Oyunlarda Wonderkid Ne Anlama Gelir?

Oyunlarda Wonderkid Ne Anlama Gelir?
05.11.2022 16:25
Sanal oyun dünyasında bulunan oyuncuların oyun sırasında birbirlerine karşı kullandıkları çeşitli kelimeler bulunmaktadır. Oyunlarda wonderkid, bot, get rekt ne anlama gelir? Oyunlarda GL HF demek, HUD ne anlama gelir? Oyunlarda vs atmak anlamı nedir? Oyunlarda GG ne demektir? İşte merak edilen detaylar...

Wonderkid kelimesi genç ve yetenekli kişileri ifade etmek için kullanılmakta olan bir ifade olarak karşımıza çıkmaktadır. Oldukça zor bulunan bir yeteneğe sahip olan kişilerin keşfedilmesi ve kariyerinde yükselmesi olarak da ifade edilebilmektedir. Sanal oyun dünyasında bu kelime çok sık kullanılır.

Oyunlarda Bot Ne Anlama Gelir?

Yeni oyuncuların oyundan zevk almaları ve kazanabilme ihtimallerinin olduğunu hissetmeleri için oyuna yapay zekasıdüşük botlar yerleştiriliyor ve oyuncu deneyim kazandıkça bu botların yerini gerçek oyuncular almaktadır. Ayrıca oyunlarda bot bir lane yani koridor ismi olarak ta bilinmektedir. Bot koridoru Legaue Of Legends oyununda yer almaktadır ve bu koridorda oynayan kişilere adc denilmektedir. Adc’nin yanında onu koruyan support yani destek şampiyon da bulunur.

Oyunlarda Get Rekt Ne Anlama Gelir?

İngilizcede wrecked anlamında kullanılan sözcük öbeği anlamına gelmektedir. Türkçede harap olmuş perişan olmuş anlamında kullanılır. Mlg argosunda ise şimdi sıçtın, bittin, öldün, ayar yedin anlamında kullanıldığı bilinmektedir. Online oyunlarda karşı tarafı provoke etmek için söylenen, hoş olmayan bir ifade olarak karşımıza çıkmaktadır.

Oyunlarda GL HF Demek Ne Anlama Gelir?

İyi şanslar, iyi eğlenceler olarak Türkçe diline çevrilebilmesi mümkündür. Online oyunlarda oyuncuların birbirlerine centilmence yaklaşmasının bir sonucu olarak ortaya çıktığı bilinmektedir.

Genelde cevap olarak “u2” şeklinde cevap verilmektedir. u2 sana da anlamına gelmektedir. You too’nun kısaltılmış hali olarak bilinir. Genelde rakip tarafından bu şekilde şans dilenmesi hoş bir durumdur ve insanın oyundan daha çok zevk alması konusunda yardımcı etkenlerden bir tanesi olacaktır. Özellikle GL HF kullanımı Conter Strike oyununda popüler olarak oyuncuların kelime haznesine giren bir kelime olarak bilinmektedir.

Oyunlarda HUD Ne Demek?

Oyun arayüzü ya da sıkça kullanılan orijinal adının kısaltmasıyla HUD, bir oyunun kullanıcı arayüzünden bir parça olarak görsel araçlar kullanarak oyuncuya nakledilen bilgi metodu olarak bilinmektedir.

Bu arayüz, oyunlarda ekranın köşelerinde, kenarlarında veya üstünde bulunmaktadır. Oyuncuya ne kadar canının, mermisinin veya enerjisinin kaldığını, yeteneklerinin durumunu, sahip olduğu nesneleri vb. Göstermektedir.

Göstergeler oyundan oyuna değişiklik gösterebilmektedir. Örneğin League of Legends’taki HUD’da yeteneklerimizi görürken CS:GO’daki HUD’da silahlarımızı ve mermi sayılarımızı görebilmek mümkündür.

Oyunlarda Vs Atmak Anlamı Nedir?

Oyun terimleri arasında vs terimi, merak edilen bir kelime olarak gündeme gelmiştir. Vs atmak terimi, bir kişiyle bir kişinin savaşması veya dövüşmesi olarak adlandırılmaktadır. Düello yapılan bu durum oyun içerisinde vs atmak olarak isimlendirilmektedir. Oyunlarda VS, Versus yani 'Karşı' anlamına gelmektedir.

Rekabet dozajının yüksek olduğu, yeteneğe dayalı oyunlarda, oyuncular diğer rakipleriyle dengelerini ölçmek için bu kalıbı bulmuşlardır. VS gel diyerek diğer oyuncuyu ya da takımı karşılaşmaya çağırırlar ve bu karşılaşmanın neticesinde kimin daha iyi olduğu ortaya çıkmış olacaktır.

Oyunlarda GG Ne Demektir?

Özellikle oyun yayıncılarının ve bilgisayar oyuncularının takım halinde oynadığı oyunlarda daha çok kullandığı GG sözü nedir merak konusu olmuştur. Gamer isminin verildiği oyun tutkunları, bu konuda oldukça ciddi olmakla beraber çevrim içi oyunlar ile beraber yaşamlarını sürdürmekte oldukları bilinmektedir. Bu durumdan para kazanan pek çok oyun tutkunu da bulunuyor. Oldukça fazla popülerlik kazanan bu durumun, farklı terimleri de bulunmaktadır.

Oyuncuların sıklıkla kullandıkları bir tabir olan GG aslında “Good Game” sözcüklerinin kısaltmasına denilmektedir. Yani “İyi oyun” anlamına denk gelmektedir. Genellikle başarılı geçen oyunlardan sonra oyuncular birbirlerini kutlamak için bu tabiri kullanmaktadırlar.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir