Likit Fondöten Nedir?

Likit Fondöten Nedir?
04.06.2022 12:56
Likit fondöten nedir? Likit fondöten nasıl olur, likit fondöten nasıl kullanılır, likit fondöten fiyatları nelerdir? Likit fondöten ve stick fondöten farkları ne olduğuna dair makyaj severlerin dikkatini çekecek bir yazı hazırladık.

Likit fondötenin ne olduğuna dair herkesin az çok bilgisi vardır. Çünkü herkesin makyaj malzemelerinin içinde bulundurduğu üründür. Diğer fondötenlere göre sıvı ve akışkan yapıya sahip olması onu diğerlerinden ayırır. Sıvı olması yüzünüze kolaylıkla uygulanmasını sağlar. Son yıllarda çok popüler olduğu neredeyse hemen hemen fondöten markalarının likit şeklinde meydana getirdiği bir ürün olmaktadır. Sıvı olması nedeniyle kullanılan kişilere pratik şekilde uygulanması sağlanır. Bu sayede herkesin tercih ettiği fondöten olmaktadır.

Likit Fondöten Nasıl Olur?

Likit fondöten sıvı ve akışkan bir şekilde tasarlanmış fondöten türüdür. İçerisindeki ekstra kapatıcı özelliği sayesinde herkesin tercih etmesi sağlanır. Ciltteki lekeleri yok etme ve kusursuz bir görünüm sağlamasıyla meşhurdur. Artık profesyonel makyözlerin tercih ettiği fondöten olma özelliği taşır. Sadece makyaj sanatçıları değil günlük kullanımda da son derece pratik olmasından dolayı tercih edilir. Herkesin anında işlem yaparak kullanılması gerekilen bir özellik göstermektedir. Eğer akşam yemeğine veya davetine davet edildiyseniz likit şeklinde kullanılan makyaj ürünleri gece boyunca daha canlı bir şekilde görünmenizi sağlar. Bu sebeple makyaj yaparken kullandığınız ürünlerin özellikleri önemlidir.

Likit Fondöten Nasıl Kullanılır?

Likit fondöten nasıl kullanacağınız herkesin bilgi sahibi olacağı bilinir. Fakat eğer ilk makyaj kullanımına başlamışsanız. Öncelikle cildinizi temiz bir suyla temizlemeniz önerilir. Daha sonra cildinize baz ve nemlendirici krem sürmeniz gerekir. Bu işlemler yapıldıktan sonra fondöten fırçasıyla likit fondöteniniz uygulayınız. Uyguladıktan sonra cildinize iyice yayma işlemi ile masaj yaparak sürünüz. Cildin her bir noktasına iyice yaymanız daha önemli noktadır. Eğer yaymazsanız kötü bir görünüme sahip olabilirsiniz. Cilde masajın uygulama işlemi çok önemli olup kısa sürede kaybolmamasını da sağlar. Çok fazla kalıp şeklinde sürdüğünüzde kötü bir görünüm elde etmiş olursunuz.

Likit Fondöten Fiyatları Nelerdir?

Likit fondöten fiyatları markadan markaya değişen bir özellik göstermektedir. Özellikle ünlü markaların ürünleri her bütçeye uygun değildir. Eğer bütçenize göre hareket etmek isterseniz 100 TL ile 500 TL arasında değişen fiyatlar aralığında olmaktadır. Tabi daha kaliteli bir ürün için bu fiyatlar daha uçuk noktalara varabilir. Düşük bir bütçe ile de güzel bir likit fondöten alabilirsiniz. Güvenilir ve içinde çok fazla kimyasal maddenin olmadığı fondöteni tercih etmenizi öneririz. Eğer kimyasal maddenin çok olduğu ürünü tercih ederseniz. Cildinize de zarar verebilirsiniz. Bu noktayı da gözden kaçırmamanız gerekir.

Likit Fondöten ve Stick Fondöten Arasındaki Farkları Nelerdir?

Likit fondöten sıvı bir yapısı vardır. Stick fondöten ise ruj şeklinde daha çok yüz bölgesinde kapatılması güç olan bölgelere daha estetik bir görünüm verilmesi için kullanılır. Bunu profesyonel makyaj sanatçılarının daha iyi gözlemleyerek kullandığı ve bildiği işlemler arasındadır. Eğer likit fondöteninizi doğal bir görünüm ile kullanırsanız ve bazı bölgeleri kapatmazsa, stick fondöten ile bu bölgeleri kapatma özelliğine başvurabilirsiniz. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

GÜZELLİK Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir