Safir Taşı Hikâyesi Nedir?

Safir Taşı Hikâyesi Nedir?
11.11.2022 21:36
Doğanın bizlere verdiği mucizeler arasında doğal taşlar vardır. Bu taşların ne gibi durumlara iyi geldiği hakkında araştırma yaptık. Safir taşı hikâyesi nedir, neye iyi gelir, nasıl işlenir, nerede bulunur? Ne renk olur, nasıl temizlenir, renk değiştirir mi?

Safir çok eski zamanlarda kullanılan değerli taşlardan biridir. Bu doğal taşın kendine has hem anlamı ve bir hikâyesi vardır. Safir taşı eski dönemlerde gerçeği simgelediği için hükümdarlar onları sevdikleri ve gerçek olan kişilikli insanlara armağan ederlerdi. Başka bir ülkede ise zenginliği temsil eder. Bu sayede eğer safir taşına sahipsen zengin olduğun anlaşılır. Bunun gibi yüzyıllardan beri gelen en kıymetli taşlar arasında gelir.

Safir Taşı Neye İyi Gelir?

Taşların her türlü hastalıklara iyi geldiğini biliriz. Fakat safir taşı mucizesi insan vücuduna verilmiş en kıymetli taşlardandır. Safir taşının mavi ve yeşilimsi renginden dolayı insan vücudundaki tüm ağrıları dindirir. Bu sayede daha ferah ve sakin bir vücut yapısına sahip olursunuz. Baş ağrısına birebirdir. Taş düşürmede yardımcı olacak doğal taşlar arasında gelir.

Safir Taşı Nasıl İşlenir?

Doğal taşlar işlenirken çok kıymeti ustaların ellerinden geçerek bizlere ulaşır. Safir taşı da bu kıymetli taşlar arasında olmaktadır. Taşı öncelikle bir ateş ya da ince taş işleme aletleri ile istediğimiz forma sokmamız gerekir. Bu sayede takı ya da başka araç gereçlerde kullanacaksak daha kolay şekilde işlenmesi sağlanır.

Safir Taşı Nerede Bulunur?

Safir taşı ülkemizin her bölgesinde bulunur. Yani satışı her yerde gerçekleşmektedir. Eğer saf bir taş almak isterseniz, taş ustalarına başvurmanı gerekir. Bu sayede güvenilir noktalardan bu taşa ulaşmış olursunuz. Özellikle İstanbul’daki kapalı çarşı alanında bu değerli taşların en doğal halleri gelir. Satılma üzere ve işlenmesi bu alanda gerçekleşir.

Safir Taşı Ne Renk Olur?

Safir taşı genellikle buz mavisi ve koyu mavi renkte olan bir doğal taştır. Görenlerin gözlerini alacak kadar güzel bir rengi vardır. Özellikle kadınların ellerinde bu taşın her rengini görürüz. Safir taşından genelde yüzük yapılır. İşçiliği ile de çok kişinin gönlünde yatan takılar arasında gelir.

Safir Taşı Nasıl Temizlenir?

Mücevher ve doğal taşları temizlemek için özel su ve silme bezleri vardır. Bunlar aracılığıyla temizlenmesi sağlanır. Bu şekilde yapılan temizleme işlemi sayesinde taşa da bir zarar gelmez. Herhangi bir çizilme söz konusu olmadan ölene kadar kullanacağınız kıymetli mücevherlerden olacaktır.

Safir Taşı Renk Değiştirir Mi?

Safir taşı ortama göre renk değiştirebilir. Özellikle doğal olmasını buradan anlamış olursunuz. Birçok takının üzerine işlenerek göreceğiniz bu taşın renk değiştirme özelliğinden dolayı daha da göz alıcı hale gelmesini göreceksiniz. Kısa sürede en değerli parçalar haline gelmiş olacaktır. Sevdiklerinize bu taşın güzel şekilde işlenmiş olanını hediye edebilirsiniz.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir