Himalaya Tuzu Lambası Sahtesi Nasıl Anlaşılır?

Himalaya Tuzu Lambası Sahtesi Nasıl Anlaşılır?
08.10.2022 17:50
Himalaya Tuzu Lambası sahtesi nasıl anlaşılır, neden erir, faydaları nelerdir, zararları nelerdir, erir mi? Himalaya Tuzu lambası nasıl temizlenir, nasıl kullanılır, sağlıklı mı ve nerede satılır? Himalaya tuzu lambası ile ilgili tüm meral edilen bilgileri sizler için bir araya getirdik.

Himalaya tuzu lambasının sahte olduğunu çok parlak ışık yaydığında anlayabiliriz. Çünkü gerçek bir himalaya tuzu lambası odayı tamamen aydınlatacak kadar ışık saçmaz. Himalaya tuzu lambası alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise ışığının rengidir. Genellikle sıcak pembe ve turuncu tonlarında ışık yaymaktadır.

Himalaya Tuzu Lambası Neden Erir?

Himalaya tuzu lambasını eriten ve aşındıran tek neden üzerindeki tuzun sulanmasıdır. Bu nedenden ötürü himalaya tuzu lambası eriyebilir. Fakat böyle bir sorun oluşmadığı taktirde normal oda sıcaklığı içerisinde sürekli olarak kullanabilirsiniz.

Himalaya Tuzu Lambası Faydaları Nelerdir?

Himalaya tuzunun faydaları;

-Stres, fiziksel ve ruhsal yorgunluklara iyi gelir.

-Uykusuzluk ve ağrılara iyi gelir.

-Nezle, migren gibi rahatsızlıklara iyi gelir.

-Canlılık ve zindelik verir.

-Bağışıklık sisteminizi güçlendirir.

-Ruhsal gelişim için temiz hava sağlar. 

Himalaya tuz lambasını 24 saat boyunca açık tutabilirsiniz. 

Himalaya Tuzu Lambası Zararları Nelerdir?

Himalaya tuzu lambası uykusuzluğa, ağrılara, migrene, ruhsal gelişime iyi gelmektedir. Tüm araştırmalara göre himalaya tuzu lambasının zararı görülmemiştir. Yani gönül rahatlığıyla evinizde himalaya tuzu lambasını kullanabilirsiniz.

Himalaya Tuzu Lambası Erir Mi?

Himalaya tuzu lambasını eriten ve aşındıran tek neden üzerindeki tuzun sulanmasıdır. Ama himalaya tuz lambası kendisini nemlendirmeyecek düzeyde ve nem derecesi düşük bir yer veya odada kullanılırsa erimez ve aşınmaz. Bu kriterlere uyulduğu zaman himalaya tuzu lambanızı uzun süre boyunca kullanabilirsiniz.

Himalaya Tuzu Lambası Nasıl Temizlenir?

Himalaya tuz lambasını 2 günde bir olmak şartıyla nemli bir bezle bastırmadan temizlenmelidir. Bezin kesinlikle çok ıslak olmaması ya da çok kuru olmaması gerekmektedir. Bezin nemlilik derecesine çok dikkat edilmelidir.

Himalaya Tuzu Lambası Nasıl Kullanılır?

Himalaya tuz lambasını evinizde nemli olamayan bir yerde bulundurmanız gerekmektedir. Ve himalaya tuz lambasından maksimum verim almak istiyorsanız 24 saat boyunca yakabilirsiniz. Doğal kristal himalaya tuzu lambasının faydaları ise saymakla bitmez. Evinizde bulundurulması gereken bir doğal üründür.

Himalaya Tuzu Lambası Sağlıklı Mı?           

Himalaya tuzu lambası hem faydaları hem de doğal bir ürün olduğu için sağlıklıdır. Bilinen faydalarından olan solunum yollarını açması ve rahatlatması sayesinde sağlıklı bir ev ürünüdür. Alerji kaynaklı şikâyetlerinizde de iyi gelmektedir. Evinizde bulundurulması gereken bir doğal üründür.

Himalaya Tuzu Lambası Nerede Satılır?

Himalaya tuzu lambasının orijinalini almak için, Çankırı tuz lamba web sitesinden, şubelerinden ve satış noktalarından almalısınız. Marketlerden ve aktarlardan himalaya tuzu lambası almayınız. Çünkü oradaki lambalar orijinal olmayabilir. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir