Rahim Filminden Sonra Hamile Kalmak Sakıncalı Mı?

Rahim Filminden Sonra Hamile Kalmak Sakıncalı Mı?
23.09.2022 21:18
Rahim filminden sonra hamile kalmak sakıncalı mı? Rahim filminden sonra cinsel ilişkiye girilir mi, yumurtlama olur mu ve banyo ne zaman yapılır? Rahim filmi çekildiği ay korunmak gerekir mi? Rahim filmi sonrası nelere dikkat edilmeli, yumurtalara zarar verir mi? Rahim filmi çekildikten sonra ne zaman ilişkiye girilir? Rahim filmi çekilmeden önce ne yapmalı? Aklınızdaki soruları bu yazımızda giderebilirsiniz.

Rahim filmi uzun süre gebe kalamayanlar için çekilen filmdir. Filmin çekildiği ay ve takip edilen 4 ay içerisinde gebe kalabilirler. Bunun herhangi bir sakıncası olamamaktadır. 

Rahim Filminden Sonra Cinsel İlişkiye Girilir Mi?

Rahim filmi sonrasında cinsel ilişkiye girmemek gibi bir yasak yoktur. Rahim filmi sonrası cinsel ilişkiye girebilirsiniz. Film sonrası gebe kalma şansı daha yüksektir. İşlem sonrası rahatlıkla araçta kullanabilirsiniz. 

Rahim Filmi Çekildiği Ay Korunmak Gerekir Mi?

İlaçlı rahim filmleri sonrasında cinsel ilişkiye girebilirsiniz. Bunda herhangi bir problem teşkil etmeyecektir. Fakat çift mutlaka HGS çekilen ay korunması gerekmektedir. 

Rahim Filmi Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Rahim filmi sonrası ilacın bir kısmı boşalacağı için temiz bir ped kullanmak doğru olacaktır. İşlem sonrasında ufak ağrılar olabilir. 1-2 gün süren kanamalar ve lekelenmeler olabilir. Doktorunuz aksine bir tavsiyede bulunmadıkça işlem sonrası hiçbir kısıtlamanız bulunmamaktadır.

Rahim Filmi Yumurtalara Zarar Verir Mi?

Rahim filmi çektirmek uzun süre gebe kalamayanlar içindir. İşlem sonrası gebe kalmanız normal karşılanmaktadır. Ve yumurtalara herhangi bir zararı olmamaktadır.

Rahim Filminden Sonra Banyo Ne Zaman Yapılır?

Rahim filmi sonrasında hemen banyo yapmak sakıncalı olabilir. Uzmanların önerilerine göre 48 saat banyo yapılmaması gerekmektedir. Rahim filmi sonrasında büyük bir kısıtlamalar bulunmamaktadır.

Rahim Filmi Çekildikten Sonra Ne Zaman İlişkiye Girilir?            

Rahim filmi sonrasında cinsel ilişkiye girmemek gibi bir yasak yoktur. Fakat vajinal ağrıların oluşması söz konusu olabilir. Rahim filmi sonrası cinsel ilişkiye girebilirsiniz. Film sonrası gebe kalma şansı daha yüksektir. 

Rahim Filmi Çekilmeden Önce Ne Yapılmalı?

Rahim filmi öncesi illaki aç gitmenize gerek yoktur. Anestezisiz yöntem olacaksa eğer yeme ve içmenizde bir kısıtlama olmaz. Ancak bu film anestezi kullanılacaksa 6 saat kala bir şeyler yenip içilmemesi gerekmektedir.

Rahim Filminden Sonra Yumurtlama Olur Mu?

Rahim filmi çekilmesi gebe kalamayanlar içindir. İlk 6 ay içinde ve özellikle 2 ay içinde gebe kalma şansınız çok yüksektir. Yumurtlama durumunuz etkilemez, normal olduğu gibi yumurtlama devam etmektedir.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir