İsveç Diyeti Nasıl Yapılır?

İsveç Diyeti Nasıl Yapılır?
18.08.2022 13:45
İsveç diyeti hakkında oldukça merak edilen pek çok konu vardır. Kadınların gözdesi olan İsveç diyeti hakkında en çok merak edilen; İsveç diyeti ayda kaç kilo verdirir, bozulursa ne olur, zayıflatır mı, İsveç diyeti dikkat edilmesi gerekenler gibi sorulara ilişkin cevaplara yazımızda yer verdik.

İsveç diyetinin en dikkat çekici kısmı, diyetten sonraki ilk iki yıl kilo almama vaadidir. Çok düşük kalorili ve dengesiz bir İsveç diyetine kısa bir süre devam edilmesi önerilmez. Az miktarda karbonhidrat, çok miktarda yüksek kaliteli yağ ve protein içeren bu diyet, bazı kurallar dahilinde 13 gün boyunca uygulanır. Bu diyete göre, gıdalar yenilebilir ve yenmez olarak sınıflandırılır. İsveç diyetinde en önemli nokta istikrar ve kararlılıktır. Eğer bu iki özelliğe sahip değilseniz, İsveç diyetini uygulamayı denememenizi öneririz.

13 günlük standart diyet menüsü İsveç diyetine bir örnek;

  1 gün

  Kahvaltı: Sade kahve (şekersiz ve sütsüz)

 Öğle yemeği: 2 haşlanmış yumurta + haşlanmış ıspanak

 Akşam Yemeği: Izgara yağsız biftek

 İsveç Diyeti Ayda Kaç Kilo Verdirir?

İsveç diyetinin ayda kaç kilo verdirebileceği sıkça araştırılan konular arasında yer alır. Konuya ilişki açıklama yapacak olursak; kısa sürede hızlı kilo vermek isteyenler İsveç diyetini tercih ediyor. 13 gün boyunca çok sıkı bir diyet programı uygulandıktan sonra 7 ila 20 kg arasında kilo kaybı görüldüğü vurgulanıyor.

İsveç Diyeti Bozulursa Ne Olur?

İsveç diyetine başladıktan sonra tamamlamak pek çok insan için zordur. Bu noktada akıllara gelen İsveç diyetini bozarsak ne olur, sorusuna cevap verecek olursak; İsveç diyeti 13 günlük bir diyettir. Çok zor geliyorsa 6. günde bırakmanızı öneririz. İsveç diyetini erken bırakmak, metabolizmayı etkilediği için metabolik bozukluklara yol açabilir.

İsveç Diyeti Dikkat Edilmesi Gerekenler

İsveç diyetinde dikkat edilmesi gereken pek çok konu vardır. İsveç diyeti, 13 gün boyunca uygulanan ve belli kurallar dahilinde tasarlanmış bir diyettir. Menüde belirtilen miktarlar dışında çay, kahve ve diğer içecekler yasaktır. Tuz tüketilmemelidir. Şeker belirtilen miktarın üzerinde tüketilmemelidir. Günlük 2 litre su içmeniz gerekir. Diyet 13 günden fazla kullanılmamalıdır. Son uygulamadan 3 ay sonrasına kadar bu diyeti tekrarlamayın. 6. güne kadar diyeti bırakabilirsiniz. Öğle ve akşam yemekleri aynı gün değiştirilebilir.

Belirtilenin dışında tuz veya şeker kullanmayınız. Yeşil salatalar her zaman limon ve zeytinyağı ile yenilmeli, boyutsuz yiyecekler örnek olarak hesaplanmalıdır (marul, haşlanmış ıspanak, meyve vb.).

İsveç Diyeti Zayıflatıyor Mu?

İsveç diyetinin zayıflatıcı bir etkiye sahip olup olmadığı, pek çok insan tarafından merak konusu haline gelmiştir. Bu noktada konuya ilişkin açıklama yapacak olursak; daha önceden de belirttiğimiz üzere İsveç diyeti sayesinde çok hızlı bir şekilde 20 kiloya kadar kilo vermek mümkündür. Ancak bu konuda başarılı olmak istiyorsanız diyet listesine ve kurallara bağlı kalmanız gerekir.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir