Kahve Telvesi Direkt Yüze Sürülür Mü?

Kahve Telvesi Direkt Yüze Sürülür Mü?
09.01.2023 18:16
Günlük hayatta en çok tükettiğimiz kahve çeşitlerinden biri olan Türk kahvesinin dibinde kalan tortulara telve diyoruz. Kahve telvesi hakkında merak edilenler için sizi yazımıza bekliyoruz. Kahve telvesi direkt yüze sürülür mü, tüyleri azaltır mı, gözaltına sürülür mü? Kahve telvesi her gün yüze sürülür mü, maskesi ne işe yarar, cilde iyi gelir mi? Hadi detaylarda buluşalım.

Türk kahvesinin telvesi son dönemlerde cilt bakımı konusunda oldukça popüler bir uygulamadır. Telvenin granüllü yapısından dolayı cilde peeling etkisi yaptığı ve ölü derilerden arındırdığına inanılmaktadır.

Kahve telvesi soğuduğu zaman birçok yağ veya vitaminle karıştırılabileceği gibi direkt olarak da yüze sürülebilir. Ancak her cilt tipi her ürün için uygun olmayabilir.

Öncelikle kahve telvesini el üstü ya da el bileği gibi bölgelere sürerek bir süre bekleyiniz. Eğer teninizde bir kabarma ya da alerjik bir reaksiyon oluşmazsa cildinize uygulayabilirsiniz.

Kahve Telvesi Tüyleri Azaltır Mı?

Özellikle kadınlar istenmeyen tüyleri için yıllardır çareler aramaktadır. Son yıllarda lazer ile tüylerin üzerinde büyük bir başarı sağlansa da hiçbir yöntemin tekrar tüy çıkartmama gibi bir vaadi maalesef yoktur. Bundan kaynaklı olarak daha doğal bileşenleri tercih etmek isteyenler için kahve telvesi ve karbonat müthiş bir etki sağlamaktır.

2 yemek kaşığı sade Türk kahvesi telvesine bir yemek kaşığı karbonat ekleyip karıştırın. Bu kürü epilasyondan 1 gün önce, epilasyon uygulanacak bölgeye masaj yaparak sürün. 5-10 dakika sonra ılık su ile yıkayın. Bir süre sonra tüylerinizde gözle görülür bir azalma olduğunu fark edeceksiniz.

Kahve Telvesi Göz Altına Sürülür Mü?

Kahve telvesi gözaltında meydana gelebilecek morluk, torba, çizgi, yağ bezesi gibi birçok probleme iyi gelmektedir. Bunlardan herhangi birinden şikayetçiyseniz ya da gözaltı bakımınız için uygulamak isterseniz direkt olarak kahvenin telvesini gözaltınıza sürebilirsiniz. Ancak çok sıcak olmamasına dikkat edin. Oda sıcaklığına indiği zaman cildinize uygulayabilirsiniz.

Kahve Telvesi Her Gün Yüze Sürülür Mü?

Kahve telvesi cilt üzerinde inanılmaz etkilere sahip olan doğal bir üründür. Ancak her gün cildinize uygulamanız cilt yüzeyini hassaslaştırır ve cilt kızarıklarına, tahrişlerine sebebiyet verir. Cilt bakımınızın doğru ve uygun şekilde yapılabilmesi için haftada 3-4 gün kahve telvesini cildinize uygulayabilirsiniz.

Kahve Telvesi Maskesi Ne İşe Yarar?

Cildimizin bakımı her mevsim çok önemlidir. Herkes capcanlı, sağlıkla ışıldayan ve sorunsuz bir cilde sahip olmak ister. Cilt bakımımız için günlük, haftalık ve aylık olarak cilt bakımı rutinleri oluştururuz. Kahve telvesi maskesi de bunlardan biridir. İçeriğindeki vitamin ve bileşenlerden kaynaklı olarak düzenli uygulandığı taktirde cildin nem dengesini sağladığı ve sivilce oluşumunu engellediği görülmüştür. Ayrıca kahve telvesi maskesi müthiş bir gözenek küçültücüdür. Haftada 3-4 gün doğru şekilde uygulandığı taktirde gözeneklerinizi küçültmeyi vadediyor. Bunun dışında siyah nokta engelleyici ve granüllü yapısı sayesinde cildinizde peeling etkisi yaratmasıyla da etkili bir maskedir.

Kahve Telvesi Cilde İyi Gelir Mi?

Düzenli olarak uygulanan kahve telvesi, cilt üzerinde müthiş etkilere sahiptir.  Sivilce ve siyah nokta oluşumunu engeller. Ayrıca cilde sağlıklı bir ışıltı kazandırır. Cildinizde 15-20 dakika kadar bekletmeniz cildin ihtiyacı olan vitaminleri emmesi için yeterli olacaktır. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir