Kemer’de Gezilecek Yerler Neresidir?

Kemer’de Gezilecek Yerler Neresidir?
09.06.2022 11:15
Yaz kendini göstermeye başlamışken, tatil bölgeleri dikkat çekmeye başladı. Kemer bölge olarak yerli ve yabacı turistler tarafından sık tercih ediliyor. Kemer’de gezilecek yerler bu yıl tatili bölgede geçirecek olanlar için araştırma konusu olmayı başardı.

Kemer; Akdeniz kıyısında Antalya iline yaklaşık 40 kilometre uzaklıkta bulunan bir ilçedir. Yerli ve yabancı turistlerin yaz ve kış aylarında uğrak noktası haline gelen Kemer son zamanlarda popülerliğini korumaya devam ediyor. Kemer’de gezilecek yerler turistlerin yaygın araştırma konusu olmayı başarıyor. Kemer’de gezilecek yerler; Yörük Parkı, Ayışığı Plajı, Göynük Kanyonu, Phaselis Antik Kenti, Çıralı Yanartaş, Olympos Antik Kenti, Adrasan, Olympos Plajı, Tahtalı Dağı gibi yerler olarak sıralanıyor.

Kemer Çadır Kamp Fiyatları 2022 Ne Kadar?

Kemer’de çadır ile kamp yapılacak birden fazla bölge bulunuyor. Bu bölgelerde alan olarak ücretli ve ücretsiz kamp alanları bulunuyor. Ücretsiz kamp alanları hayli fazla ziyaretçi görürken, ücretli çadır kamp alanları da dikkat çekiyor. Kemer çadır kamp fiyatları 2022 yılı için 60 TL’den başlayıp 250 TL’ye kadar çıkabiliyor.

Kemer’de Araba Kiralama Nasıl Yapılır?

Kemer’de araba ile gezmek isteyen turistler için araba kiralama kaçınılmaz bir hal alıyor. Kemer’de araba kiralama yapmak için; bölgede bulunan araç kiralama firmalarını ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Antalya’da bulunan büyük araç kiralama firmalarını ziyaret ederek buradan çok çeşitli araba kiralama seçeneklerine de ulaşabilirsiniz.

Kemer Derinliği Kaç Metre?

Kemer deniz olarak temiz ve berrak olması ile yerli ve yabancı turistler tarafından ilgi görüyor. Kemer derinliği kaç metre olduğu da teknik anlamda bölge özellikleri ile ilgilenen kişiler tarafından dikkat çekiyor. Kemer deniz derinliğinin ortalama 2.5 ile 5 metre arasında değişkenlik gösterdiği kaydedilmiştir.

Kemer Plajları Nelerdir?

Kemer plajları ile özellikle yabancı turistler tarafından ilgi görüyor. Kemer plajları; Phaselis Plajı, Qualista Beach, Dakapo Beach Club, Ayışığı Plajı, Çamyuva Plajı, Maden Koyu, Bostanlık Koyu, Tekirova Plajı, Çıralı Plajı, Adrasan Plajı, Olympos Plajı gibi plajlardır.

Kemer Plajı Giriş Ücreti 2022

Kemer plajlarının bazılarına giriş ücretli iken bazılarına giriş ücretsiz şekilde yapılıyor. Buna göre Kemer plajı giriş ücreti 2022 yılı için plajdan plaja farklılık gösteriyor. Ancak Kemer plajı giriş ücreti 2022 ortalama olarak 60 TL’den başlıyor 200 TL’ye kadar çıkabiliyor.

Kemer Otobüs Bileti Fiyatları 2022

Kemer’e otobüs ile ulaşım sağlayacak kişiler için fiyatlar araştırma konusu oldu. İstanbul kalkışlı Kemer otobüs bileti fiyatları 2022; ortalama olarak 300 TL’den başlayıp 400 TL’ye çıkabiliyor.

Kemer Uçak Bileti Fiyatları 2022

Kemer bölgesine uçak ile ulaşım sağlamak isteyenler için fiyatlar tartışma konusu oldu. İstanbul kalkışlı Kemer uçak bileti fiyatları 2022 için ortalama olarak 700 TL’den başlayıp 3.000 TL’ye kadar çıkabiliyor.

Kemer Denizi Sıcak Mı?

Kemer denizi berrak, duru ve temiz olması ile yerli ve yabancı turistler tarafından keyifli anılar biriktirmek amacıyla sık tercih ediliyor. Kemer denizi sıcak olmakla birlikte dönemsel olarak soğuk su dalgası ile geçebiliyor.

Kemer Denizi Tuzlu Mu?

Kemer denizi sıcak ve zaman zaman dalgalı özelliği ile dikkat çekiyor. Kemer denizi tuzlu olmakla birlikte temiz olması ile ziyaretçilerini rahatsız etmiyor. Kemer denizi tuzlu olsa da bölge plajlarında ziyaretçilere duş alabilmeleri için alan tanınıyor.

Kemer’e Hangi Ay Gidilir?

Kemer’e turistik gezi amaçlı gidecek kişiler için spesifik bir tarih kısıtlaması bulunmuyor. Akdeniz kıyılarında konumlanan Kemer hemen her mevsim ılık bir sıcaklıkta yer alıyor. Kemer’e deniz, kum ve güneşin tadını çıkarmak amacıyla gidecekler için yaz aylarında gidilmesi gerektiği tavsiye ediliyor. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir