yayınlanan 45'likleri ile Türk pop müziğinin en beğenilen seslerinden bir tanesi oldu. Bir tarafında ise "Bu Ne Dünya" diğer tarafında ise "Yalan" adlı şarkıların yer verdiği 45'liği o senelerin en fazla satan plağı oldu. 1983 senesinde evlendiği süreçte müziğe 7 yıl ara verdi. Kötü evlilikler yaptığını dile getiren Yeliz psikolojik ve fiziksel şekilde çok bedeller ödediğini de dile getirdi. 2 defa evlenen şarkıcı Yeliz'in çocuğu ise yoktur. 1978 senesinden 1988 senesine kadar arabesk ve fantezi müzik alanında çalışmalar yürüten ve pop müziğe dönüşü 1992 senesindeki albümü "Haklıydın" ardından müzik yaşamına bir dönem ara veren Yeliz, 2007 senesinde "Haykırdım Sessizce" adlı albümü ile müzik kariyerine geri döndü.

Yeliz Eker Albüm İsimleri Nelerdir?

Yeliz Eker albümleri aşağıdaki gibidir;

·        Kristal Kadeh

·        İhtiyar Falcı

·        Seni Sevmek İbadet

·        Haklıydın

·        Bizim Yolumuz

·        Yeliz 2014

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

BİYOGRAFİ Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir