Özdilek Markası Hakkında En Çok Merak Edilenler

Özdilek Markası Hakkında En Çok Merak Edilenler
30.07.2022 13:02
Özdilek markasının sahibi kimdir, Özdilek ne zaman kurulmuştur, Özdilek markası hangi ülkenindir, Özdilek markası hangi illerde vardır vb. soruların cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Özdilek Holding, 1971 senesinde Türkiye'de kurulumu gerçekleşen şirkettir. Kurucusu ve aynı zamanda yönetim kurulu başkanlığı görevini Hüseyin Özdilek gerçekleştirmektedir. Bursa'da havlu üretimi sayesinde sanayi üretimine giriş yaptı. 1983 senesinde Bursa'da ilk olan Bursa Özdilek AVM adında ki alışveriş merkezini açtı. Özdilek Holding, Türkiye'nin ilk 500 sanayi kuruluşu içerisinde yer alıyor.

Özdilek Markasının Sahibi Kimdir?

Kurucusu ve yönetim kurulu başkanlığı görevini Hüseyin Özdilek üstlenmektedir. Bursa'da havlu üretimi sayesinde sanayi üretimine giriş yaptı. 1983 senesinde Bursa'da ilk defa alışveriş merkezini açtı. Özdilek Holding, Türkiye'nin ilk 500 sanayi kuruluşu arasında yer aldı.

Özdilek Ne Zaman Kurulmuştur?

Özdilek Holding, 1971 senesinde Türkiye'de kurulan bir şirkettir. Kurucusu ve aynı zamanda yönetim kurulu başkanı Hüseyin Özdilek'tir. Bursa'da havlu üretimiyle sanayi üretimi dünyasına giriş yapmıştır. 1983 senesinde Bursa'da ilk kez alışveriş merkezini açtı. Özdilek Holding, Türkiye'nin ilk 500 sanayi kuruluşu içerisinde yer almaktadır.

Özdilek Markası Hangi Ülkenindir?

Özdilek; AVM, perakende ve mağazacılık, tekstil, otel, enerji, gıda ve sivil havacılık, kahve ve restoran, sağlık merkezleri, sinema ve turizm, inşaat, e-ticaret, sigortacılık sektörlerinde faaliyet gösteriyor. Kurucusu Hüseyin Özdilek olan marka Türkiye’nindir.

Özdilek Markası Hangi İllerde Vardır?

Özdilek hipermarketleri AVM’lerinin haricinde Bursa şehri sınırları içinde olan Ataevler, Gürsu, Gemlik, Kaplıkaya, İnegöl ve Özlüce’de hizmet sunmaktadır. Önde gelen havlu – bornoz üreticileri içinde olan Özdilek Ev Tekstili, bütün entegre üretim tesisleriyle, Avrupa, Kuzey Amerika ve Ortadoğu’da sektörün en fazla kapasiteli üreticisi aynı zamanda ihracatçısıdır. Pamuk ipliği, havlu dokuma, havlu konfeksiyon, boya baskı, havlu boyama ve nevresim – çarşaf konfeksiyon alanlarında, kalite odaklı üretim anlayışıyla Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen üreticilerinden birisi durumundadır. Özdilek Holding, Bursa’da yer alan merkezinde Sütfest markalı dondurma, Afyonkarahisar’da yer tesislerinde Özdilek markasına ait Lokum ve Bursa Yenişehir’de yer alan Tabiat Tarım çiftliğinde büyükbaş hayvan üretimi yapmaktadır. 2007 senesinde Almanya’da kurulan Tex Idea GmbH markanın yüzde 47,5 hissesi Özdilek’e aittir. Amerika’nın Florida eyaletinde 2017 senesinde kurulan ÖzdilekUSA şirketi Sadem markası, Özdilek ürünlerini Amerika’ya ihraç etmeyi hedeflemektedir. Özdilek Holding kafe ve restoran işletmeciliği alanında Safahat Lokantası, Carême Restaurant, Kafe Safahat, Partly Cloudy Cafe, Vertice Cafe & Brasserie ve Cafe Gold Time markalarıyla misafirlerini hizmet vermektedir. Özdilek Otel Turizm şirketi, 2013 senesinde Wyndham Hotel Group ile iş birliğine imza atıp Wyndham Grand İzmir Özdilek ismiyle yoluna devam etme kararı almıştır.

Özdilek ait alışveriş merkezleri aşağıdaki gibidir;

·        Özdilek Bolu AVM

·        Özdilek İzmir AVM

·        Özdilek Bursa AVM

·        ÖzdilekPark İstanbul

·        Özdilek İzmir AVM

·        ÖzdilekPark Antalya

·        Özdilek Uşak AVM

·        Özdilek Geçit AVM

·        Özdilek Kocaeli AVM

·        Özdilek Yalova AVM

·        Özdilek Turgutlu AVM


Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

MODA Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir