Kırık Argoda Ne Demek?

Kırık Argoda Ne Demek?
14.02.2023 23:09
Genellikle sokakta konuşulan ve sokak ağızı, sokak jargonu adı verilen konuşma biçimine argo denilmektedir. Argo kelimelerden bazıları sıklıkla merak edilmektedir. Argoda kırık, at kafası, angut, armut ne demek? Argoda amele, alfa, andon ne demek? İşte tüm merak edilenler bu yazıda.

Genellikle sokakta konuşulan ve sokak ağızı, sokak jargonu adı verilen konuşma şekline denilmektedir. Argo konuşmak genellikle cinsiyet ayrımı yapılarak ayrıştırılmış, bir olayı, bir kişiyi ya da durumu ifade etmek için söylenen sözlere denilmektedir. Argoda belki de en çok söylenen ve bilinen kelime kırık kelimesidir. Kırık kelimesinin argoda ne anlama geldiği merak edilmektedir. Kırık argoda “akıl sağlığı yerinde olmayan, deli, çılgın, normal davranışlarda bulunmayan kimse “ anlamında kullanılmaktadır.

At Kafası Argoda Ne Demek?

Filmlerde dizilerde ve sokaklarda çok fazla duyduğumuz ve anlamını merak ettiğimiz bir diğer değim de at kafasıdır. At kafası değiminin argoda ne manaya geldiği merak edilmektedir. At kafası argoda “ akıl muhakemesi olmayan, aklına bir şey girmeyen, aptal, akılsız, dar görüşlü, kısıtlı bakış açısına sahip kimse“ anlamında kullanılan bir tabirdir.

Angut Argoda Ne Demek?

Argo kelimeler arasında en çok duyduğumuz ve neredeyse coğrafyamızın her yerinde duyabileceğimiz bir kelimedir. Angut kelimesinin anlamı merak edilmektedir. Anut kelimesi argoda “ aptal, kaba, budala, kafası çalışmayan, ahmak kimse“ manasında kullanılmaktadır.

Armut Argoda Ne Demek?

Bir diğer en sık kullanılan ve aşina olduğumuz kelime de armut kelimesidir. Armut bir kişiye hakaret etmek için kullanılan bir sözcüktür. Argoda armut “ çok ahmak, bön, kafası çalışmayan, zeki olmayan, akıl muhakemesi yeteneği edinememiş, aklını kullanamayan kişi veya kişiler“ için kullanılan bir tabir sözcüğüdür.

Amele Argoda Ne Demek?

Argoda bir kelime birden fazla durumu veya kişiyi tanımlamak için söylenmektedir. Amele kelimesi de anlamı birden çok olan bir kelimedir. Gelin birlikte amele kelimesinin argodaki anlamlarına daha yakından bakalım.

Amele 1. Anlam: modası geçmiş, eski kıyafetler giyen kimse

Amele 2. Anlam: parasız erkek

Amele 3. Anlam: travesti ya da transseksüel kimse

Alfa Argoda Ne Demek?

Alfa özellikle son yıllarda oldukça duyduğumuz bir kelime olarak karşımıza çıkmaktadır. Artık yalnızca bir argo sözcük olarak konuşma dilimizde de yaygın olarak bir ifade sözcüğü olarak kullanılmaktadır. Alfa argoda erkekler için kullanılan ve övgü niteliğinde olan bir kelimedir. “Öz güvenli, bir erkekte olması gereken tüm vasıfları taşıyan, lider, lider ruhlu“ erkek için kullanılan bir kelimedir.

Andon Argoda Ne Demek?

Argodaki bazı kelimeler hakaret manasına gelmektedir. Bir kişinin vasıflarının eleştirisi için kullanılmaktadır. Andon da bu kelimelerden biridir. Andon kelimesinin argoda ne manaya geldiğini sizin için araştırdık. Argoda andon “ şapşal, bön, akılsız, şaşkın erkek“ anlamında yaygın olarak kullanılıp söylenen bir sözcüktür. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir