Mimik Kırışıklıkları İçin Doğal Yöntemler

Mimik Kırışıklıkları İçin Doğal Yöntemler
03.02.2022 09:00
Günümüzde birçok insan cilt sorunlarıyla uğraşmaktadır. Bu sorunlardan biri de mimik kırışıklıklarıdır. Mimik kırışıklıklarının tedavisi mümkündür.

Mimik cilt kırışıklıklarınıza evde kendiniz yapacağınız, doğal maskelerle çözüm bulmanız mümkündür. Mimik kırışıklıklarına çözüm olarak uygulanabilecek maskelere örnek olarak, göz çevresinde oluşan kırışıklıklar için, üzüm çekirdeği yağı kullanılabilir, besleyici ve nemlendirici özellikleri sayesinde göz çevrenizde olan mimik kırışıklıklarında azalmalar başlatacaktır. Yüzünüzde diğer bölgeler için yoğurt, portakal suyu ve hint yağı mimik kırışıklarında tedavi için etkili doğal maskelerdendir. Özellikle hint yağı, bilinen en eski kırışıklık tedavisi yöntemlerinden biridir. Hint yağının cilde uygulaması da çok basittir geceleri yatmadan önce birkaç damla parmak uçlarınıza, hint yağı damlatın ve masaj yaparak mimik kırışıklıklarınız olduğu bölgelere uygulayın.

Mimik Kırışıklıkları İçin Krem Önerileri Nelerdir?

Mimik kırışıklığı için tercih edeceğiniz kremlerin içinde bulunması gereken bazı maddeler vardır. Anti-oksidan, retinoid ve alfa hidroksi asit, içeriğinde bu maddeleri içeren kremler kırışıklık karşıtı ve gençleştirici kremlerdir mimik kırışıklıklarınız için tercih edebilirsiniz. Bu etken maddeleri içeren ürünlere örnek olarak verilebilcek kremler; lancome primordial skin recharge cilt bakım kremi, avene eluage krem, La roche posay redermic krem ve gülsha gece kür iksiri.

Mimik Kırışıklıkları İçin Egzersiz Önerileri Nelerdir?

Alın bölgesinde oluşan mimik kırışıklıkları için baş parmaklarınızı şakaklarınıza yerleştirmeli, diğer dört parmağınızla alnınızın dışından içine doğru hareketlerle olacak şekilde hafif hafif masaj yapmalısınız. Bu hareket mimik kırışıklığı sonucunda oluşan alın çizginizde azalma yaratacaktır. Gülünce oluşan mimik kırışıklıklarının yok olmasını istiyorsanız, bu egzersiz tam size göre. Ellerinizi kıskaç gibi yaptıktan sonra yanaklarınızı kıstırın. Kıstırdığınız yanakları daha sonra bırakarak baş parmaklarınızla kendinize doğru çekin ve gerdirin. Son olarak baş parmaklarınızı yanağınızın ortasına hafifçe bastırıp çekin bir süre düzenli olarak bu egzersizi yapmanız güldüğünüzde mimik sonucu oluşan kırışıkların yok olmasını sağlayacaktır.

Mimik Kırışıklıkları Nasıl Giderilir?

Mimik kırışıklıklarını gidermek için birden çok çözüm vardır. Bu çözümlere örnek olarak, evde birkaç malzemeyle çok kolay bir şekilde yapıp uygulayabileceğiniz doğal maskeler olduğu gibi hazır bir şekilde alabileceğiniz kırışıklık karşıtı kremler de vardır. Son olarak da basit ve kısa bir sürede uygulayabileceğiniz mimik kırışıkları için egzersizler vardır.

Mimik Kırışıklıkları Neden Olur?

Mimik kırışıklıkları hemen hemen her insanda belirli bir oranda oluşur, bazı kişilerde daha çok görülürken, bazı kişilerde daha az gözükür. Bunun sebebi ise gün içinde yüzümüzle yaptığımız mimiklerdir. Bu mimiklere örnek olarak gülme, korkma, şaşırma, üzülme ve sinirlenme verilebilir. Bu mimikler dışında da gün içinde bir sürü mimik yaparsınız. Gün içerisinde çok fazla mimik kullanmanız daha çok mimik kırışıklığına sahip olmanıza sebep olabilir. Mimik kırışıklığı günlük yaşamında fazla mimik yapmayan insanlarda daha az rastlanan bir durumdur.


Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir