Halıdaki Dondurma Lekesi Nasıl Çıkar?

Halıdaki Dondurma Lekesi Nasıl Çıkar?
27.09.2022 15:25
Halıdaki dondurma lekesi nasıl çıkar? Halıdaki dur, nar ekşisi ve erik lekesi nasıl çıkar? Halıdan fanta, gazoz lekesi nasıl çıkar? Halıdan guaj boya lekesi nasıl çıkar? Halımızda oluşan lekeden hiçbirimiz hoşlanmayız. Hemen bir çözüm yolu ile çıksın isteriz. İşte bu yazımızda o kolay çözüm yolları bulunuyor.

Halıdaki dondurma lekesini çıkartmak için 2 su bardağı soğuk su ile 1 yemek kaşığı bulaşık deterjanını karıştırınız. Hazırladığınız karışımı halıdaki lekeli olan bölgeye sürün. Ardından da temiz bir bezle ıslattığınız bölgeye baskı uygulayınız. Bu şekilde leke halıdan çıkana kadar baskıya devam ediniz. 

Halıdaki Dut Lekesi Nasıl Çıkar?

Halıdan dut lekesini çıkartmak için sıvı bulaşık deterjanı kullanmak doğru olacaktır. Deterjanı lekeli bölgeye sürüyoruz ve ardından sirkeli su ile siliyoruz. Sildikten sonra kurutma makinesi ile kurutuyoruz. Bu şekilde lekelerden kurtulmuş oluyoruz.

Halıdaki Nar Ekşisi Lekesi Nasıl Çıkar?

Halıdaki nar ekşisi lekesini çıkartmak için oda kokusu kullanılmaktadır. Oda kokusunu halıdaki lekeli yere bolca sıkıyoruz. Bir müddet bekledikten sonra sıcak su döküyoruz. 5 dakika bekledikten sonra halıdaki nar ekşisi lekesi çıkana kadar siliyoruz. Bu aşamaları yaptığınız takdir de lekeden kurtulmuş olacaksınız.

Halıdan Erik Lekesi Nasıl Çıkar?

Halıdan erik lekesini çıkartmak için sıvı bulaşık deterjanı kullanmak doğru olacaktır. Deterjanı lekeli bölgeye sürüyoruz ve ardından sirkeli su ile siliyoruz. Sildikten sonra halıyı yıkamak makinesinde yıkatıyoruz. Bu şekilde lekelerden kurtulmuş oluyoruz.

Halıdan Fanta Lekesi Nasıl Çıkar?

Halıya fanta döküldüğünde bir bez alıp lekeli kısma sirke döküp o alanı siliyoruz. Bu lekede sirkeli bezle lekeli alanı iyice ovalayıp çıkartmak gereklidir. Bu aşamayı yaptığınız zaman lekelerden kurtulacaksınız.

Halıdaki Gazoz Lekesi Nasıl Çıkar?

Halıdaki gazoz lekesini çıkartmak için lekeli alana bulaşık deterjanı sıkıp süngerle köpürtene kadar siliyoruz. Ardından güzelce ovalayarak lekeyi halıdan kurtarıyoruz. Daha sonra temiz bir bez yardımıyla halıyı duruluyoruz. Ve bu temizleme yöntemiyle lekeden kurtuluyoruz.

Halıdaki Guaj Boya Lekesi Nasıl Çıkar?

Halıdaki boya lekeleri için, lekeli bölgeyi ılık su ve sıvı deterjanla temiz bir süngerle dairesel hareketler uygulayarak çitilemeye başlıyoruz. Bu dairesel hareketi yaparken lekenin yayılmamasına özen göstermelisiniz. Bu yöntemle halımızdaki lekeden kurtulacaksınız.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir