Ozon Tedavisi Tansiyona İyi Gelir Mi?

Ozon Tedavisi Tansiyona İyi Gelir Mi?
08.12.2022 22:49
Ozon tedavisi, son yıllarda popülerlik kazanmış bir alternatif tıp tedavi yöntemidir. Ozon tedavisi tansiyona iyi gelir mi, tansiyonu yükseltir mi, zonaya iyi gelir mi? Ozon tedavisi zayıflamaya yardımcı olur mu, kilo aldırır mı, gerçekten faydalı mı? Ozon tedavisi hakkında merak edilen sorulara sizler için cevap verdik.

Ozon, 3 adet oksijen atomundan bir moleküldür. Oda sıcaklığında gaz halde ve renksizdir. Tıpta kullanımı için özel jeneratörlerle saf oksijenden üretilir. Ozon tedavisi, 3 atomlu ozon gazının direkt olarak deriye uygulanmasıdır. Ozon tedavisini uygulayan birçok özel klinik bulunmaktadır. Alternatif tıbbın ehlilerine göre ozon tedavisi kan dolaşımını hızlandırır ve damaları yeniler. Bundan kaynaklı olarak tansiyona iyi geldiği iddia edilmektedir.

Ozon Tedavisi Tansiyonu Yükseltir Mi?

Ozon tedavisi sırasında ozon gazı derinin altına da uygulanabilmektedir. Bundan kaynaklı olarak bu tedaviyi yapan kişiler ozonun, kan damarlarını genişleteceğini, kanı sulandıracağını ve tıkalı damarları açacağını söylemektedirler. Bundan dolayı yüksek tansiyon hastalarının ve yanı sıra damar hastalıklarını, kangreni ve şeker hastalıklarını da tedavi edeceğini iddia etmektedirler.

Ozon Tedavisi Zonaya İyi Gelir Mi?

Zona hastalığı, vücudun herhangi bir yerinde çıkabilen ve ağrılı kızarıklıklar olarak görünen bulaşıcı bir sinir enfeksiyonudur. Bitkisel tedavi ile uğraşan kişilerin tavsiyesine göre ozon tedavisi ve nöral tedavi birlikte uygulanırsa zona ağrılarının geçeceğini söylemektedirler.

Nöral tedavisi uygulaması ile hasar gören sinirler tedavi edilirken ardından ozon tedavisi uygulaması ile bağışıklık sistemi güçlenir ve virüsleri yok eder. Bu işlemler sonucunda zona hastalarının çektiği ağrıların kısa sürede sona ereceğini söylemektedirler.

Ozon Tedavisi Zayıflamaya Yardımcı Olur Mu?

Alternatif tıp yöntemlerinden son zamanlarda en çok ön plana çıkan yöntem ozon tedavisidir. Bu iş ile uğraşan insanlar ozon tedavisinin; hipertansiyon, enfekte yaralar, osteomiyelit, kronik ülser, diyabetik yanık, iskemik hastalıklar, kronik yorgunluk, alerji, astım, erken evre böbrek yetmezliği ve deri hastalıkları gibi birçok rahatsızlığa şifa olduğunu söylemektedirler.

Aynı zamanda kan ozonlama yönteminin zayıflamaya yardımcı olduğu söylenmektedir. Kan ozonlama yöntemi ile kişinin metabolizması hızlanır ve kan şekeri dengelenir. Bu sayede kişinin yeme isteklerinin azalacağına ve zayıflamasına yardımcı olacağı söylenir.

Ozon Tedavisi Kilo Aldırır Mı?

Ozon tedavisinin birbirinden farklı uygulanma yöntemleri vardır. Bazı zamanlarda hastaların durumuna başka alternatif tıp teknikleriyle harmanlanıp kullanılabilmektedir. Ozon tedavisinin bazal metabolizmayı hızlandırdığı bilinmektedir. Bu etki kilo almak isteyenlerin istemeyeceği bir şeydir.

Ozon Tedavisi Gerçekten Faydalı Mı?

Alternatif tıp ve bitkisel tedavi yöntemleri son zamanlarda hem ülkemizde hem de tüm dünyada popülerliğini arttırmaktadır. Bu işler ile uğraşan insanların çokça fayda gördüğü ve uzun zamandır çektiği rahatsızlıklardan kurtulduğu söylenmektedir.

Ozon tedavisinin yan etkisi yok denecek kadar azdır. Bunun yanı sıra bu tedaviyi uygulayan insanlar; ciltlerinin yenilendiğini, tansiyonunun düzeldiğinin, eklem ağrılarının azaldığını ve depresyondan kurtulduklarını söylemektedirler. Bu tedavi yöntemlerini yaptıran insanlar rahatladıklarını dile getirse de her tedavi yönteminin gösterdiği etki insandan insana değişiklik gösterebilir. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir