Pembroke Welsh Corgi Köpek Irkı Hakkında Merak Edilenler

Pembroke Welsh Corgi Köpek Irkı Hakkında Merak Edilenler
29.07.2022 00:06
Pembroke welsh corgi köpek özellikleri nelerdir, pembroke welsh corgi köpek cinsleri nelerdir, pembroke welsh corgi köpek renkleri nelerdir, pembroke welsh corgi köpek fiyatları nedir, pembroke welsh corgi köpek isimleri nelerdir vb. soruların cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Tilkiye benzemekte olan sevimli yüzü, kısa bacakları ve küçük kuyruğu ile çok ünlü olan Pembroke Welsh Corgi köpeklerin cinsleri hakkında değişik bilgiler vardır. Cüce manasına gelen “Corgi” kelimesinin bu köpeklerin isimlerine yer alması küçük boyutlarından ileri gelir. Pembroke ise Birleşik Krallığın Galler kısmında bir yerleşim yeri bulunan Pembrokeshire’dan gelir.

Pembroke Welsh Corgi Köpek Özellikleri Nelerdir?

·        İsveç’ten İngiltere’ye getirildikleri tahmin edilmektedir.

·        Küçük boy köpek ırklar. Erkek Pembroke Welsh Corgiler 14 kilogram, dişileri de 11 kilogram ağırlığa sahiptirler. Boy uzunlukları da her iki cins adına da ortalama 25 ila 30 santimetredir.

·        Bacakları ve kuyrukları vücutlarına kıyasla kısadır.

·        Sırt, kafa ve kulakları çoğunlukla kızıl, kahve tonları ve siyahtır. Karın kısımları ve boyunları ile patileri de boz ya da krem renktir.

·        Katmanlı kürkleri o kişileri soğuk hava koşularından korur.

·        Mevsimin her kısmına yoğun tüy dökmektedir.

·        Boyutlarının dışında başarılı birer bekçi ve çoban köpeği özelliği göstermektedir.

·        Akıllı köpeklerdir ve eğitilmeye yakındır.

·        Sessiz köpeklerdir ve nadir olarak havlarlar.

·        Neşeli ve enerjik köpeklerdir.

·        Sahiplerine sadık ve bağlı cinstir.

·        Benimsedikleri kişilere ve evcillere karşı fazla korumacı davranırlar. Tanımadıkları kişilere ise agresif olmasalar bile mesafeli ve temkinli yaklaşmaktadır.

·        Kilo almaya eğilimleri vardır.

·        Ortalama 13 sene kadar ömre sahiplerdir.

Pembroke Welsh Corgi Köpek Cinsleri Nelerdir?

Özellikle İngiliz Kraliyet Ailesi’nin ev köpeği olarak tercih edilen bir köpek ırkı olmuştur ve Kraliçe II. Elizabeth’in köpeği olarak da ün kazanmıştır. Birleşik Krallıkta olduğu gibi Amerika Birleşik Devletleri’nde de ünlü bir köpek cinsidir. Ve, Los Angeles, New York, Boston ve San Francisco’da olan Corgi sahipleri, her yıl geleneksel Corgi partileri düzenleyip bir araya gelir. Cinsleri bilinmemektedir.

Pembroke Welsh Corgi Köpek Renkleri Nelerdir?

Küçük boy köpek ırklar. Erkek Pembroke Welsh Corgiler 14 kilogram, dişileri de 11 kilogram ağırlığa sahiptirler. Boy uzunlukları da her iki cins adına da ortalama 25 ila 30 santimetredir. Sırt, kafa ve kulakları çoğunlukla kızıl, kahve tonları ve siyahtır. Karın kısımları ve boyunları ile patileri de boz ya da krem renktir.

Pembroke Welsh Corgi Köpek Fiyatları Nedir?

Safkan, sağlıklı olan köpeklerin ücretleri fazlaca yüksektir. Pembroke Welsh Corgi 2021 fiyatları ortalama olarak 5.000 TL kadardı. Köpek ücretleri senelere göre değişim göstermesi sebebiyle Pembroke Welsh Corgi 2022 ücret aralığı 3.000 TL ile 9.000 TL aralığında değişiklik göstermektedir.

Pembroke Welsh Corgi Köpek İsimleri Nelerdir?

Köpek sahiplenmek isteyenler için isim önerileri aşağıdaki gibidir,

·        Prenses

·        Kral

·        Dost

·        Bade

·        Bal

Pembroke Welsh Corgi Köpek Karakter Özellikleri Nelerdir?

Pembroke Welsh Corgi karakteri sahibine karşı sadık ve koruyucu bir karakteri vardır. Tanımadığı kişilere karşı, diğer evcil hayvanlara olduğu gibi saldırgan değildir fakat bir hayli çekingen olurlar. Çocuklar ve yaşlılarla da çok iyi anlaşırlar. Çok uyumlu olmaları sebebiyle her yaş grubundaki kişiyle sosyalleşebilir.

Pembroke Welsh Corgi Köpek Nasıl Beslenir?

Pembroke Welsh Corgi beslenmesi rahat olan bir cins sebebi ise küçük ırk grubuna girmektedir. Kuru mama harici ev yemekleri, tatlı ve yağlı besinler verilmemelidir. Irkın, cinsiyeti, yaşı, sağlık durumu, kilo durumu dikkate alınıp beslenmelidir. Dikkat edilmediği takdirde diyabet ve obezite rahatsızlıkları ortaya çıkmaktadır. Bu rahatsızlıklarla köpeğin sağlığını ciddi biçimde etkiler.

Pembroke Welsh Corgi Köpek Nasıl Eğitilir?

Pembroke Welsh Corgi Cinsi Köpeği Eğitimi Köpeğinize verebileceğiniz eğitimle birlikte farklı durumlarda vereceği değişik tepkilerin yıkıcı bir davranışa neden vermeyeceğinden emin olunur; ilk olarak olan sevimli dostunuzun, geleceğine en doğru programla hazırlanmasına ortam sağlayabilirsiniz. Çoğunlukla yaklaşık 4’er hafta devam eden tasmalı ve tasmasız Pembroke Welsh Corgi köpek eğitimi adına doğru hedef, patili dostunuz fiziksel ve zihinsel gelişim dönemi iyileştirmek olmalıdır

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir