Kedi Tırnağı Çiçeği Bakımı Nasıl Olur?

Kedi Tırnağı Çiçeği Bakımı Nasıl Olur?
25.10.2021 21:30
Birçok adla anılan kedi tırnağı çiçeği son dönemlerde dikkatleri üzerine çekmeyi başaran, bir bitki olarak karşımıza çıkmaktadır. Kedi Tırnağı Çiçeği tohumu nasıl ekilir, güneşi sever mi, ne zaman açar? Kedi Tırnağı Çiçeği nasıl çoğaltılır, fiyatı ne kadar? Çiçeklere karşı merakınız varsa bu haberimizi okumalısınız.

Ufak gövdesi ve rengarenk çiçekleri ile büyülen çiçek, çok güzel görüntüler oluşturabilmektedir. Bunun yanında birçok yerde bu çiçeklerin üretimi yapılıp, piyasaya sürülüp, satılmaktadır. Bu çiçekler mevsimlik yetiştirilip, güneşi çok severken, bol güneş alan bir yerde yetiştirilmelidir. Bunun yanında çok fazla sulama istemezken, seyrek sulamalar yapılmalıdır. O yüzden balkon ya da bahçelerin bol güneş alan kısımlarını ekilmelidir. Her çeşit toprağa uygun yapısı ile kolaylık sağlarken, bu çiçeğin toprağı kurumadan sulamamak gerekirken, az bir su ile bakımı çok kolay yapılabilmektedir. Birçok renkte çiçekler açan bu güzel bitki, yaklaşık 60 türü kadar bulunmaktadır. Bu çiçekler çamurlu toprakları sevmezken, bahçelerde çok tercih edilen bir bitkidir.

Kedi Tırnağı Çiçeği Tohumu Nasıl Ekilir?

Bahçe ve balkonlarda bolca yetiştirilen bu çiçekler, her türlü toprağa uygunken, saksıda yetişmesi için normal toprağa biraz kum karıştırılmalıdır. Buralara ekilen tohum bol güneş alan bir yere koyulmalı ya da bahçelerin bol güneş alan yerlerine dikilmelidir. Bundan sonra seyrek sulamalar ile yetişmesini beklemek gerekir. Bu bitkiler yetişip, çiçek açsalar da çok fazla su verilmemeli olup, suyu çok sevmezler. Bu yüzden seyrek sulama yapılıp, çiçeklerin toprağı çamurlaşmamalıdır. Yani çok bakım gerektirmediği için kolay yetişen bir bitkidir.

Kedi Tırnağı Çiçeği Güneşi Sever Mi?

Güzel görüntüsü ile birçok kişinin tercihi olan kedi tırnağı çiçeği, bahçe ve balkonları süslemektedir. Süs bitkisi olarak karşımıza çıkmakta olup, suyu çok sevmeyen bu çiçekler, çamurlu toprağı da hiç sevmemektedir. Bunun yanında güneşi çok seven bu bitkiler, buna göre konumlandırmalıdır. Bol güneş alan yerlere ekilmeli olup, balkonun güneş alan ya da bahçenin güneş alan köşesine dikilmelidir.

Kedi Tırnağı Çiçeği Ne Zaman Açar?

İpek çiçeği olarak da isimlendirilen bu bitki, 60 yakın türü ile bilinmekte olup, güneşi çok seven bir bitkidir. Bunun yanında az su seven bu bitki, güzel görüntüsü ile bilinmektedir. Genelde balkon ya da bahçelerde ekilen bu bitkilerin bakımı kolaydır. Çiçekler genelde haziran ve eylül ayları arasında sürekli çiçek açmakta olup, birçok renkte çiçek vermektedir. Bu yüzden çok güzel görüntüler oluşturmaktadır.

Kedi Tırnağı Çiçeği Nasıl Çoğaltılır?

Kedi tırnağı çiçeği, tohumlar ekilerek çoğaltılabilirken, bakımı kolay olduğu için çok tercih edilir. Özellikle güneş seven bir bitki olan bu bitki, bunun yanında çok az suya ihtiyaç duyar. Bu yolla çoğaltılabilen çiçekler, tepe çeliği yöntemi ile de üretilmekte ve çoğaltılmaktadır. Bu işlem ise çiçekler soldukça, sivri uçlu tohumlar oluşur, bu tohumları kullanarak ekilebilir. Bu işlemle de bu bitkiler çoğaltılabilir.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir