İtalyanca Öğrenmek İçin Tavsiyeler

İtalyanca Öğrenmek İçin Tavsiyeler
19.11.2021 21:30
İtalyanca Öğrenmek İçin Tavsiyeler. İtalyanca öğrenme süresi nedir, öğrenmek kolay mı, İtalyanca öğretmeni olmak için gerekenleri sizin için derledik.

İtalyanca öğrenmek ya da herhangi bir dili öğrenmek için öncelikle yapacağınız şey, hangi yoldan öğrenmenin sizin için daha kolay ve daha etkili olduğunu keşfedebilmek. Şayet grupla öğrenmeye yatkınsanız bir İtalyanca kursuna yazılabilirsiniz. Fakat kendi belirlediğim zaman aralıklarında birebir daha rahat çalışıyor ve öğreniyorum diyenlerdenseniz İtalyanca için bir özel öğretmenle anlaşabilirsiniz. Özel bir öğretmenden öte kendi kendine çalışarak daha etkili bir öğrenme sağlayanlar için en önemli adım doğru kaynağı bulabilmek. Sizin için İtalyanca öğrenmek için temel başlangıç kaynağını bulduktan sonra, düzenli çalışarak devamlı tekrar yapmanız bu noktada önemli olacaktır.

 İtalyanca öğrenmeye başladıktan sonra devamlı olarak cümleler kurun, bir dili geliştirmenin en etkili yönteminin sürekli yeni cümleler kurmak olduğunu unutmayın. Burada İtalyanca için herhangi bir kaynağın cümle egzersiz kitaplarından faydalanabilirsiniz. Bolca dinleyin, bu noktada İtalyanca şarkılar dinleyebilir, İtalyanca altyazılı diziler ya da filmler izleyebilirsiniz. Daha sonra bol bol okumaya özen gösterin. Bu okumaları güncel kaynaklardan İtalyanca blog sitelerini takip ederek ya da İtalyanca son çıkan kitaplara göz atarak gerçekleştirebilirsiniz. Bunlar dışında sosyal medya ya da internet üzerinden çeşitli eğitici videolar izleyebilirsiniz. Bu adımları düzenli ve disiplinli bir şekilde gerçekleştirmeniz halinde etkili ve de kalıcı bir biçimde İtalyancayı sökeceksiniz.

İtalyanca Öğrenme Süresi Nedir?

Bir dili öğrenmek dahası kalıcı bir biçimde o dili konuşmaya başlamak çok uzun zaman alabilir. İtalyancanızı geliştirmek devamlı pratik isteyecektir. Anadilimizi kullanırken bile devamlı kendi dilimize ait yeni kelimeler ve kavramlarla karşılaşıyoruz. Durum böyle olunca insanın yeni baştan bir dil öğrenmesi de zaman alıyor ve kişi o dili çözse bile devamlı pratik halinde olması gerekiyor. Ancak İtalyancanın temelini öğrenmek ve devamında konuşmaya başlamak, okuduğunu anlayacak seviyeye gelmek kişiden kişiye, kişinin alt yapısına, İtalyanca öğrenmek için ayırdığı zamana, pratiklerini hangi aralıklarda yaptığına kadar değişiklikler gösteriyor. Genel bir tanım ile düzenli ve disiplinli çalışan birinin İtalyancayı 3 ila 6 ay arasında çözdüğü söyleniyor.

İtalyanca Öğrenmek Kolay Mı?

Her dil sıfırdan öğrenen biri için belli başlı zorluklar içerir. Yeni bir dile adapte olmak, konuşan birinin aksanını çözmek, cümle yapılarını kavrayabilmek ve hiç duymadığın kelimelerin anlamlarını öğrenmek.. Üstüne üstelik bu dili anlayarak konuşmaya çaba sarf etmek. Her dil gibi İtalyanca öğrenmenin de bu tip zorlukları var. Ancak zorluk tanımlamaları kişiden kişiye göre farklılık gösterebileceği gibi, kişinin İtalyancaya olan yatkınlığı da dile zor ya da kolay demek için belirleyici faktör görevi üstlenmektedir.

İtalyanca Öğretmeni Olmak İçin Gerekenler Nelerdir?

İtalyancayı severek çözmeye çalışan ilgi duyan ve meslek seçimi aşamasında olanların en çok merak ettiği sorulardan biri de İtalyanca öğretmeni olmak için neler gerektiği sorusu. Eğer resmi ve özel kurumlarda İtalyanca öğretmenliği yapmak istiyorsanız, öncelikle Üniversite için düzenlenen ÖSYM sınavlarının dil alanında sınava girmeniz ve yeterli sayılabilecek bir puan almanız gerekmektedir. Üniversite tercihini, İtalyan Dili ve Edebiyatı şeklinde yapabilir ya da İtalyanca Öğretmenliği bölümü yazabilirsiniz. 4 senelik eğitimin ardından istediğiniz yerde İtalyanca öğretmeni olarak görev yapabilirsiniz. İtalyanca öğretmeni olmanın hayatınızın boyunca bu dil ile çalışacağınız demek olduğunu ve dolayısıyla İtalyancaya ilgi ve yatkınlığınızın bu alanda öğretmenlik yapmak için gerekli şartların başında geldiğini unutmamanızda fayda var.  

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir