Pas Lekesi Havludan Nasıl Çıkar?

Pas Lekesi Havludan Nasıl Çıkar?
31.12.2022 19:49
En çok karşılaşılan lekeler arasında pas lekesinin nasıl çıkarılacağına dair bir araştırma yaptık. Pas lekesi havludan nasıl çıkar, kottan, laminattan, masa ayaklarından nasıl çıkar? Ocaktaki, örtüden, perdeden pas lekesi nasıl çıkar?

Günlük kullandığımızı kıyafet veya örtülerin üzerine pas lekesi bulaşabilir. Örneğin havlunuza bu leke bulaştıysa bunu kolay şekilde çıkartabilirsiniz. Öncelikle havluyu sıcak bir suyun içine koyun. Sıcak sulu suda beklettikten sonra içine deterjan koyarak elinizde biraz ovun. Bu işlemlerden sonra deterjan sodasını da ilave edin. Bu işlemden sonra pas lekesi havludan kolayca çıkmış olur. Hiçbir leke ve iz kalmadan havlunuzu eski temiz haline gelir.

Pas Lekesi Kottan Nasıl Çıkar?

Pas lekeleri iki türdür. İnatçı yani hemen çıkmayan diğeri de bir yıkamada kaybolan lekelerdir. İnatçı ve çıkmayan kotun üzerine yapışan pas lekelerini karbonat yardımıyla çıkarabilirsiniz. Sıcak suyun içine karbonatı ya da kotun üzerine dökün. Hiç müdahale etmeden bir müddet bekleyin. Bekledikten sonra pas lekesinin kaybolduğunu göreceksiniz. Eğer bu yöntemle çıkmazsa leke çıkarıcı deterjanı alarak sadece o bölgeye ilave edin. Ettikten sora bir süre elinizde çitileme işlemi uygulayın. Göreceksiniz. Pas lekesi anında kaybolacak.

Laminattan Pas Lekesi Nasıl Çıkar?

Laminat yüzeyler genelde evin salonu, yatak odaları ve tuvaleti için kullanılan döşeme parçaları olmaktadır. Kullanmadığınız alanlarda bir süre sonra pas lekeleri oluşabilir. Bu yüzden temizlerken laminata zarar verilmemesi önemlidir. Öncelikle laminatınıza zarar gelmemesi için koruyucu şekilde üretilmiş laminat leke çıkarıcılarını kullanmayı tercih edin. Eğer bunlar etkili olmazsa limon tuzu ile bir su hazırlayın paslı bölgeye yedirin daha sonra silin. Hemen çıkarma özelliğini görmüş olacaksınız.

Masa Ayaklarındaki Pas Lekesi Nasıl Çıkar?

Masa ayaklarındaki pas lekesi limon tozu suyu ve sirke yardımıyla kısa sürede silme işlemi ile çıkar. Eğer leke çıkarıcı deterjanınız varsa bu işlemle de bu sorunu çözebilirsiniz. Yani evinizdeki malzemelerden güzel bir temizlik malzemesi oluşturursunuz.

Ocaktaki Pas Lekesi Nasıl Çıkar?

Ocak üzerinde pas lekesi her daim olabilir. Çünkü ocaktaki malzemelerin pas tutma özelliği vardır. Eğer sürekli yıkıyor ve ıslak şekilde ocağa bırakıyorsanız pas tutacaktır. Bunu engellemek adına temizledikten sonra kuru halde bırakın. Eğer pas tuttuysa cifle burayı temizleyebilirsiniz.

Örtüden Pas Lekesi Nasıl Çıkar?

Örtüden pas lekesi çamaşır sodası ile çıkabilir. Çamaşır makinesine atmadan önce pas lekesini çamaşır sodası ile ufak bir çitileme işlemi yapın. Bu süreçten sonra makinenin içine koyun. Çamaşır makinesinden çıktıktan sonra lekenin kalmadığınız görürsünüz.

Pas Lekesi Perdeden Nasıl Çıkar?

Günlük ve sürekli kullandığınız perdelerinize pas lekesi bulaşabilir. Bunu perdeye zarar vermeden yapmak büyük zahmet çekmeden yapmak önemli bir işçilik gerektirir. Pas lekesi olan bölgeye uyguladığınız sıcak su ile temizleme yöntemi anında lekeyi götürür. Öncelikle temizlik için kullanılan sirkeyi pas lekesinin üzerine koyun daha sonra deterjanı dökün. Belli bir süre çıkana kadar hafifçe çitileme işlemi gerçekleştirin. Hemen çıkma özelliğini göreceksiniz. Tülün yapısından dolayı pas lekesi uzun süre orada kalmaz.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir