Roman Yazarı Paul Auster Hakkında Merak Edilenler

Roman Yazarı Paul Auster Hakkında Merak Edilenler
12.08.2022 13:03
Paul Auster romanları ile okuyucularının kalbinde adeta taht kurdu. Peki, Paul Auster doğum tarihi, eserleri, doğum tarihi nedir, eşi kimdir, çocuğu var mı? Paul Auster hakkında bilinmeyen özel bilgiler okuyucuları tarafından her daim merak konusu olmayı başardı.

Roman yazarı Paul Auster; 3 Şubat 1947 tarihinde Newark New Jersey’de dünyaya geldi. Yahudi kökenli Paul Auster Amerikalı roman yazarı, şair ve senarist olarak anılıyor. Columbia Üniversitesi’nde İngiliz, İtalyan ve Fransız edebiyatı dallarında eğitim aldı. İlk evliliğini Amerikalı yazar Lydia Davis ile gerçekleştiren Paul Auster; 1981 senesinde bir başka tanınmış yazar Siri Hustvedt ile evlenmiştir. Çift yaklaşık 40 yılı aşkın süredir New York’ta Brooklyn üzerinde yaşamaktadır. Absürt kurgu ve suç kurgusu üzerine romanlar yazan Paul Auster geleneksellik algısını yıkarak roman türüne yeni bir soluk getirmiş ve tarzı ile okuyucuların gönlünü kazanmayı başarmıştır.

Paul Auster’in Doğum Tarihi Nedir?

Paul Auster’in yazar kimliğine ek olarak kendisi hakkında bilinmeyen ve merak konusu olmuş bilgilere rastlamak mümkün. Paul Auster’in doğum tarihinin ne olduğu da bu bilgiler arasında yer buluyor. Paul Auster’in doğum tarihinin 3 Şubat 1947 olduğunu söylemek mümkün.

Paul Auster Aslen Nerelidir?

Paul Auster’in özel hayatı ile ilintili olarak kendisinin aslen nereli olduğu da araştırılan konular arasında yer bulmayı başarıyor. Paul Auster’in aslen Amerikalı olduğunu söylemek mümkün. Ünlü yazar yaşamının büyük bir bölümünü Amerika’da geçirse de kendisinin bir dönem Fransa’da da bulunduğu söyleniyor.

Paul Auster Evli Midir?

Ünlü roman yazarı Paul Auster hakkında bilinmeyen pek çok bilgi bulunuyor. Paul Auster’in evli olup olmadığı da bu sorular içerisinde yer alıyor. Paul Auster’in 1982 yılından bu yana Siri Hustvedt ile evli olduğu biliniyor. Çift uzun yıllardan bu yana New York’ta yaşamlarını sürdürmeye devam ediyor.

Paul Auster’in Kitapları Nelerdir?

Paul Auster sayısız eseri ile bugüne kadar pek çok okuyucu ile bağ kurmuş bir yazar. Bu durumda Paul Auster’in kitapları araştırma konusu haline gelmeyi başarıyor. Paul Auster’in kitapları arasında; Köşeye Kıstırmak, New York Üçlemesi (Cam Kent, Hayaletler, Kilitli Oda),Son Şeyler Ülkesinde, Ay Sarayı, Şans Müziği, Auggie Wren’in Noel Hikâyesi, Leviathan, Yükseklik Korkusu, Timbuktu, Yanılsamalar Kitabı, Kehanet Gecesi, Brooklyn Çılgınlıkları, Yaz Odasında Yolculuklar, Karanlıktaki Adam, Görünmeyen ve Sunset Park gibi eserlerdir.

Paul Auster’in Çocuğu Var Mıdır?

Paul Auster’in çocuğu olup olmadığı sorusu da kendisi hakkında sık araştırılan konular arasında yer bulmayı başarıyor. Paul Auster’in çocuğu olup olmadığı kendisini romanlarından takip edenler tarafından sorgulanıyor. Paul Auster’in Daniel Auster ve Sophie Auster adında iki çocuğu olduğu biliniyor.

Paul Auster’in Dini Nedir?

Paul Auster bir yazar olarak pek çok okuyucusunun kalbinde yer edindi. Bu da Paul Auster hakkında özel soruların meydana çıkmasına neden oluyor. Paul Auster’in dini ne olduğu kendisini takip edenler tarafından merak ediliyor. Paul Auster’in Yahudi kökenli olduğu biliniyor.

Paul Auster Hangi Üniversite’den Mezun Olmuştur?

Paul Auster Columbia Üniversitesi’nden mezun olmuştur. Columbia Üniversitesi’nde İngiliz, İtalyan ve Fransız edebiyatı üzerine eğitim almıştır. Mezun olduktan sonra bir süre Fransa’da yaşayan Paul Auster burada gelenekselliği yıkan kitap çalışmalarına başlamıştır.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

BİYOGRAFİ Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir