Manyetik Enerji İle Tedavi Edilebilen Hastalıklar Nelerdir?

Manyetik Enerji İle Tedavi Edilebilen Hastalıklar Nelerdir?
19.08.2022 17:39
Manyetik enerji, son zamanlarda popülerleşmiştir. Biz de yazımızda sizler için manyetik enerji ile tedavi edilebilen hastalıklar neler, manyetik enerji nasıl arttırılır, manyetik enerji biter mi, manyetik enerji özellikleri nelerdir sorularına yanıtlar verdik.

Manyetik enerji ile tedavi edilebilen hastalıkların neler olduğu pek çok insanın merak edip araştırdığı bir konu haline gelmeyi başarmıştır. Yüksek yoğunluklu manyetik terapiyi MR yaptırabilen herkes bel, sırt, omuz gibi vücuttaki ağrılarda kullanabilmektedir. Tedavi, ağrı olan yerleri temizleyecektir. Bu temizlik, bölgedeki hücre zarı fonksiyonunu ve kan akışını düzenler. Ağrı, spazm, doku iyileşmesi, ödem oluşumu engellenir. Belirli bir akım ile kemik, kıkırdak ve kas hücrelerinde pozitif uyarım olur. Bu tedavi aynı zamanda solunum hacmini artırmaya ve sindirim sistemini düzenlemeye yardımcı olur. Manyetik alan tedavisi, yavaş bir şekilde iyileşen yaraları ve doku hasarını tedavi etmek için kullanılabilir. Ödem oluşumunu çok iyi  engeller. Uygulamalar, manyetik terapinin en başarılı olduğu alanların iyileşmesi zor yaralar, doku hasarı ve doku iyileşmesi ve ağrı giderme çalışmaları olduğunu göstermiştir.

 Manyetik Enerji Nasıl Arttırılır?

 Manyetik enerjinin nasıl arttırılacağı pek çok insanı meraklandıran ve araştırmaya sürükleyen bir konu olmuştur. Olumsuz etkilerle karşı karşıyaysanız ve bunlardan kaçınamıyorsanız, bunlarla nasıl başa çıkacağınız konusunda birkaç yararlı öneri: Bu etkiler size istenmeden geliyorsa, unutmayın: Kendi içinizde daha güçlü olmanıza yardımcı olmak için gönderilmiş olabilirler. Bir sera bitkisi, rüzgara, yağmura ve soğuğa maruz kaldıkları için kapı dışındaki kuzenlerinden daha büyük ve daha bereketli büyür, ancak daha az dayanıklılığa sahiptir. O halde manyetizma hakkında söylediklerim seni korkak yapmamalı. Bunu sadece ihtiyatlı olmak için bir hatırlatma olarak kabul edin. Tamasik [karartıcı, ağır] titreşimlere maruz kalacağınızı biliyorsanız, önceden meditasyon yapmak için zaman ayırın. Sonra kalbinizin titreşimlerini uyumlu hale getirin. Ardından, kalp merkezinizden çevrenize bilinçli olarak huzurlu titreşimler yayın. Çünkü insan enerjisinin iki ifade biçimi vardır; biri veriyor, diğeri alıyor ya da emiyor. Eğer bilinçli olarak verme moduna girerseniz, kendinizi iyi ya da kötü dış etkilerden çok daha az etkilenmiş bulacaksınız. Kalbinizin samimi çağrısına göre zihinsel olarak zikredin: örneğin, “Ben ışığım. Ben aşkım. Ben sonsuz bir barış pınarıyım!” Kalbin enerjisini yukarı, kaşların arasındaki noktaya gönderin. Kendinizi ilahi ışık tarafından kuşatılmış ve kucaklanmış hissedin. Meditasyon odanızın mahremiyetinde kollarınızı yanınıza koyun. Ardından, zihinsel olarak AUM zikrederek, avuç içleriniz başınızın üzerinde birleşene kadar, avuç içleriniz yukarıda olacak şekilde, onları yukarı, düz bir şekilde yana doğru getirin. Zihinsel olarak vücudunuzun etrafında yukarı doğru hareket eden bir ışık aurası yaratın.

 Manyetik Enerji Biter Mi?

 Manyetik enerjinin bitip bitmeyeceği merak edilmektedir. Manyetizma kaybı anlık değildir, mıknatıs zamanla manyetizmasını yavaş yavaş kaybeder. Sıcaklık ne kadar yüksek olursa, mıknatıs o kadar hızlı güç kaybeder. Aynı zamanda, mıknatısın hacmi de sıcaklığa bağlı olarak güç kaybetmesi için geçen süreyi etkileyen bir faktördür.

 Manyetik Enerji Özellikleri Nelerdir?

 Manyetik enerji, elektronlar hareket ettikten sonra yayılan manyetik kuvvetin neden olduğu bir enerji türüdür. Dünyanın kendi manyetik enerjisi vardır. Ancak günlük hayatımızda kullandığımız mıknatıslar da manyetik enerjinin en güzel örneklerinden biridir. Mıknatıslar, mıknatısı oluşturan atomlardaki elektronların sahip oldukları çekici ve itici güçlerle birlikte  aynı yönde dönecek şekilde düzenlenmesinden kaynaklanır. Bazı metaller  bu manyetik özelliklerin etkisi altında manyetize olurlar.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir