Park Lambası Muayeneden Geçer Mi?

Park Lambası Muayeneden Geçer Mi?
10.11.2022 22:33
Arabaların lambaları hakkında doğru bilgiler eşliğinde araştırma gerçekleştirdik. Park lambası, arıza lambası, plaka lambası, airbag lambası muayeneden geçer mi? Sis lambası, mercek lambası, swap motor muayeneden geçer mi?

Far sistemi bozuk, kırık ve çalışmayan park lambaları muayeneden geçmeyecektir. Çünkü aracın orijinal parçalarıdır. Eğer bu tip durumlar olursa aracın eski sisteminde olmadığı anlamındadır. Bu yüzden muayene sırasında bu tarz bölgelerinde iyice izlenerek muayene edilmesi şarttır. Aksi takdirde aracınızda problemler çıkacaktır. Eğer kendiniz ya da muayene sırasında problemle karşılaştığınızda hemen müdahale etmezseniz bu tarz sorunlar daha uzun tehlikeli durumların başlangıcı olabilir. Yeni alacağınız arabanın bu sorunu durumunda hemen vazgeçmeniz de fayda olacak.

Arıza Lambası Muayeneden Geçer Mi?

Arabanın bütün lambaları muayene sırasında kontrolü yapılır. Çünkü far sistemi bölümü de arabanın önemli parçalarından biridir. Eğer bu sistemler eksik ya da arıza durumu olursa arabanın birçok kazayı başına getirecek problemler arasında olur. Arıza sistemi eğer çalışmadığında bu arabanın herhangi bir problemi olmasında bilmeden aracı kullanmanız demektir.

 Bazı durumlarda acil müdahale gerekebilir. Arıza lambası yanmadığında arabanız tamamen bozularak daha kötü arızların çıkmasına neden olur. O yüzden arıza lambası çalışmayan araçlar kullanıma alınmamalıdır. Aksi takdirde arabanın motoru ya da diğer bölümleri geri dönüşü olmayan sorunlara neden olacaktır.

Plaka Lambası Muayeneden Geçer Mi?

Eğer aracınızın plaka far lambalarında bir sıkıntı varsa bu durum muayeneden geçmeyecektir. Çünkü eğer plaka lambaları çalışmama gibi bir durumda arabanın birçok alanına zarar verebilecek olayların meydana gelmesi olabilir. Eğer yanmadığında deneyimli ustadan yardım almazsanız arabaların büyük sorunları olabileceği anlamında bir işaret olabilir.

Airbag Lambası Muayeneden Geçer Mi?

Airbag lambası, hava yastığıdır. Araba ilk çalıştığında lamba yanar bir de arızalı durumlarda yanması söz konusudur. Bu gibi durumlar olduğunda hemen ustaya giderek yardım almanız önemli bir husustur. Aksi takdirde arabanın kaza anlarında ya da tehlikeli durumlarda hava yastıksız daha kötü felaketlerin olmasına neden olur. Arabaların bu tarz lambaları pek dikkate alınmaz ama bozuk olduğunda muayeneden geçmeyecektir.

Sis Lambası Muayeneden Geçer Mi?

Sis lambası arabanın en önemli bölümleri arasında gelir. Eğer arabanın sis lambasında bozukluk meydana gelirse mümkün değildir muayeneden geçmesi. Çünkü yaz ya da kış aylarında havanın sisli olduğu zamanlarda bu lambanın önemini herkes bilir. Bozuk olma ihtimali hiçbir şekilde düşünülmemeli ve acil şekilde yapılması gerekilir.

Mercek Far Muayeden Geçer Mi?

Arabanın bir yere odaklanması için kullanılan lambadır. Uzak lambalarını daha iyi odaklanması için çok önemli yere sahiptir. Eğer bozuk olması durumlarında muhakkak bir ustanın elinden geçmesi şarttır. Aksi durumda uzak lambalarının bozulmaları ve iyi görüş alanını olmaması gibi durumları doğurabilir. Bozuk olması ihtimalinde muayeneden geçmeyecektir.

Swap Motor Muayeneden Geçer Mi?

Eğer bozuksa muayeneden geçmez. Arabanın önemli bir bölümüdür. Arabanın bu motoru bozuk olması iyi şekilde yola gitmeyecek ve arabanın ses çıkarmasına neden olur. Bu yüzden usta tarafından bakılarak tamir edilmesi lazımdır.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir