Kondisyon Bisikleti Çalışma Programı Nasıldır?

Kondisyon Bisikleti Çalışma Programı Nasıldır?
19.11.2022 22:20
Kondisyon bisikleti, insanların ilgisini çekmeyi başarmıştır. Bundan dolayı kondisyon bisikleti hakkında araştırılan konular çoğalmıştır. Kondisyon bisikleti çalışma programı nasıldır, etkileri nelerdir, kondisyon bisikleti hareketleri nelerdir?

Kondisyon bisikleti çalışma programının nasıl olduğu merak edilip araştırılan konuların arasına girmeyi başarmıştır. Zindeliğinizi geliştirmeye yeni başlıyorsanız, anahtar yavaş başlamak ve kademeli olarak daha fazla zaman ve yoğunluk eklemektir. 25 ila 35 dakikalık bir antrenmanla başlayın ve oradan ilerleyin, kondisyonunuzu geliştirirken 1 dakikalık artışlarla zaman ekleyin. İşte örnek bir başlangıç antrenmanı: 5-10 dakika boyunca düşük bir yoğunlukta pedal çevirmeye başlayın. 5 dakika boyunca orta yoğunluğa geçin ve ardından: 1-2 dakika yüksek yoğunluk 5 dakika orta yoğunlukta 1-2 dakika yüksek yoğunluk 5 dakika orta yoğunlukta 5 dakika boyunca düşük yoğunlukta pedal çevirerek bitirin.

Bu tür bir antrenman kalori ve vücut yağını yakmaya yardımcı olur ve bir kilo verme planına dahil etmek için iyi bir seçenek olabilir. Direnç seviyenizi hızlı bir şekilde değiştirmek istiyorsanız da iyi bir seçenektir. İşte örnek bir kilo verme egzersiz planı: 5-10 dakika boyunca düşük bir yoğunlukta pedal çevirmeye başlayın. 3-5 dakika orta yoğunluğa geçin. Sonraki 20 ila 30 dakika boyunca yüksek yoğunluk (1-3 dakika) ve orta yoğunluk (3-5 dakika) arasında geçiş yapın. 5-10 dakika boyunca düşük yoğunlukta pedal çevirerek soğumayı sağlayın.

Kondisyon Bisikletinin Etkileri Nelerdir?

Kondisyon bisikletleri, yağ yakmanıza, kalp sağlığınızı iyileştirmenize ve kas dayanıklılığınızı artırmanıza yardımcı olmaktadır. Bacaklarınızın ciddi bir şekilde egzersiz yapmasını sağlayacaktır. Bisikleti sürdükten sonra, endorfin adlı sürekli iyi hissettiren beyin kimyasalları akışına sahip olmanız mümkündür. Kalp hastalığı ve tip 2 diyabet için risk faktörlerinizi azaltacaksınız. Bir kondisyon bisiklet rutini oluşturmak, LDL kolesterolünü (kalp hastalığı riskinizi artırabilecek "kötü" tür) düşürmeniz ve HDL kolesterolünüzü ("iyi" tür) yükseltmeniz için harika bir yoldur. Ayrıca, bisiklet sürmek sizi insüline daha az dirençli hale getirerek glikoz toleransınızı iyileştirebilir, bu da potansiyel olarak tip 2 diyabet geliştirme olasılığınızı azaltacağınız anlamına gelir.

Kondisyon Bisikleti Hareketleri Nelerdir?

Selenin en geniş kısmına oturun: Oturduktan sonra, gidonlara ulaşmak için kalçalardan öne doğru menteşeleyin. Karın kaslarınızı yaptığınız gibi çalıştırın. Dizleriniz kalçalarınız ve ayaklarınızla aynı hizada olmalıdır. Düz bir omurga tutun: Vücudunuzun üst kısmı, uzun bir omurga (çökme yok) ve omuzlar rahat ve nötr olacak şekilde hizalanmalıdır. Sürüş sırasında dirsekleriniz hafifçe bükülü olmalıdır; onları vücudunuza yakın tutun. Gidonlara yaslanmaktan kaçının: Bunu yaparsanız, ağırlığınızı pedallar yerine onlara verirsiniz. Bu, bileklerinize ve ön kollarınıza baskı uygular ve alt bedeniniz gerektiği kadar fazla iş yapmaz, bu nedenle egzersizin bazı faydalarını kaçırmış olursunuz.

 

 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir