İlk Gece Fobisi Nasıl Aşılır?

İlk Gece Fobisi Nasıl Aşılır?
28.12.2022 21:33
Toplumumuz da hala bir tabu olan ilk gece ile ilgili merak edilenlere birlikte daha yakından bakalım. İlk gece fobisi nasıl aşılır, gelinliğin altına ne giyilir, geciktirici kullanılır mı? İlk gece gerdek olmak zorunda mı, hamile kalınır mı, hamile kalmak için ne yapmalı? Ayrıntıları yazımızda paylaştık.

Gelenekse adıyla “Gerdek Gecesi” olarak bilinen ve evlendikten sonra çiftlerin ilk kez cinsel birliktelik yaşayacağı güne yaygın olarak ilk gece denilmektedir. İlk gece korkusu ya da fobisi olarak bilinen “vajinismus“  kökenli hastalık bir cinsel sorundur.

Özellikle kız çocuklarının yanlış cinsel eğitim ile büyütülmesinden kaynaklanan korku kökenli sorunlardır. Cinsellik öncesinde kaygı, korku, endişe yaşıyorsanız, bu korkuya bağlı olarak kasılma atakları geçiriyorsanız ve cinsel ilişkiye giremeyeceğinizi düşünüyorsanız ilk gece korkunuz olabilir.

İlk gece fobinizi yenmek için eşinizle bu durumunuzu paylaşabilirsiniz. Eşler birbirlerini bu konuda desteklerse korkular ve fobiler daha kolay aşılacaktır. Cinsellik konusunda uzmanlığı olan bir terapistten destek alabilirsiniz. Heyecanı kontrol altına alabilmek ve korkularınızı yenebilmek için eğitim de alabilirsiniz.

İlk Gece Gelinliğin Altına Ne Giyilir?

İlk gece için günlük hayatta giydiğiniz çamaşırların dışına çıkarak farklı modeller arıyorsanız size önerebileceğimiz birkaç iç çamaşırı var. Öncelikle çamaşırınızı seçerken düğün boyunca sizi rahatsız etmeyecek ve gelinlik modeliyle uyum içinde olan bir model seçmelisiniz.

Eğer şık ama sade olsun derseniz sütyen ve külot takımı tercih edebilirsiniz. Mayo tipi denilen tek parça çamaşırlar tasarımları da oldukça şık görünecektir. Ayrıca bel ve sırt bölgesinde fazlalıklarınız varsa toparlayıcı olanları da hayat kurtarmaktadır.

Vücudu daha kıvrımlı gösterebileceğiniz korseleri de kullanabilirsiniz. Çok eski zamanlardan tarihi Antik Çağa ve Eski Yunan’a dayanan korseler vücudu kıvrımlı ve seksi göstermek için kullanılmış bir iç giysisidir. Ayrıca kombinezon ve Babydoll denilen iç çamaşırlarını da tercih edebilirsiniz.

İlk Gece Geciktirici Kullanılır Mı?

Günümüzde hala bazı toplumlar için tabu olan ilk gece çiftlerin birbirlerini cinsel anlamda ilk kez keşfedecekleri özel bir gecedir. Korku ve endişeler ile yaklaşılan ilk gece keyiften çok bir çileye dönüşebileceği için karşılıklı olarak bu geceden beklentilerinin konuşulması kafadaki soru işaretlerini ve endişeleri giderecektir Bunun yanı sıra çiftler, zaten heyecanlı ve endişeli oldukları için özellikle erkeklerde cinsellik esnasında erken boşalma durumları yaşanabilmektedir.

İlk gece böyle bir problemin oluşması ise devam eden süreçteki cinsel yaşantıyı etkileyeceği korkusunu da beraberinde getirmektedir. Cinsellikte en yaygın olan sorunlardan biri olan erken boşalma problemi için kullanılan sağlık bakanlığı tarafından onaylı geciktirici takviyeler ise sıklıkla kullanılan cinsel ürünlerdir.

İlk gece alınan geciktirici, cinselliği artık böyle kodlamanıza sebep olabilir. Bir süre sonra alışkanlık haline dönüştürebilirsiniz. Eğer böyle bir endişeniz varsa en sağlıklı yöntem cinsel terapi almak olacaktır.

Gerdek İlk Gece Olmak Zorunda Mı?

Düğün günü genellikle zaten çok telaşlı ve çok yoğun stres altında olduğunuz bir gündür. Ayrıca ilk gece stresi, korkusu ve endişesiyle üzerinizde daha da baskı oluşması çok normal bir durumdur. Unutmayın bu endişeler yalnızca size ait değildir.

Bu durumu azımsanmayacak kadar çok kişi yaşamaktadır. Öncelikle ilk gece mutlaka gerdek olmalıdır gibi bir düşünceniz varsa bunu kafanızdan atmalısınız. Yorgunluk ve yoğun stresten kaynaklı olarak evinize geçtiğinizde cinsellikle ilgili kaygılar taşıyor olabilirsiniz.

Çünkü ilk deneyiminiz büyük oranda devamındaki cinsel yaşamınızı da şekillendirmektedir. Ilık bir duş ve güzel bir uykuyla ilk geceyi eşinizle birbirinize sarılarak da geçirebilirsiniz. Unutmayın hiçbir şeyi aceleye getirmenize gerek yok. Bunu yaşamak için önünüzde daha çok uzun günler olacaktır.

İlk Gece Hamile Kalınır Mı?

Korunmasız her cinsel ilişkide gebe kalma ihtimaliniz artmaktadır. Sağlıklı bir erkeğin tek seferdeki boşalmasında milyonlarca sperm taşınmaktadır. Eğer yumurtlama dönemindeyseniz yani yumurtanızın çatladığı günlerdeyseniz hamile kalma ihtimaliniz fazlalaşır.  Bu sebeple ilk gece de hamile kalınabilmektedir.

İlk Gece Hamile Kalmak İçin Ne Yapmalı?

Evlendikten sonra beklemeden hemen çocuk sahibi olmak isteyen çiftlerin en çok merak ettiği konu ilk gece nasıl hamile kalabilecekleridir. Bunun için öncelikle yumurtlama döneminizi hesaplamanız gerekmektedir.

Şöyle ki, her 30 günde 1 adet gördüğümüzü varsayalım. Bir sonraki adet periyodumuzun başlayacağı ilk günden bir önceki 14.günde yumurtlamanız başlar.

Yani iki adet arasındaki günden 14 günü çıkartmalısınız. 30-14=16 yani sizin yumurtlama gününüz ayın 16. Gününden başlayacak şekildedir. Bu dönemde düzenli cinsel ilişki hamilelik şansınızı artıracaktır.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir