Kan Sulandırıcı Besinler Nelerdir?

Kan Sulandırıcı Besinler Nelerdir?
20.12.2022 23:15
Kan sulandırıcı ilaç ve besinler hakkında doğru diyebileceğimiz bir araştırma gerçekleştirdik. Kan sulandırıcı besinler nelerdir, parol, beloc kan sulandırıcı mı, kan sulandırıcı alanlar ne yememeli? Kan sulandırıcı adet getirir mi, ameliyattan sonra kan sulandırıcı kaç gün sürer, iğne neden yapılır?

Kan sulandırıcı ilaç ve besinleri tüketmemizde bazı hassas noktalar vardır. Özellikle ilaç kullanımı daha çok kalp ve damar hastalığına sahip olan kişilere tüketmesi için verilir. Çünkü kanın pıhtılaşmasını önlemek için bu ilaç önlemi alınır. Eğer kalp ve damar yolarınız da ileri yaşlarda bir sorun oluşmaması adına bazı besinleri tüketerek ilaçlarını da kullanmanıza gerek kalmayacaktır. Kan sulandırıcı besinlerin başında sarımsak, zerdeçal, üzüm, zeytinyağı, kırmızıbiber gibi yiyeceklerden alabilirsiniz. Hem doğal hem de sofralarınızda bulunur.

Parol Kan Sulandırıcı Mı?

Parol ilacının kullanma önerisi genelde ağrılarımıza daha hafif önlem almak için tercih edilir. Etkisi diğer ağrı kesicilere göre daha az olabilir. Hamileler ve emziren annelere verilmesinde amaç da etkisinin az olup ağrı ve sızılara iyi gelmesinden ötürüdür. Parol ilacının yan etkisi olarak kan sulandırma özelliği de oluşturabilir. Bu sebepten ötürü eğer kronik ve sürekli nükseden bir hastalığınız varsa doktorunuza sormadan parol tarzı ilaçları bile kullanmayınız.

Beloc Kan Sulandırıcı Mı?

Beloc ilacı reçetesiz şekilde hiçbir kişiye verilmez. Doktor kontrolünde verilmesi gereken ilaçlardan biridir. Kalp ritmi atışınız daha düzenli şekilde kontrol altına alınan ilaçlardan biridir. Kan sulandırıcı özelliği yoktur. Sadece kalp rahatsızlığı olan kişilere verilir. Yani tedavi edilmesi için önerilir.

Kan Sulandırıcı Alanlar Ne Yememeli?

Kan sulandırıcı alan kişiler, kan sulandırıcı olan doğal besinleri tüketmemelidir. Çünkü iki tür doz almış oluyorsunuz. Bu da vücudun bazı yan etkilere tepki vermesini hızlandırır. Sarımsak, zencefil, greyfurt gibi besinleri almamanız gerekir. Bu besinler kan sulandıran ve aktif şekilde ilaçla aynı görevi yapan besinledir. Doktorunuz zaten sizleri bu besinleri almamanız için uyarır.

Kan Sulandırıcı Adet Getirir Mi?

Evet, kan sulandırıcı ilaçların adet getirdiği araştırılmıştır. Çünkü içimizdeki temizleme şekillerinden biri de adet döngüsüdür. Bu ilacı kullanmanızla beraber kan akışının yoğun olduğu bölgelerde bir birikme varsa kan sulandırıcı ile bu bölge daha akışkan hale gelebilir. Böylece kısa bir süre içinde adet görmemiz mümkündür.

Ameliyattan Sonra Kan Sulandırıcı Kaç Gün Kullanılır?

Ameliyat öncesi ve sonrası kan sulandırıcı ilaçların ne kadar kullanacağına dair doktordan bir bilgi alın. Çünkü ameliyat anında ve daha sonrasında sizlere büyük bir problem çıkarabilir. Düzenli olarak eğer kan sulandırıcı ilaçları kullanıyorsanız ameliyattan bir hafta öncesinde bırakın. Ameliyattan sonra iki hafta kullanımla bu ilacın kullanımı biter.

Ameliyattan Sonra Kan Sulandırıcı İğne Neden Yapılır?       

Kan sulandırıcı ilacının kalp ve damar yoluyla oluşan riski hastalıklar nedeniyle kullanırız. Ameliyat sonrası kalbimize takılan stent ya da başka şeyler iğnenin takviyesi ile bizi bazı riskli durumlardan korur. Eğer yapılmazsa kalp krizi gibi bir durum söz konusu olacaktır. Bu iğnenin yapılması da hastaya göre 6 ay ile 1 yılı aşkın bir sürede olacaktır.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir