Lazer Epilasyon Yapılırken Güneşe Çıkılır Mı?

Lazer Epilasyon Yapılırken Güneşe Çıkılır Mı?
30.11.2022 21:19
Aleksandrite lazer, buz lazer, rubby lazer gibi birçok çeşidi bulunan lazer epilasyon, kullanımı ve uygulanma şekliyle oldukça tercih edilen ve merak edilen bir yöntemdir. Lazer epilasyon yapılırken güneşe çıkılır mı, yapılırken acır mı, antibiyotik kullanımı nasıl olur? Lazer epilasyon yapılırken denize girilir mi, jel kullanılır mı, oruç tutulur mu? İşte detaylar.

Lazer epilasyon, en hızlı sonuç alınabilen oldukça pratik ve geri dönüşüm olarak kullanıcılardan tam not alan bir uygulamadır. Lazer epilasyon ilk kullanılmaya başladığı yıllarda, kış aylarında uygulama yapılması önerilmekteydi. Çünkü lazer epilasyon güneşe çıkıldığında deri yüzeyinde lekelenmeler yaratabiliyordu. Ancak gelişen son teknolojik hamlelerle birlikte, güneşe çıkılmasında bir sakınca bulunmamaktadır. Yalnızca uzun süre güneşte kalınacaksa mutlaka güçlü bir güneş koruyucu sürülmelidir.

Lazer Epilasyon Yapılırken Acır Mı?

Gelişen teknolojik hamlelerle birlikte lazerin hissedilmesi oldukça azaltılarak her bölge için ayrı soğutucu başlık kullanılmaktadır. Bu özellikle özel bölgelerdeki hassasiyeti en aza çekerek, daha az acı duymanızı sağlayan bir özelliktir. İlk seanstaki kıl yoğunluğu sebebiyle biraz acı hissetmeniz çok normal ama bu dayanılmayacak bir acı değildir. Daha sonraki seanslarda neredeyse hiçbir şey hissetmeyeceğiniz oldukça konforlu, acısız, ağrısız bir yöntemdir.

Lazer Epilasyon Yapılırken Antibiyotik Kullanımı Nasıl Olur?

Lazer kıl köklerine uygulanan ışınlar sayesinde, kıl kökünü zaman içinde küçülterek dökülmesini ve zamanla yok olmasını sağlamaktadır. İşlem sırasında yüksek oranda radyasyon yayılımı sağlandığı için bazı ilaçları kullanmanız sakıncalı olabilir. Antibiyotik alınmasında, antibiyotiğin etken maddesi önemlidir. “Tetrasiklin“ adı verilen etken madde, ışığa duyarlılığı artırabileceği için kullanılması sakıncası olabilir.

Lazer Epilasyon Yapılırken Denize Girilir Mi?

Lazer epilasyon sonrasında kişinin günlük hayatına nasıl devam edeceği ve denize girip giremeyeceği merak edilmektedir. Evet denize girebilirsiniz fakat 24 saat sonra. İlk 24 saatte vücudunuza herhangi bir şekilde su değmemelidir. Duş almak veya denize girmek gibi eylemleri 24 saatin sonunda gerçekleştirebilirsiniz.

Lazer Epilasyon Yapılırken Jel Kullanılır Mı?

Lazer epilasyonlarda kullanılan jel, ultrasonda kullanılan jel ile aynıdır. Lazerin kıl kökünü daha iyi görmesini, serin bir his bırakarak acıyı hafifletmesi, lazer başlığının vücutta daha iyi ilerlemesini sağlayan bir jeldir. Özellikle buz lazer epilasyonu uygulanırken jel kullanılması bir kuraldır. Fakat bazı lazer çeşitleri jelsiz de olabilmektedir.

Lazer Epilasyon Yapılırken Oruç Tutulur Mu?

Oruç ibadeti, niyet ederek sabah namazı ve akşam ezanı vakti arası, herhangi bir şey yiyip içmemek üzerine, açların halinden anlamak ve vücudu zararlı toksinlerden temizleyerek yenilemek amacıyla Müslümanlara farz kılınmış bir ibadettir. Lazer epilasyonun yiyip içmekle bir alakası olmadığı için orucu bozmaz. Kıl kökünü koparmak, çekmek veya yakmak suretiyle vücudun kıldan arındırılmasının oruç ibadetiyle uzaktan yakından bir ilişkisi bulunmamaktadır. Oruçlu olan kişiler güvenle lazer yaptırabilirler. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir