Playstation Nasıl Bilgisayara Bağlanır?

Playstation Nasıl Bilgisayara Bağlanır?
12.10.2021 13:30
Playstation Nasıl Bilgisayara Bağlanır? Bilgisayarda nasıl oynanır, konularını sizin için araştırdık.

Çağımızda oyun oynama tutkusu inanılmaz bir boyuta ulaşmış durumda olup, her geçen gün artmaktadır. Oyuncular bu oyunları bilgisayarlar ve çeşitli konsollar ile oynarken, piyasada pek çok oyun mevcuttur. Oyun konsolları içerinde en önde gelen iki markadan biri olarak karşımıza Playstation gelmekte olup, PS diye kısaltılır. Japon markası Sony tarafından geliştirilen PS, dünya çapında pek çok oyun sever tarafından tercih edilmekte olup, bireylere keyifli anlar yaşatmaktadır. 1994 yılında ilk defa piyasaya sürülen bu cihaza uyumlu çok sayıda oyun, geliştirilmiştir. İlk cihazdan sonra son olarak, Playstation 5 piyasaya sürülürken, yeni cihazlarda merakla beklenmektedir. Temel olarak TV’lere bağlanarak, oynan bu süper cihazlar, 7’den 70’e kişi tarafından kullanılmaktadır. İlk defa Japonya’da piyasaya sürülen bu cihaz, buradan dünyaya yayılmıştır.

Videolu bir oyun konsol olarak karşımıza çıkan PS, geçmişten günümüze oyun severlerin, ilgi odağı oldu. Birçok özelliği ile karşımıza çıkan cihaz, her sürümünde gerçeklik ve oyun kalitesini üst seviyelere çekmektedir. Genelde TV’ye bağlanan bu cihazlar, bilgisayara bağlanarak da oynanabilmektedir. Televizyon olmayan evlerde bu işlem çok işe yararken, bireylerin oyun zevki kesintiye uğramamaktadır. Şimdi gelelim bu cihazı bilgisayarımıza nasıl bağlayabiliriz konusuna, özellikle bu işlemi son çıkan 4 ve 5 gibi cihazlarla yapmak mümkündür. İlk yapacağınız iş uzaktan oynamak için bilgisayarınıza, Sony firmasının aplikasyonunu indirmeniz olacak. Daha sonra USB bağlantısı ile bir kablo aracılığıyla, kollar bilgisayara bağlanır. Daha sonra indirilen aplikasyona girilip, başlata tıklamanız gerekecek. PS hesap bilgilerinizi girdikten sonra, PS ekranınız, bilgisayara yansıyacaktır. Bu kadar basitken PS cihazında da birkaç ayar yapmanız gerekir. Öncelikle ayarlar bölgesine gidin, uzaktan oynatma bağlantı ayarlarına gidin, girdiğiniz zaman zaten uzaktan oynatmayı etkinleştir seçeneği çıkacak ve burayı etkinleştirin. Bunları yaptıktan sonra bilgisayarda oyun oynama zevki yaşayabilmeniz mümkündür.

Playstation Bilgisayara Bağlanır Mı?

Bu cihazlar ilk çıktığı zaman sadece HDMI kabloları ile TV’ye bağlanabilirken, PC bağlantıları bulunmamaktaydı. Günümüzde güncellenen PS cihazları, PC kullanıcıları içinde olumlu olurken, artık birbirine bağlanabilmektedir. Yukarıda anlattığımız adımları izleyerek bu bağlantıyı gerçekleştire bilmeniz mümkün olabilmektedir. Bu yolla PC’den oyun oynamayı seven oyuncular, PS cihazlarını, bu ekrana yansıtarak da keyifli dakikalar yaşamaktadır. Bu işlem için öncelikle PS ayarlarınızdan uzaktan kontrol ayarlarını etkinleştirmeniz gerekirken, bilgisayarınıza internet üzerinden PS uygulamasını indirmeniz gerekir. Bundan sonra her şey daha kolay bir hal almakta olup, bilgisayarınızdan bu uygulamaya girince hesap bilgilerinizi ister ve giriş yapılır. Daha sonra PS cihazınız olduğu gibi PC ekranınıza yansır ve dilediğiniz gibi oyunları oynayabilirsiniz.

Playstation Bilgisayarda Nasıl Oynanır?

PS oyunlarını oynamak oyun severlere eğlenceli dakikalar yaşatırken, son dönemde PC kullanıcıların rüyalara da gerçekleşmiş durumdadır. Artık bu cihazın uzaktan kontrol ayarları etkinleştirilerek, birçok yerde PC üzerinden oynanabilmektedir. Bu sistem PS Now olarak karşımıza çıkarken, PC üzerinden, PS oyunlarını oynamak için kullanılmaktadır. Bu sistemi bilgisayarınıza kurduktan sonra, istediğiniz PS oyununu dilediğiniz gibi oynayabilirsiniz. Ama bunun için PC ve PS cihazlarınızın özellikleri tutması gerekirken, bazı adımlar izlenmelidir. Daha sonra klavye ya da PS kolları ile bu oyunları kontrol etmek mümkündür. Oyunlar aynı mantıkta oynanırken, PS cihazının ya da TV bulunmadığı zamanlarda da, PC’den uygulamaya girip, hesap bilgileriniz ile bu oyunları her ortamda oynamayı mümkün kılıyor. Buda bu sistemin çok tercih edilmesini neden olurken, özellikle sürekli PC’de takılan insanlar için de güzel bir fırsat olarak biliniyor. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir