Konforlu Bir Sürüş Deneyimi Sunan Suzuki Alto Hakkında Merak Edilenler

Konforlu Bir Sürüş Deneyimi Sunan Suzuki Alto Hakkında Merak Edilenler
20.08.2022 12:04
Suzuki Alto, minimal tasarımı ile birlikte, büyük araba sevmeyenler için oldukça tercih edilen araçlar arasındadır. Suzuki Alto kaç kilo, kaç litre yağ alır, özellikleri nelerdir, ne zaman çıkmıştır, nerede üretiliyor ve polen filtresi nerede? Bu yazımızda, Suzuki Alto hakkında merak edilenler ve sorulanları derledik.

Araba piyasası, gün geçtikçe kendini geliştirmekte ve yeni tasarımlar ile birlikte, araç severleri heyecanlandırmaktadır. Suzuki Alto, bu noktada oldukça fark yaratmaktadır. Büyük araç sevmeyenler için, oldukça tercih edilen araçlar arasındadır Suzuki Alto. Suzuki Alto için, sıkça sorulan ve merak edilen konulardan biri ise, motorunun kilometrede ne kadar yaktığıdır. Her aracın, motor hacmi ile doğru bağlantılı olarak, kilometre başına yaktığı yakıt miktarı bulunmaktadır. Suzuki Alto için, bu konuda oldukça cimridir demek pek de yanlış olmaz. Suzukü Alto, 100 kilometrede, 4,3 litre yakmaktadır. Bu anlamda, ülkemizde pahalanan yakıt ile birlikte oldukça tercih edilen araçlar arasındadır.

Suzuki Alto Kaç Kilodur?

Araçlar üretim aşamasındayken, kullanılan malzemeleri ile birlikte, belirli bir ağırlığa ulaşmaktadır. Her araç için ağrılık farkları, oldukça normal bir durumdur. Aracın ağırlığı, yol tutuşu ve sürüş konforunu da etkileyebilmektedir. Buna göre ne çok ağır ne de çok hafif araçlar tercih edilmektedir. Suzuki Alto’nun, kaç kilo olduğu sıkça sorulmakta ve araştırılmaktadır. Bu noktada Suzuki Alto, oldukça küçük yapısı ile birlikte, az denilebilecek bir ağırlığa sahiptir. Suzuki Alto’nun ağırlığı, 815 kg’dır. Bu anlamda, aşırı hızlara çıkılması, Suzuki Alto kullanıcıları için tehlike yaratabilmektedir. Bunun nedeni, az ağırlığa sahip olan araçların, savrulmalarının daha fazla olduğunun bilinmesidir.

Suzuki Alto Kaç Litre Yağ Alır?

Araçlar, bulundukları segmentler ve özellikler ile, birbirlerinden ayrışmaktadır. Aynı markalar içinde de görülebilen bu ayrışma, arabalar için oldukça önemli olan yağ miktarını da etkilemektedir. Yağ miktarları, araçların motor hacmi le alakalı bir durumdur. Motorun çalışmasını ve meydana gelen sürtünmeyi azaltan yağlar, kullanılmadığı takdirde, ciddi sorunlara yol açabilmektedir. Suzuki Alto aracının, kaç litre yağ aldığı, sıkça sorulan sorulardan biridir. Bu anlamda, Suzuki Alto aracı 4 litre yağ alabilmektedir.

Suzuki Alto Fiyatı Nedir?

Araçların fiyatları, günümüzde ciddi derece artışa geçmiş durumdadır. Bu durum, araç alacaklar için oldukça zorluk çıkarmaktadır. Araçlar, üretildikleri yılları ve yaptıkları kilometrelere göre fiyatlandırılmaktadırlar. Bunun dışında ise, kaza, boya, çizik, göçük, pas, orijinal olmayan parçaları ile birlikte, araç fiyatları düşebilmekte bu durumları yaşanmaması ile birlikte, aracın fiyatı artabilmektedir. Suzuki Alto aracının ortalama fiyatı ise, 37 bin TL ile, 80 bin TL arasında farklılık göstermektedir.

Suzuki Alto Özellikleri Nelerdir?

Suzuki Alto özelliklerini ise, şu şekilde sıralayabiliriz; benzin, manuel, hatchback 5 kapı, güç 46 kw, tork 85, son hız 185.

Suzuki Alto Ne Zaman Çıkmıştır?

Her aracın, piyasaya sürüldüğü bir tarih bulunmaktadır. Suzuki Alto’nun ise çıkış tarihi 1979 yılıdır.

Suzuki Alto Nerede Üretiliyor?

Araçların üretim yerleri, sıkça merak edilmektedir. Suzuki Alto, Hindistan’da üretilmektedir.

Suzuki Alto Polen Filtresi Nerededir?

Suzuki Alto araç tipinin polen filtresi, sürücü koltuğunun yanındaki koltuğunda, açılır kapanır gözün arkasında bulunmaktadır.

 

 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir