Hint Kınası Nasıl Yapılır? Renkleri Nelerdir?

 Hint Kınası Nasıl Yapılır? Renkleri Nelerdir?
17.09.2021 15:30
Hint kınası, hayatın hemen hemen her döneminde popüler olan bir süslenme ürünüdür. Hint kınası nasıl yapılır, renkleri nelerdir, nasıl çıkar, abdest geçirir mi, caiz mi? Hint kınası bekleme süresi ne kadar, elde kaç dakika bekletilir? Hint kınası fiyatları nelerdir? Faydalı mı?

Hint kınası, hayatın hemen hemen her döneminde popüler olan bir süslenme ürünüdür. Klasik yeşil kınadan hoşlanmayan ya da daha farklı renklerde kına yapmak isteyen kişiler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Ayrıca farklı modeller ve desenler denemek isteyen kişiler için de muhteşem bir seçenek sunmaktadır. Kadınların evlenmeden bir gün önce yaptıkları kına geceleri etkinliklerinde de son dönemlerde tercih edilmektedir. Eşya süsleme, vücut süsleme, saç boyama, avuç içi ve el yüzü boyamada kullanılan Hint kınası, Pakistan ve Hindistan gibi ülkelerde çok daha popülerdir. Hatta tüm dünyaya Hint kınasının bu ülkelerden yayıldığının söylenmesi yanlış olmaz. Hindistan’da yetişen Hinna bitkisinden elde edilen Hint kınası, çeşitli hastalıklara karşı koruyucu etki sağlaması nedeni ile de sıklıkla tercih edilen bir üründür. Vücutta uzun süre kalıcı olarak duran Hint kınası hakkında tüm merak edilenler ve çok daha fazlası sizler için hazırlandı…

Hint Kınası Nasıl Yapılır?

Özellikle kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilen Hint kınasının nasıl yapıldığı merak edilenler arasında yerini almaktadır. Genelde dönme gibi kullanılan Hint kınasının yapılabilmesi için çeşitli dergiler ya da internet üzerinden desen örneği çıkarılmalıdır. Ardından ufak çaplı bir malzeme alışverişi yapılmalıdır. Hint kınası ile desen yapılmak istendiğinde ihtiyaç duyulan malzemeler arasında istenilen renkte seçikmiş bir kutu Hint kınası, kürdan, HB kalem, roll on, oksijenli su gibi malzemeler yer almaktadır. İlk olarak kına oksijenli su ile karıştırılmalıdır. Macun kıvamına gelen karışım el üzerine HB kalem yardımı ile birlikte uygulanmalıdır.

Hint Kınası Renkleri Nelerdir?

Hint kınası çeşitli renk seçenekleri sunan bir boyama ürünüdür. Bu ürünün bilinen ve en sevilen renkleri arasında siyah, kestane, kahverengi, bordo, kızıl gibi renkler yer almaktadır. Teninize en uygun ve yakışan rengi seçerek uygulama yapabilirsiniz.

Hint Kınası Nasıl Çıkar?

Hint kınası uygulandıktan sonra hemen çıkabilen bir boya çeşidi değildir. Bu boyanın tamamen saçtan ve ciltten çıkması için bir süre beklenmesi gereklidir. Bakıldığında bir ay sonra kendi kendine yavaş yavaş solmaya başlayacak olan bu boyanın saçtan ya da ciltten arınması için yaklaşık bir ay kadar beklenilmelidir. Eğer daha kısa sürede çıkması isteniyorsa bu durumda özellikle cilt bölgesi düzenli aralıklarla zeytinyağı ile birlikte ovulmalıdır.

Hint Kınası Abdest Geçirir Mi?

Evet. Hint kınası diğer kimyasal maddeler gibi derinin altına hızla nüfuz etmemesinden dolayı abdest geçirir. Hatta dövme yaptırmak istemeyen kişiler tarafından da sık tercih edilmesinin altında yatan neden budur. Hem saçta hem de ciltte uygulanabilen Hint kınasının rahatlıkla abdest geçireceği bilinmelidir.

Hint Kınası Bekleme Süresi Ne Kadar?

Hint kınasının yapıldıktan sonra ki bekleme süresi oldukça merak edilen sorular arasında yer almaktadır. Hint kınasının bekleme süresi ise bir saattir. Bir saatten sonra yıkanması gereklidir.

Hint Kınası Caiz Mi?

Evet. Hint kınasının uygulanması caizdir. Çünkü içerisinde herhangi bir şekilde boy abdesti ya da namaz abdestine mani olan bir madde yer almaz. Aynı zamanda da deri altına nüfuz etmemesi bu kınanın dinen sakıncası olmadığını da gösterir özelliktedir.

Hint Kınası Dövme Nasıl Yapılır?

Hint kınasının sıklıkla dövme için kullanıldığı bilinmektedir. Hint kınasının dövmesi için izlenmesi gereken adımlar şunlardır;

·        Hint kınası alınır ve bir miktar oksijenli su ile karıştırılmalıdır.

·        Macun kıvamına gelen karışım alınır ve daha önce çıktısı alınan dövme modeli takip edilerek çizilmeye başlanır.

Hint Kınası Elde Kaç Dakika Bekletilir?

Hint kınası ele uygulandıktan sonra kaç dakika boyunca elde kalmalı sorusunun cevabı oldukça nettir. Bu kına uygulandıktan sonra beklenmesi gereken saat bir saattir. Bir saatten sonra yıkanıp temizlenmelidir. Fazla durduğu sürece kına kararacaktır.

Hint Kınası Faydalı Mı?

Evet. Hint kınası insan sağlığına da faydalı olan bir üründür. Bu ürünün geçmiş yıllarda sağlık amacı ile kullanıldığı da bilinmektedir. Özellikle mantar, tırnak mantarı gibi çeşitli hastalıkların alternatif bir tedavi seçeneği sunmaktadır.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir