Namık Ekin Kaç Dil Biliyor?

Namık Ekin Kaç Dil Biliyor?
16.11.2022 23:28
Türk emekli SAT komandosu Namık Ekin, başarılı kariyeri ve rekortmenlikleriyle merak edilen bir isimdir. Namık Ekin kimdir, su altında kalma rekoru nedir, birini öldürdü mü, ne zaman emekli oldu, serveti nedir? Namık Ekin kaç kardeşi var, aslen nerelidir, kaç kilo, neden cezaevine girdi? Detaylar için yazımıza davetlisiniz.

Namık Ekin, 18 Mart 1943 yılında Üsküdar İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 12 yaşında askeri okula gitmiştir. Daha sonrasında Astsubay, Deniz Komando Öğretmen Astsubay olarak deniz kuvvetlerinde görev almıştır.

Emekli SAT komandosudur. Ayrıca judo, su altı, yüzme ve halter şampiyonlukları vardır. 24 saate 34 bin 800 metreyi aşan yüzme skoruyla, Guinness dünya rekorunu kırmıştır.

Çok küçük yaşlarında ailesi tarafından İngilizce kursuna gönderilmeye başlayan Namık Ekin iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Namık Ekin Su Altında Kalma Rekoru Nedir?

2022 yılı itibari ile 79 yaşında olan Namık Ekin bugüne kadar toplamda 18 Guinness Dünya Rekoruna imzasını atmıştır.  24 km’de Kilyos- Sarayburnu arasında, 11 saat 24 dakika, 48km’de 37 saat 6 dakika en uzun yüzme rekoruna sahiptir. Yeni rekor denemesi için Yavuz Sultan Selim köprüsünden paraşütle atlamak istediğini bildirmiştir.

Namık Ekin Birini Öldürdü Mü?

Namık Ekin 2020 yılında “Sözler Köşkü“ adlı bir Youtube platformunda kendisine gelen soruları yanıtladı. Bölümün adı SAT Komandosuna Sorduk başlıklıydı. Burada kendisine yöneltilen “Hiç birini öldürdünüz mü? Sorusuna sessiz kalmayı tercih ettiğini söyleyerek cevap vermedi.

Namık Ekin Ne Zaman Emekli Oldu?

Namık Ekin 1963 yılında SAT komandosu olabilmek için, kursa katılmıştır. Kursun sonunda üstün başarısından dolayı 1.olmuştur. SAT komandosu olarak uzun yıllar zorlu görevlerden geçmiş, zorlu sınavlar vermiş efsanevi bir askerdir.

Ne zaman emekli olduğuna dair net bir bilgi bulunmamaktadır.

Namık Ekin Serveti Nedir?

Emekli SAT komandosu, rekortmen ve judocu olan Namık Ekin birçok zorlu görevlerde yer almıştır. Şu anda ünlü olan sporcuların birçoğuna hocalık yapmıştır. Namık Ekin’in net serveti bilinmiyor.

Namık Ekin Kaç Kardeşi Var?

Namık Ekin Üsküdar/İstanbul doğumludur. Çocukluğunun bütün anılarında kız kardeşinin yer aldığını söylemektedir. 1 tane kız kardeşi bulunmaktadır. İsmi Sevgi Aka’dır.

Namık Ekin Aslen Nerelidir?

Namık Ekin özellikle tüm askerlerin tanıdığı efsane bir isimdir. Birçok sporcuya hocalık ve antrenörlük de yapmıştır. Cesareti ve güçlü kişiliği ile Türk halkının sempatisini kazanmıştır. Doğma büyüme İstanbulludur.

Namık Ekin Kaç Kilo?

Namık Ekin 2022 yılı itibariyle 79 yaşındadır. Boyu 1.70 kilosu 79’dur. Türk rekortmen ve emekli SAT komandosudur.

Namık Ekin Neden Cezaevine Girdi?

Namık Ekin, Şişli’de bir spor salonu açmıştır. Bu spor salonuna kira karşılığı olarak çek vermiştir. Çek karşılıksız çıkınca, Paşa Kapısı Cezaevi’nde yatmıştır. Daha sonrasında judo Federasyonun kira bedelini ödemesiyle, akşam saati 17.00 sıralarında cezaevinden tahliye edilmişlerdir.

Yaşamış olduğu olaylara, cezaevi çıkışında itiraz eden Namık Ekin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan destek beklediğini söylemiştir.

 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir