Krem Allık Markaları Nelerdir?

Krem Allık Markaları Nelerdir?
04.06.2022 12:42
Krem allık markalarını detaylı bir inceleme ile sizlere bilgiler verildi. Kırmızı allık mı toz allık mı daha iyi, krem allık nasıl kullanılır? Evde krem allık yapımı nasıl olur ve krem allık neyle sürülür gibi makyaj hakkında merak edilen konular bu yazımızda mevcut.

Krem allık markaları her geçen gün artarak makyaj severleri daha da sevindirecek şekilde piyasaya satışları sunulur. Eski tip makyaj malzemelerine son getirerek, her ürünün farklı kullanımları ortaya çıkmaktadır. Bunlardan biri de krem allıktır. Normalde allığın yapılışı toz şeklindedir. Değişen dünyaya ayak uydurulan her şey gibi makyaj ürünlerinizdeki değişimleri görebilirsiniz. Özellikle krem allık markalarının en ünlüsü Nars markasıdır. Nars bu işin içinde olanlar için vazgeçilmez bir marka olmaktadır. Hem dokunuşu hem de ciltte duruşu son derece güzel bir görünüme sahip olmanızı sağlar.

Krem Allık Mı Toz Allık Mı Daha İyi?

Krem allık ve toz allık severler bu yazımızda buluşuyor. Son yıllarda artık krem allık kullanımları tercih edilmeye başlanmıştır. Toz allığın bulaşması ve kullananları bazı durumlarda zor duruma düşürmesi nedeniyle krem allık tercih edilir. Çok ünlü markaların toz allıklarını sevenlerde vardır. Her markanın krem ve toz allıkları mevcut olup, kendi cilt tipinize göre uygun kullanımları tercih edebilirsiniz. Bu tamamen kişisel bir kullanıma bağlı tercih olmaktadır. Tabi iyi olup olmadığına gelecek olacaksak. Krem allığın hem taşıması hem de yer kaplamaması açısından tercih edildiği bilinir.

Krem Allık Nasıl Kullanılır?

Krem allığın kullanımda özel fırçalar üretilmiştir. Fakat yine eski fırçanız aracılığıyla da bu kullanımı yapabilirsiniz. Krem allığı herkesin bildiği gibi yüzünüzü elmacık kemikleri olan bölgenize uygulamanız önerilir. Diğer bir araştırma ise artık makyaj malzemeleri yüzünüzün farklı yerlerine kullanımı için de üretilir. Krem allığı göz çevrenize far şeklinde de kullanmanız önerilir. Ya da eğer krem şeklindeyse dudaklarınıza da kullanabilirsiniz. Bir makyaj ürünüyle üç noktaya parlaklık ve canlılık vermeniz mümkün olmaktadır.

Evde Krem Allık Nasıl Yapılır?

Evde krem allığın yapılış şekilleri birbirinden farklı yollarla meydana gelmektedir. Öncelikle eğer evinizde kullanmadığınız toz allıklarınız varsa içine bir miktar nemlendirici krem ekleyerek bunu krem allık şekline dönüştürebilirsiniz. Diğer bir nokta ise evinizde kullanmadığınız farlarınızın içine de krem koyarak yine krem allık elde etme şansı yakalamış olacaksınız. Ev ortamında birbirinden farklı renklerle allıklarınız elde edebiliyorsunuz. Herkesin muhakkaka kullanmadığı ürünler vardır. Bu ürünlerin içerisinde farklı şekilde karışımlarla kendi allığınız yapacaksınız. Ya da gül yapraklarının özünden krem allık da olabilir. Özünü alarak krem ekleyerek kırmızı ya da pembe krem allık meydana gelebilir.

Krem Allık Neyle Sürülür?

Krem allığın kendine özel bir fırçası olup, bu fırçayla yüzünüze tema ettirek sürebilirsiniz. Evinizde kullanmadığınız diğer fırçaları temizleyerek krem allık fırçası olarak da kullanabilirsiniz. Ya da bazıları bu tür ürünleri krem olduğu için eliyle de temas ettirerek sürer. El yardımıyla da sürme şansı yakalamış olacaksınız.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

GÜZELLİK Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir