Okul Öncesi İngilizce Şarkılar Nasıl Öğrenilir?

Okul Öncesi İngilizce Şarkılar Nasıl Öğrenilir?
24.10.2022 21:08
Okul öncesi dönem bir çocuğun temelini oluşturan en önemli aşamalardan biridir. Peki okul öncesine İngilizce şarkılar, meslekler, tanışma, sebze ve meyveler nasıl öğretilir? Okul öncesi İngilizce kelime kartı nasıl hazırlanır? Merak edilenler için yazımızı okuyabilirsiniz.

Müzik beyni ve ruhu besleyen en önemli araçlardan biridir. Onu iyi kullanmak gerekiyor. Çocukların müzikle ilişkileri güçlü ve derindir. Bu derin ilişkiyi uzmanlar öğretici bir araç olarak kullanmaktadır.

Hep birlikte söylenecek bir şarkı çocuklara hem birlik duygusunu hem de İngilizce kelimelerin dillerine daha iyi oturmasını sağlayacaktır.

Çocuk şarkıları içerisinde deyim ve öğretilmek istenilen kelimelere yer verilmiştir. Her çocuğun yaş grubuna göre öğretilebilecek bir şarkıdan hem telaffuz hem de tonlama gibi birçok alanda yetkinlik kazanması sağlanır.

Çocuklar taklit ederek öğrendikleri için, öğretmenleri şarkıyı nasıl söylerse çocuklarda o şekilde söyleme eğiliminde olacaklar ve bu şekilde tekrarlanarak şarkıları İngilizce şekliyle söylemeye başlayacaklardır.

Okul Öncesi İngilizce Meslekler Nasıl Öğrenilir?

Meslekleri öğretmek, diğer grupları öğretmekten biraz daha zorlayıcı olabilir. Çünkü bir mesleği yapan bir kişi uzun, kısa, gözlüklü, sarışın olabilir.

Çocuklar kafalarında Bir şeyleri eşleştirme eğiliminde oldukları için, bu kıyaslamayı yapamayabilirler. Bu eşleşmenin sağlıklı bir şekilde olabilmesi için öğretmenler bazı mesleklerin kullandıkları materyalleri öğrencilerine örnek olarak sunarlar.

Mesela bir doktor beyaz önlüklü ve steteskop takmalıdır. İtfaiyeci anlatılırken özel kostümü ve yangın söndürme hortumu gibi mesleklere özgü unsurlar kullanılarak çocukların kafasında şekillenmesi amaçlanmıştır.

Okul Öncesi İngilizce Tanışma Nasıl Öğrenilir?

Öncelikle çocuklara hangi dilde ve kültürde olursak olalım selamlaşmanın önemini vurgulamalıyız. Bir ortam girdikleri zaman kendilerini tanıtacak ve ‘merhaba’ diyebilecek özgüveni çocuklara aşılamamız gerekmektedir.

Çocukların görsel hafızalarının çok güçlü olduğunu bilmeyenimiz yoktur. Bunlar için nesnelerden yardım alabiliriz. Örneğin bir kukla. Kukla aracılığı ile 2. Bir kişi oluşturarak çocukla iletişime geçebiliriz.

Birbirleri ile selamlaşmayı da hem Türkçe hem de İngilizce olarak yapabiliriz.

Okul Öncesi Sebze ve Meyveler Nasıl Öğrenilir?

Sebze ve meyveleri İngilizce olarak öğretmek diğer unsurlara göre daha kolay bir öğretme şekli olabilir. Çünkü çocuklar sürekli olarak bu meyve ve sebzeleri görmektedirler. Hal böyle olunca bizlere sadece sebzenin ya da meyvenin İngilizce karşılığını söyleyerek, tekrar etmek düşüyor.

Okul Öncesi İngilizce Kelime Kartı Nasıl Hazırlanır?

İngilizce dil kartları çocukların İngilizce pratiklerini ve öğrenme süreçlerini geliştiren bir uygulama olarak bugün okullarda sıklıkla başvurulan bir yöntemdir. Çocuklar eğlenerek öğrenme eğilimli oldukları için bu kartlar hem şekilleri itibari ile kitap ve dergi ciddiyetinden uzak hem de bir o kadar öğretici görseller olarak düşünülmelidir.

İşitsel ve görselliğin bir arada bulunduğu bu eğlenceli kartlar öğrenciye beyin jimnastiği yaptırmanın en etkili yollarından biri.

Oyun kartlarını farklı kategorilerde hazırlayabilirsiniz. Seçtiğiniz bir konu üzerinden kartlara, ilgili görseller koyarak altlarına İngilizce isimlerini yazarak oluşturabilirsiniz. Kağıtları aynı şekilde kare veya dikdörtgen olarak (şekilleri dilediğiniz gibi kesebilirsiniz) nesneyi kâğıda yerleştirerek İngilizce karşılığını yazdıktan sonra kartlarınız kullanım için hazır hale gelir.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir