Normal Doğum Cinsel Hayatı Etkiler Mi?

Normal Doğum Cinsel Hayatı Etkiler Mi?
01.12.2022 22:08
Alternatif Tıppın pek önermediği normal doğum hakkında araştırma yaptık. Normal doğum cinsel hayatı etkiler mi, can acıtır mı, sonrası cinsel ilişkide acı neden olur? Norma doğum en erken kaçıncı haftada olur, en geç kaçıncı haftada olur, epilepsi hastaları norma doğum yapabilir mi? Nokta atışı olan ve merak edilen soruları yazımızda paylaşımda bulunduk.

Normal doğum sonrası anne adayları bir süre cinsel hayata yönelemez. Hem lohusaık hem de annelik içgüdüsü ile cinsel hayat geri plana itilebilir. Bu durumda çiftler arasında anlayışlı bir hal alması şarttır. Fakat normal doğum yapan kişilerde vajina bölgelerinin yırtılıp açılmasından sonra cinsel hayatı etkilediğine dair bir araştırma da vardır.

Normal Doğum Can Acıtır Mı?

Geçmiş dönemlerde yani nenelerimiz ve annelerimizin dönemlerinde ne olursa olsun norma şekilde bebekler dünyaya gelirdi. O zamanlar tıp bu kadar ilerlememiş ve ulaşımda imkansız haldeydi mecbur ebe yardımı ile evlerde doğan ve ölen çocuklar olurdu. Normal doğumu sadece çekenler anlar.

O acının anneyi hem sevindirdiği hem de ömründen ömür gittiğini. Bu yüzden acıların en fazlası bu zaman diliminde yaşanılır. Fakat bu acıyı en hafife indirmek için hamilelik sürecinde hafif yiyeceklerle hafif bir beslenme ve sağlıklı yürüyüşlerle destekleriz. Bu sayede normal doğum sırasında acı ve sızı çekmeden bebeğimiz dünyaya gelebilir.

Normal Doğum Sonrası Cinsel İlişkide Acı Neden Olur?

Normal doğum diğer adı vajinal doğumdur. Annelerin kendini toparlama süreci bir yıl kadar sürebilir. Vajinal bölge doğum anında zarar görmemesi adına hafif ve doğal yolla bebeğin gelmesi beklenir. Bebeğin alınması anlarında annenin vajinası hasar görmüş olabilir hatta yırtılabilir. Bu yüzden anne doğumdan sonraki süreçlerde cinsel ilişkide zorluk çekerek acı hissi çeker.

Normal Doğum En Erken Kaçıncı Haftada Olur?

Anne adayları bebeklerini dünyaya getirme evresini normal bir süreç içinde gerçekleştirmek isterlerse 37. Haftaya kadar beklemeleri gerekir. En erken 37. Haftada normal doğum gerçekleşir. Ondan önce doğan çocuğa erken doğum teşhisi konulur. Yani sezeryanla alınması gerekir. Yoksa bebeğin ölüm tehlikesine kadar giden sonuçlar olabilir.

Normal Doğum En Geç Kaçıncı Haftada Olur?

Normal doğum en geç 42. Haftaya kadar olabilir. 42. Haftadan sonra geç doğum olmasından ötürü normal doğum yapılmaz. Artık 40. Hafta evresine girdikten sonra anne adayları neredeyse her gün kontrol edilir. Herhangi bir tehlike doğmaması adına önemli zaman dilimleridir. Kayıpların yaşanmaması için anneler genelde 40. Haftayı geçtikten sonra normal doğumda ısrarcı olmadan sezeryan olmaya karar vererek bu evreyi tamamlamaktadırlar.

Epilepsi Hastaları Normal Doğum Yapabilir Mi?

Hem annenin hem de bebeğin riske atmamak adına normal doğum önerilmez. Çünkü doğum anında bazı tetkikler oluşabilir. Bu bebeğin ve annenin daha sağlıksız şekilde devam etmesine neden olur. Uzmanlar epilepsi hastalarının norma doğum hakkında pek ısrarcı olmamaları adına onlara bu durumu doğru bir şekilde anlatarak sağlıklı doğum olanakları gerçekleştirirler.

 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir