Nikah Şekeri Hakkında Merak Edilen Bilgiler

Nikah Şekeri Hakkında Merak Edilen Bilgiler
11.10.2021 12:09
Nikah şekerleri genelde yapılan nikahın anısına uzun yıllar saklanan ve insanların baktıkça bu mutlu günü hatırlayacakları bir objedir. Nikah şekeri malzemeleri nelerdir, nasıl yapılır, fiyatları nelerdir, nikah şekeri işine nasıl başlanır, nerede satılır? Sorularını sizin için araştırdık.

Nikah şekerleri genelde yapılan nikahın anısına uzun yıllar saklanan ve insanların baktıkça bu mutlu günü hatırlayacakları bir objedir. Özellikle son yıllarda evde nikah şekeri yapma furyası başlamıştır. Düğün öncesi keyifli bir etkinlik olarak genelde kız kıza yapılan nikah şekerleri aynı zamanda son derece basit düzeyde ki malzemelerle üretilebilir. Mumlar, tüller, renkli kumaşlar ve iplerle kolayca hazırlanabilen nikah şekerleri misafirleriniz ve davetlileriniz için oldukça şık bir anı olarak yer alacak. Pek çok genç kızın severek ve şevkle üretebildiği nikah şekerleri hakkında tüm merak edilenler ve çok daha fazlası sizler için derlendi…

Nikah Şekeri Malzemeleri Nelerdir?

Nikah şekeri malzemelerinin neler olduğu konusunda çok net cevaplar yoktur. Nikah şekerinin nasıl bir görselle tasarlanmak istediğine göre değişkenlik gösterir. Son dönemlerde trend olan pek çok nikah şekeri türü bulunmaktadır. Bunlar arasında ahşap malzemeli olanlar, kağıt çiçeklerden yapılanlar ve ufak mumlardan yapılanlar son derece popülerdir. Fakat genel olarak nikah şekeri malzemelerine bakıldığında küçük kutular, ahşap parçalar, harf stickerler, rengarenk tüller, rengarenk kurdeleler, süsleme için kağıtlar gereklidir. Beğendiğiniz modellere göre daha fazla türde malzeme edinebilir ve bu malzemelerin adedini artırabilirsiniz. Bu tamamen sizin beğendiğiniz nikah şekerinin türüne göre ve aynı zamanda beklentilerinize göre değişiklik gösterebilir.

Nikah Şekeri Nasıl Yapılır?

Nikah şekerinin nasıl yapılacağı konusunda daima internette araştırmalar yapılmaktadır. Nikah şekerlerini yapımına ilişkin özellikle Youtube platformunda pek çok nikah şekeri yapımı videosu yer alır. Bunlardan birini izleyerek nikah şekeri yapabilirsiniz. Bizlerin sizler için önerdiği bir nikah şekeri yapımında izlemeniz gereken adımlar şunlardır;

·        İlk olarak beğenilen bir renkte kurdele alınmalı ve kurdele formu ile bağlanarak bulunduğu yerden kesilmelidir.

·        Hazır formda satılan minik çiçekler alınmalı ve ardından birbirlerine altlarındaki kısımlardan iliştirilmelidir.

·        Ardından bir parça tül kesilmeli ve derlenen minik çiçekler ile tüller iliştirilmelidir.

·        En başta kesilen kurdele tüllerin üzerine yapıştırılmalıdır.

·        Birleştirme noktasında inci ya da sevilen bir renkte taş yapıştırılmalıdır.

·        Bir tül kase içerisine yerleştirilen badem şekerleri hazırlanan süs üzerine yapıştırılmalıdır.

Nikah Şekeri İşine Nasıl Başlanır?

Ev ekonomisine katkıda bulunmak için pek çok ev hanımının ve öğrencilerin ek iş olarak yaptığı işlerden biri nikah şekeri yapımıdır. Genelde bir firma ile bağlantılı olarak çalışılır. Fakat bu işi baştan yapmak ve bir iş ağı oluşturmak istiyorsanız bu durumda yapmanız gereken çeşitli modeller tasarlamak ve ınstagram sayfası oluşturmak olacaktır. Burada uyumlu etiketlerle görseller paylaşabilir ve etkileşim yaratarak sıklıkla sipariş alabilirsiniz. 

Nikah Şekeri Nerede Satılır?

Nikah şekerinin nerede satılacağı pek çok kişi tarafından merak edilir. Nikah şekerleri genelde düğün organizasyonları yapan yerlerde satılmaktadır. Ayrıca çeşitli internet sitelerinde ve instagramda ki bazı sayfalarda da nikah şekerlerini sipariş üzerine satıldığı bilinmektedir.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir