Kaan Urgancıoğlu Aslen Nereli?

Kaan Urgancıoğlu Aslen Nereli?
04.12.2021 14:00
, Kaan Urgancıoğlu aslen nereli, boşandı mı, nasıl ünlü oldu, konularını sizleri için araştırdık.

Sezonun en iddialı yapımlarından biri olan ve yayınladığı günden beri ekranlarda fırtınalar estiren Yargı dizisinin başarılı oyuncusu Kaan Urgancıoğlu dizi ile birlikte popülerliğine popülerlik katmış oldu. Savcı Ilgaz karakteri ile gerek sosyal medyada gerekse ekranlarda fırtına gibi esen ünlü oyuncunun hayatı merak konusu olmuş durumda. Aktif yaşantısını İstanbul’da sürdüren oyuncunun aslen nereli olduğu hayranları tarafından merak ediliyor. 8 Mayıs 1981 doğumlu başarılı oyuncunun aslen Aydın doğumlu olduğu biliniyor.

Kaan Urgancıoğlu Boşandı Mı?

Bu zamana kadar özel hayatı ile gündeme gelmeyi tercih etmeyen ünlü oyuncu, hayatının detaylarını da adeta sır gibi saklıyor. Kariyeri boyunca pek çok başarılı yapımda yer alan Urgancıoğlu, magazin anlamında konuşulmaktansa kariyeri ile konuşulmayı tercih ediyor. Son günlerde oynadığı dizide canlandırdığı Savcı Ilgaz karakteri ile konuşulan ünlü oyuncu, en son magazin muhabirleri ile yaşadığı gerginlik ile gündeme gelmişti. Ünlü oyuncunun özel hayatı göz önünde olmasa da daha önce herhangi bir evlilik yapmadığı hakkında bilinen bilgiler arasında yer alıyor.

Kaan Urgancıoğlu Nasıl Ünlü Oldu?

Kaan Urgancıoğlu; 8 Mayıs 1981 Aydın doğumludur. Ortaokulu İzmir Türk Koleji’nde, liseyi Özel İzmir Amerikan Koleji’nde okumuştur. Lisans eğitimini ise Marmara Üniversitesi’nde Sermaye Piyasası ve Borsa bölümünde tamamladı. Öğrencilik eğitimi sırasında Karaoğlan ve Kampüsistan gibi başarılı yapımlarda başrol oynayarak oyunculuk kariyerine başlamıştır. Bu sırada ilk sinema filmi deneyimi de 2005 yılında Ispanaktan Nağmeler adlı yapımla olmuştur. Urgancıoğlu lisans eğitimini tamamladıktan sonra New York Stella Adler Studio of Acting’de oyunculuk eğitimi almıştır. Eğitimlerini tamamlayıp memlekete döndükten sonra Kadir Has Üniversitesi Film ve Drama bölümünde yüksek lisans eğitimi almıştır. Bu sırada Çetin Sarıkartal’ın yönettiği Ara adlı tiyatro oyununda rol almıştır. Kariyerinin ilerleyen yıllarında başarılı dizi Kara Sevda’daki Emir Kozcuoğlu rolü ile 2015 yılında Ayaklı Gazete TV Yıldızları ödüllerinde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülünü almıştır. Oyunculuk kariyeri boyunca; Ispanaktan Nağmeler, İlk Aşk, Son Ders: Aşk ve Üniversite, Büşra, Peşpeşe, Panzehir, Uzaklarda Arama, Sen Yaşamaya Bak adlı sinema filmlerinde yer almıştır. Bunlar dışında; Kampüsistan, Karaoğlan, Avrupa Yakası, Yeniden Çalıkuşu, Sessiz Gece, Limon Ağacı, Canım Ailem, Düriye’nin Güğümleri, Düşman Kardeşler, A.Ş.K, Filinta, Kara Sevda ve son olarak Yargı adlı televizyon dizilerinde rol almıştır.

 


Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir