Dota Batrider Özellikleri Nelerdir?

Dota Batrider Özellikleri Nelerdir?
22.06.2022 11:14
Dota, bu zamana kadar geliştirilmiş olan en detaylı ve çok oyunculu olan bir GZS oyunudur. Oyun içerisindeki her anınızda her an yeni bir taktik ya da strateji keşfedebilirsiniz.

Batrider, göklere çıkar ve uçtukça arkasında yanan bir iz bırakır. Ateşi ile dokunduğu düşmanlara hasar verir ve altındaki ağaçları yok eder. Firefly etkinken gündüz ve gece görüşü kazanır. Düşmanını kement ile yakalayarak peşinde sürükler.

Dota Batrider Hikayesi Nedir?

Yama Raskav Ormanında yaşayan yaratıklar arasında uyum diye bir şey bulunmamaktadır. Bu ormanda ısırık, pençe, kıskaç ya da toynak ile ilgili en ufak bir zayıflık belirtisi ölüm anlamına gelmektedir.

Rider’in ailesinin tarlasında ot kesen bir delikanlı olduğu söylenmektedir. Ama bu çocuğun daha iyi bir fikri bulunmaktaydı ve kendini tutsak edenlerin elinde kurtularak canavarının sırtına geçti ve onları parçaladı. Kanlı enkazdan çıkan ve uçuşun heyecanı ile sarhoş olan Rider, aradığını bulmuştur.Zaman geçer ve oğlan büyür. Her yaz ailesini tarlasına geri döner ve yıllar önce yaşadığı o heyecanı tekrar yaşayabilmek için çalılıklara gidermiş.

Dota Batrider Yetenekleri Nelerdir?

Batrider’in dört farklı yeteneği bulunmaktadır. Sticky Napalm yeteneği ile bir alanı yapış yapış yağa bulayarak saldırılarını ve yeteneklerini güçlendirmektedir. Bu hareketi ile aynı zamanda düşmanlarının dönme ve hareket hızını yavaşlatmaktadır.Flamebreak yeteneği ile hedeflediği noktaya ulaştığında patlayan bir Molotof kokteyli atmaktadır. Bu Molotof kokteyli alandaki düşmanlara zarar vererek onları geriye itmektedir.

Firefly yeteneği ile göklere çıkarak uçar ve arkasında yanan bir iz bırakır. Ateş dokunan düşmanlara hasar verir ve altındaki ağaçları yok eder. Bu yeteneği etkinden fazladan gece ve gündüz görüşü kazanır.Flaming Lasso yeteneği ile bir düşmanını kementle yakalayarak peşinde sürükler. Kemente tutulan düşmanlar hareket edemez, saldıramaz ve yeteneklerini kullanamaz. Işınlanma kementin bağını koparmaktadır. Bu yetenek hem hedefini hem de hedefinin 600.0 birim içerisinde olan en yakın düşmanları yakalamaktadır. Yakaladığı ikincil hedef, birincil hedefe bağlanmaktadır.

Dota Batrider Rolleri Nelerdir?

Dota oyununda her bir karakterin farklı rolü bulunmaktadır. Batrider’ın rollerini şu şekilde sıralayabiliriz;

Sticky Napalm,

Flamebreak,

Firefly,

Flaming Lasso.

Dota Batrider Nasıl Oynanır?

Batrider karakteri zeka ile hareket etmektedir. Bu yüzden bu karater ile planlı saldırılarda bulunmalısınız. Koridorlarda düşmanı şaşırtacak hamleler yapmalısınız ve onları hiç beklemedikleri bir anda vurmalısınız.

Dota Batrider’a Karşı Savaşan En İyi Kahraman Kimdir?

Dota oyununda Batrider karakterine karşı en iyi savaşan kahraman Tiny’dir. Tiny, hem safe hem de middle de carry olarak oynanabilen bir kahramandır.

Dota Batrider Karakterini Seslendiren Kimdir?

Batrider karakterini seslendiren kişinin kim olduğu oyuncular tarafından oldukça merak edilmektedir. Batrider karakterini, Dave Fennoy adındaki ses sanatçısı seslendirmektedir.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir