Kanarya Nasıl Susturulur?

Kanarya Nasıl Susturulur?
12.11.2022 18:48
Evlerimizde kedi, köpek, kaplumbağa beslediğimiz gibi bazen de ötücü birtakım hayvanlar besleyebiliyoruz. Fakat kimi zaman bu sesler toplumda hoş karşılanmayabiliyor. Peki kanarya, karga, muhabbet kuşu nasıl susturulur? Horoz, kurbağalar nasıl susturulur? Merak edilenler için yazımızı okuyabilirsiniz.

Kimi zaman tutulan takımın sembolü, kimi zamanda bülbülden sonra en güzel öten kuş olduğu için kanaryaların taliplisi çok. Fakat bu güzel öten kuşlar bazen toplumda rahatsızlık oluşturabilir.

Kanaryaların ötmelerinin artması çiftleşme mevsimlerinin geldiğinin habercileri olabilir. Stres veya parazit kaptıklarının işareti de olabilir.

Kanaryalar bu sebeplerden dolayı ötüyorsa öncelikli olarak ihtiyaçlarının giderilmesi gerekiyor.

Karga Nasıl Susturulur?

Güçlü ayakları, düz iri gagaları ve simsiyah bedenleriyle doğanın en zeki hayvanlarından biridir. Daha büyük haline kuzgun, karakarga denmektedir.

Kargalar kendi türlerinden bir kuş ölürse diğer kuşlara haber vermek için ötmeye başlıyorlar bu bir nevi haber ve yas başlangıcı manasına gelmektedir.

Kargalar korkuluk gördüklerinde korkar ve ötmeyi bırakırlar. Rüzgar gülü veya çanlar da etkili olabilecek bazı nesnelerdir.

Muhabbet Kuşu Nasıl Susturulur?

Muhabbet kuşları ve papağan türleri alışkanlık edinerek bu alışkanlıklarına bağlı kalırlar. Rutinleri bozulan muhabbet kuşları tepkilerini sürekli öterek belli ederler.

Kafesine koymayı unuttuğunuz yem ve su da muhabbet kuşunuzun uzun süre ötmesine sebep olacaktır. Ötememesi için bu ihtiyaçlarının giderilmesi gerekir.

Fakat halk arasında kafesin üzerine koyu bir örtü örtülerek susturulması da sağlanabiliyor.

Horoz Nasıl Susturulur?

Özellikle kırsal alanlarda, ötmesiyle saat görevi gören bir hayvandır. Kümes hayvanlarından biridir. Gösterişli bir ibiği ve parlak tüyleri varır.

Hava koşullarına dayanıklı oldukları için dünyanın birçok yerinde değişik türleri bulunmaktadır. Ekonomik olarak değerli eti sert olsa bile lezzetlidir.

Horozlar güçlü ve yüksek sesle öten hayvanlardır.

Bu ötüş, horozun dişisini ve yavrularını koruma altına aldığını ve etraftaki tehlikelere karşı hazır olduğunu duyurduğu bir tür fiziksel tepkidir.

Horozun bu içgüdüsel tepkisine doğal olarak yapılabilecek bir çözüm yok. Maalesef ses tellerinin kesilip çıkartılarak, susturuldukları bazı canice yöntemler de bulunuyor.

Kurbağalar Nasıl Susturulur?

Uzun arka bacakları, küçük gövdeleri ve parmak araları zarlı hayvanlardır. Çıkık gözleri ve kuyruksuzluk gibi benzer bazı ortak özellikleri vardır. Çoğunluğu sularda ve su kenarlarında yaşamaktadır.

İki yaşam sürdürebilen, soğuk kanlı hayvanlardır. Bulundukları ortamın ısısına göre vücutları ısı değiştirmektedir.

Zıplayarak, tırmanarak karada hayatlarını kolaylıkla sürdürebilirler. Kurbağalar yaz geldiğinde toprağın altında kuruyarak vakit geçirmektedirler.

Kurbağalar zararsızdır ve ekinleri yiyen böcekleri doğal bir şekilde kuruturlar.

Kurbağaların halk arasında vıraklama şeklinde ses çıkartmaları ise tamamen fiziksel bir reaksiyondur. Bu çiftleşme döneminin geldiğini haber veren bir tür haberci sestir.

Kurbağaların sesi fiziksel bir reaksiyon kaynaklı olduğu için kurbağaları susturmanın tek yolu onları yok etmek olacaktır.

Kedi ve yılanların bulunduğu yerlerde varlık sürdüremezler. Veya çiftleşme bölgelerinin kurutulmasıyla da kurbağalardan tamamen kurtulmanız mümkün.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir