İlber Ortaylı Bekar Mı?

İlber Ortaylı Bekar Mı?
21.02.2023 21:50
İlber Ortaylı bekar mı, çocuğu var mı, hangi partili, hangi takımlı? İlber Ortaylı evlendi mi, Erdoğan’ın danışmanı mı, kardeşleri var mı, mal varlığı nedir, kızı kimdir? Türkiye’nin yetiştirmiş olduğu en önemli tarihçilerinden ve Osmanlı tarihi konusunda duayen bir isim olan İlber Ortaylı hakkında merak ettikleriniz varsa sizi yazımıza davet ediyoruz.

Türkiye’nin en önemli bilim insanlarından biri olan, ünlü tarihçi ve akademisyen İlber Ortaylı hakkında merak ettikleriniz varsa bu yazı tam size göre demektir. İlber Ortaylı yurtiçi ve yurtdışında kazanmış olduğu birçok ödülle, yayınlamış olduğu önemli kitap ve makalelerle, yetiştirmiş olduğu binlerce başarılı öğrencisiyle sadece Türkiye’nin değil dünyanın da yakından tanıdığı bir akademisyendir.  Bu başarılı kariyerinin yanı sıra özel hayatı da çok fazla merak ediliyor. Ortaylı hocamız 1981 yılında Ayşe Özdolay ile evlenmiş ancak bu evlilik 1999 yılında sona ermiştir. Şu anda bekardır.

İlber Ortaylı Çocuğu Var Mı?

İlber Ortaylı 1981 yılında Mersin senatörü Dr. Talip Özdolay’ın kızı Ayşe Özdolay ile dünyaevine girmiştir. Çiftin bu evliliğinden Tuna adında bir de kızları bulunmaktadır. İlber Ortaylı’nın yalnızca bir çocuğu bulunmaktadır.

İlber Ortaylı Hangi Partili?

Ünlü Youtube kanalı Kafa TV’de İlber Ortaylı kendisine yöneltilen parti sorularına açıklama getirdi. Partiden ziyade nasıl bir başkan istediğini belirtti. Ünlü akademisyen oy verebileceği aday profilinin çok zor olduğunu ama kendisine göre bir adayı olduğunu belirtmiştir. Okuyan, aydın ve çok bağırmayan bir aday olması gerektiğini söylemiştir. Kendisinin hem sağ hem de solculara yakın durduğunu belirten ünlü bilim insanının hangi partiye oy vereceğine dair net bir bilgiye rastlayamadık.

İlber Ortaylı Hangi Takımlı?

İlber Ortaylı hakkında en çok özel hayatıyla ilgili detaylar merak ediliyor. İlber Ortaylı’nın hangi takımlı olduğu merak edilen bir başka detaydır. İlber Ortaylı çok fanatik olmadığını, maçları takip etmediğini ancak tutmak gerekirse Beşiktaş’ı tuttuğunu belirtmiştir.

İlber Ortaylı Hiç Evlendi Mi?

İlber Ortaylı yalnız bir kez evlenmiştir. 1981 yılında bir senatörün kızıyla evlenen Ortaylı 1999 yılında boşanmıştır. Başka bir evlilik yapmamıştır.

İlber Ortaylı Erdoğan’ın Danışmanı Mı?

İlber Ortaylı Türkiye’nin en önde gelen, en ünlü tarihçilerinden biridir. Ülkeye kattığı değerlerden dolayı kendisine Kültür ve Turizm Bakanlığı danışmanlığı teklif edilmiştir. 2018’den bu yana Türk kültürünün öğrenilmesi ve ilerlemesi konusunda Kültür Bakanlığında hizmet vermektedir. Ayrıca ünlü bilim insanı kendi kütüphanesini de külliyeye bağışlamıştır.

İlber Ortaylı Kardeşleri Var Mı?

21 Mayıs 1947’de Avustralya’da dünyaya gelmiştir. Bir göçmen kampında doğmuştur. Ailesi Kırım kökenlidir. İlber Ortaylı hocanın Nuriye Ortaylı, Enver Ortaylı ve Emeldar Ortaylı isminde 3 kardeşi vardır.

İlber Ortaylı Mal Varlığı Nedir?

Yılın en çok kazananları listesinde dudak uçuklatan servetiyle yer alan isimlerden biri de ünlü akademisyen İlber Ortaylı’dır. En son 2016 yılında açıklanan servetiyle çok konuşulmuştur. İlber Ortaylı’nın 2016 yılında açıklanan yıllık kazancı 756 bin TL’dir. Ayrıca sadece kitaplarından elde ettiği ücret ise 5.040.000 TL olarak belirlenmiştir.

İlber Ortaylı Kızı Kimdir?

İlber Ortaylı’nın tek çocuğu vardır. Kendisi Tuna Ortaylı Kazıcı’dır. 27 Mart 1982 doğumludur. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir