Muğla Akbük Koyu'na Nasıl Gidilir?

Muğla Akbük Koyu'na Nasıl Gidilir?
13.09.2022 18:51
Muğla Akbük Koyu gidenlerin tekrar gitmek istediği yerler arasında sıralanıyor. Muğla Akbük Koyu nasıl gidilir, kamp alanları nerededir, 2022 giriş ücreti ne kadardır, denizi soğuk mu, denizi tuzlu mu, nerede kalınır?

Muğla il merkezine 48 km uzaklıkta, Gökova Körfezi'nin kuzeyinde yer almaktadır. Yer yer yarlardan asfalt yoldan ulaşılır. Akyaka'dan gelmek isterseniz Ören'den 25 kilometre maki ve zeytinli toprak yol, 20 kilometre asfalt yol var. Ayrıca harabeler içindeki Kalia antik kenti Keramos kalıntılarını da ziyaret edeceksiniz. Muğla Akbük koyuna vardığınızda, dağların yamaçlarından mavi ve yeşilin dansını ve sizi büyüleyecek en güzel turkuazları görebilirsiniz. Bir deniz kestanesi tarafından bacağınıza sokulmaktan başka buradan ayrılmak istemeyeceksiniz. Şehirden biraz da olsa sıkıldıysanız, uğrayın. Konum bilgilerini Google Haritalar'dan kontrol edebilirsiniz.

Muğla Akbük Koyu Kamp Alanları Nerelerdir?

Akubük Koyu'nda birkaç kamp yeri olduğunu söyleyelim. Azmakbaşı Kamp, Diem Kamp, Dolunay Kamp, Doğa Restoran Kamp, Alpina Sahil Kamp, Serkan'ın Yeri Kamp bu kamplardan bazıları. Bu gayrimenkuller içerisinde Direkkal.com kullanıcılarından en fazla yorumu Camp Azmakbaşı aldı. Bu kamp alanı, yıllardır benimsenen 'Ekolojik Köy Konsepti' olarak adlandırılan bir tatil tarzını sürdürmek isteyen dünya çapında ve ülkemizde sayılı kamp alanlarından biri olarak kabul edilmektedir. Denize sadece 10 dakika yürüme mesafesinde olan Azmakbaşı Kamping'de bungalov veya çadırda konaklayabilir veya kendi çadırınızda veya karavanınızda kalabilirsiniz. Alpina Beach Camping gibi bazı kamp alanlarında da bungalovlarda klima bulunmaktadır.

Muğla Akbük Koyu Giriş Ücreti Ne Kadar?

Giriş ücreti yok ama 2022 yılında 20 TL otopark ücreti var. Dilerseniz aracınızı indirip dışarıda bırakabilirsiniz. Şezlong 2 adet 25 TL şeklinde satılmaktadır. Marketten alışveriş yapmak isterseniz normal fiyat.

Muğla Akbük Koyu Denizi Soğuk Mu?

Bugün Akbük Köyü'nde su sıcaklığı 26.1°C. Herhangi bir su kütlesinde uzun süre yüzmek için çok sıcak ve rahat bir su olduğu açıklanmış bulunmaktadır.

Muğla Akbük Koyu Denizi Tuzlu Mu?

Akbük Koyu Ege Bölgesi’nde denize girebileceğiniz en güzel yerlerden biri olarak sayılıyor. Azmak Nehri’nin bir kısmının buraya karışmasından dolayı denizi hem tertemiz ve berrak hem de tuz oranı fark edilir derecede düşük olması daha keyifli bir hale getiriyor.

Muğla Akbük Koyunda Nerede Kalınır?

Akbük Koyu'nda geceleme yapabileceğiniz çeşitli bungalovlar, pansiyonlar ve kamp alanları bulunuyor. Neyse ki körfezin çoğu bir doğa koruma alanı olduğu için büyük oteller yok. Orta düzeyde bir konaklamaya ihtiyacınız varsa, basit bir arama kesinlikle size uygun bir yer bulacaktır. Ayrıca kahvaltı dahil sahil konaklama birimleri ve huzurlu geçirebileceğiniz manzarasız yerler de vardır.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir