İhlalli Geçiş Ödemesi Nasıl Yapılır?

İhlalli Geçiş Ödemesi Nasıl Yapılır?
30.09.2022 14:56
Ödeme işlemlerinin nasıl ve nereye yapılacağı ilgili kişiler tarafından merak edilmektedir. İhalli geçiş ödemesi ve jüri ücret ödemesi nasıl yapılır? Mahkeme tazminat ödemesi nasıl yapılır? Onlyfans, oriflame ödemesi nasıl yapılır? Öğrenci pasaport ödemesi nasıl yapılır? Tüm detaylara yazımızdan ulaşabilirsiniz.

İhlali geçiş ödemesi yapabileceğiniz birkaç yer vardır. İhlalli geçiş yapığınız tarih itibariyle 15 gün içinde araç plakasına ait HGS hesabından ödeme yapabilirsiniz. Aracınızın HGS hesabı yoksa ilk olarak HGS hesabı açılmalı ve içerisine para yükleyerek ödemeyi gerçekleştirebilirsiniz. Diğer ödeme yapabileceğiniz seçenek ise; igs.otoyolas.com tr üzerinden ihlali geçiş sorgulaması yapıp sonrasında ödeme yap seçeneği ile uygulama üzerinden ödeme yapabilirsiniz.

Jüri Ücret Ödemesi Nasıl Yapılır?

Jüri ücret ödemelerinin yapılabilmesi için öncelikle mevzuatta veya görevlendirme belirtilen sürede jürinin görevini yapmış olması gerekmektedir.  Azami süre içerisinde görev yapmayan jürilere ücret ödenmez. Ücret ödemesinin jüri görevinin tamamlandığı güne müteakip 3 ay içerisinde ödenmesi gerekmektedir.

Mahkeme Tazminat Ödemesi Nasıl Yapılır?

Mahkeme tazminat ödemeleri, hakim tarafından belirlenen IBAN veya banka hesaplarına ödenmesi şeklinde olmaktadır. Mahkeme kararının çıkması ile alacaklı kişi davalı kişiye ihbarname gönderir. Bu gönderim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde tazminatın ödenmesi gerekmektedir. Bu süre içerisinde eğer tazminat ödenmezse icra yoluna başvurulabilir. İşçi alacaklarındaki tazminatlar ise bizzat işçinin hesabına yatırılması gerekir. Ayrıca işçi onay vermediği sürece taksit yolu ile tazminat ödemesi yapılamamaktadır.

Onlyfans Ödemesi Nasıl Yapılır?

Onlyfans ödemeleri, onlyfans sitesi üzerinden ödenmektedir. Onlyfans sitesine girdiğinizde üst bölümde yer alan ‘profil’ kısmına tıklamanız gerekli. Sonrasında ise ‘kartlarınız’ kısmından kayıtlı kartınız ile veya yeni kart kaydederek ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Oriflame Ödemesi Nasıl Yapılır?

Oriflame ödemesini yapabileceğiniz birçok seçenek vardır. Anlaşmalı banka ve kurum gişeleri ile ödemenizi yapabilirsiniz. Atmlerden yapacağınız kartlı veya kartsız işlemlerle ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.  Ayrıca internet üzerinden veya kartınıza otomatik ödeme talimatı vererek ödeme işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. İNG bankası ile IBAN numarasına EFT işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Öğrenci Pasaport Ödemesi Nasıl Yapılır?

Öğrenciler pasaport ödemesi yaparken sadece defter bedelini vermektedir. Diğer kişiler ise defter ve harç bedellerini de yatırmak zorundadır. Pasaport ödemesi; PTT şubelerinden,  Gelir İdaresi Başkanlığının internet sitesi üzerinden, vergi dairesi müdürlüklerine ve anlaşmalı bankalara yapılabilmektedir. Gerçekleştirdiğiniz ödemeleri sistem üzerinden kontrol edebilirsiniz. Bu nedenle makbuz veya dekont verilmesine gerek yoktur.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir